Izbor sekira

Moderator: canis lupus

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Re: Izbor sekira

Postod sAx » Sub Jun 05, 2021 10:01 pm

To je mesto gde se brizga plastika na kalupu, kada se ubrizga ostane mala izbocina koja se posle hlađenja jednostavno odlomi.
Posto je plastika jedna vrsta kompozita to zalamanje ne ostavlja bas lep trag.
Da skratim priču imaš to na svakoj Fiskars sekiri samo se taj način odlamanja razlikuje.
Ne smeta prilikom korišćenja i ne utiče na čvrstinu, jedino kome se estecki ne dopada.
Ako ti smeta možes brzo da popunis trag sa malo super lepka i crnim markerom ili prahom iz tonera.... (sloj lepka pa sloj markera,pa opet sloj lepka)
lagano ošmirglaš i ne poznaje se nsta.

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Ned Jun 06, 2021 2:00 pm

Iz proizvodnje, nije ostecenje.
Moja ima jako slican trag, nije ovoliko uocljiv, ali moja ima 20+ godina, tako da je vremenom nestala bela.
Pretpostavlja da je u pitanju "flashing" iz kalupa (mesto gde se dve polovine kalupa spajaju), koji je na tom mestu malo izrazenijei pa je obrusen.

Korisnikov avatar
Treebeard
Pridružio se: Čet Maj 27, 2021 1:08 pm

Postod Treebeard » Ned Jun 06, 2021 2:59 pm

Hvala na odgovorima, sad je sve jasno. Ne smeta mi što se vidi trag a hvala i na ideji sa prahom iz tonera, to će mi trebati za nešto drugo. Danas sam probao sekiricu jedno sat vremena, pripremio gomilu granja da napravim malč i nisam ni osetio da sam nešto radio. Balans je izuzetan, težina taman kako treba pa ne moram jako da "tučem", dobro leži ruci i prosto zove na još. Milina jedna. Jedan od boljih komada alata koje sam kupio.

Povratak na “Sekire”