Baterijske lampe (opšta diskusija)

Moderator: Hobo

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Re: Baterijske lampe (opšta diskusija)

Postod vukovsin » Uto Nov 15, 2016 6:26 am

Ако наиђу ови моји,пусти их са миром,изнеси балон ракије за срећан пут...

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Uto Nov 15, 2016 9:00 am

Опа, стигоше напокон. Добро би било тај ирваски сач залити вином. :handgestures-thumbupleft:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Sub Nov 19, 2016 8:11 pm

gray_wolf napisao:Ма то није проблем,него шта са ирвасима? Да их мирно пустим да одшетају? :naughty: :argh:

Sta bre da pustis? :o :o :o
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Sre Feb 15, 2017 1:59 am

Pitanje za one kojibsu nosili lampe po džepovima a koje korista AA ili CR123 tj kojevsu punije od 20mm u prečniku.
Koliko to smeta pri svakodnevnom nošenju u džepu? Ili za tu potrebu da se ograničim na lampice sa AAA baterijama. Pošto tražim zamenu za Maglight solitare. Jer hoće da me zeza da secka i prekida ne pali se od odmah nego moram da ubodem mesto gde će da proradi :(
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Sre Feb 15, 2017 8:30 am

viewtopic.php?f=35&t=26&start=420#p65839
Врати се пар страница у назад. Разлика између Solitare и ове ламппце је на нивоу степеница и лифта. Да не понављам већ написано мислим да не можеш погрештити. Без обзира на избор лампе покушај да избегнеш ААА батерије које су НАЈгори извор (и избор) енергије, давно превазиђен по капацитету о цени да не причамо. Примера ради АА има три пута већи капацитет од ААА, мада се садашњост базира нао lithium-ion батеријама.
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Feb 15, 2017 9:10 am

Nedavno sam kupio supruzi ovu nightcore tube lampicu. Vec posle nekoliko minuta upotrebe mi je bilo žao što nisam kupio i sebi.

@knife Možeš na relativno jeftin način da proveriš kako je to kada svakog dana koristiš lampu koja troši jednu AA bateriju. Ja sam letos na KP kupio za 500 dindži Cree lampu (ima tih slika ovde na forumu) i prezadovoljan sam šta sam dobio za te pare. Nosio sam je po šumi po najvećem mraku i nije me razočarala. Ako ništa drugo, možeš je imati jako brzo i jeftino dodješ do odgovora na svoja pitanja :-)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Feb 15, 2017 9:03 pm

BlackPanther napisao:Nedavno sam kupio supruzi ovu nightcore tube lampicu. Vec posle nekoliko minuta upotrebe mi je bilo žao što nisam kupio i sebi.

Pre par meseci imaše drug Veseli jednu crvenu lampica koja troši 18650 baterije, mislim da je čistokrvni kinez Convoy S2+. Lepa crvena, al niko je neće te dopade mojih ruku, ali avaj ne zadugo ote je ženče samo tako. Na svu sreću nisam imao lažnih dilema pa poručih i sebi jednu. Lampa ko lampa, koliko košta odlična je :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Feb 15, 2017 10:04 pm

Dakle, odgovor za Knife-a je: u džepu treba da bude što manja i što tanja lampa. Pri tome mislim na džepove pantalona. Nitecore Tube u bilo kojoj boji radi posao. Uz malo sreće i bezobrazluka prema Kinezima, blackpanther i venom83 su došli do svojih primeraka te lampe. Venom83 bi mogao da se uključi u problematiku i da nam prenese mišljenje o lampi Solarforce Z2 - za džep ili ne.
to3a je pomenuo i Convoy S2+. Vrlo kompaktna i kvalitetna lampa s obzirom na izvor energije (1x18650). Nije za džep. Moja je trenutno sa mnom i sutra će u šetnju po planini iako mi neće trebati, kao ni tri noža.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Feb 15, 2017 10:37 pm

veselibajker napisao:to3a je pomenuo i Convoy S2+. Vrlo kompaktna i kvalitetna lampa s obzirom na izvor energije (1x18650). Nije za džep. Moja je trenutno sa mnom i sutra će u šetnju po planini iako mi neće trebati, kao ni tri noža.

Da, to sam zaboravio da kažem, definitivno nije za džep mada ja se ne odvajam od torbice sa alatom pa je stalni član edc družine :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Čet Feb 16, 2017 12:26 am

Ja u gorbici secam ld20. Ali mi treba jedna baš za džep. Probao sam sa oblicom dužine 12cm da je nosam po džepu tesnih farmerica. Nije nešto naročito smetala ali ipak nekako nije to-to. Generalno sviđa mi se par modela sa CR123 baterijama ta me iskustva interesuju. Ova je 23mm x 76mm. Neki "ozbiljan kinez" SUNWAYMAN. Tu je glavna dilema. Ima AAA lampi kole se ne bi primećivale uopšte u džepu . Plus ja nosim na karabinjeru i neki EDC nožić, pored lampe.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Povratak na “Baterijske lampe”