пиролитички примус илити ''wood gas stove''

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Re: пиролитички примус илити ''wood gas stove''

Postod t03a » Ned Maj 01, 2016 6:14 pm

zex66 napisao:
t03a napisao:Pre bih rekao beskorisno. Gde je tu outdoors!?

Za jutarnju kafu ne mora da se pali logorska vatra. ALi dobro.. ko sta voli neka tako i radi.

Za jutarnju kaficu valjda pretekne nešto zara od predhodne noći. A kako je noc dugacka treba se loziti sve dok ima mucenice. Vatra greje spolja a "caj" iznutra, do zore, taman zara da se ispece prase :obscene-drinkingcheers: :teasing-tease: :mrgreen:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
zex66
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 8:28 am

Postod zex66 » Pon Maj 02, 2016 6:49 am

to3a, okaci slike na forum. Da vidimo kako ti to radis. I napisi kad je to zadnji put bilo :)

Uostalom... i te slike ste najcesce pravili tim istim telefonom koji pominjete ili foto aparatom ( koji takodje trosi baterije ).
Ploviti se mora

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Pon Maj 02, 2016 7:05 am

Џаба ''пиролитика'' а џаба и сво доступно суво и мање суво дрво у природи,кад се не нађе времена да се оде...

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pon Maj 02, 2016 9:43 am

Ma nadje se. Fora je samo par puta nagovoriti klince i zenu da ucestvuju. Posle, kada im se dopadne, sami poguraju inicijativu da se izadje iz grada makar 500 metara do obliznje sumice ili brda...
Ovakve spravice su po meni sasvim OK jer stede na drvetu (bez obzira koliko ga ima), posledicno traze manje truda i definitivno smanjuju rizik od nekontrolisane vatre/pozara a moguce je koristiti ih i u omanjem sklonistu sto sa vatrom vec predstavlja komplikaciju.

Korisnikov avatar
zex66

Postod zex66 » Pon Maj 02, 2016 12:32 pm

Hobo napisao:Ma nadje se. Fora je samo par puta nagovoriti klince i zenu da ucestvuju. Posle, kada im se dopadne, sami poguraju inicijativu da se izadje iz grada makar 500 metara do obliznje sumice ili brda...
Ovakve spravice su po meni sasvim OK jer stede na drvetu (bez obzira koliko ga ima), posledicno traze manje truda i definitivno smanjuju rizik od nekontrolisane vatre/pozara a moguce je koristiti ih i u omanjem sklonistu sto sa vatrom vec predstavlja komplikaciju.

Svaka ti je poslOvica :)
Nisam ni stigao da navedem te prednosti oko kontrolisane vatre kod celodnevnih izleta i boravaka u prirodi, kad me Pohotnik i to3a sastavise. Vatricu u camcu verovatno nikad nisu palili pa su mi taj deo mudro precutali. Cini se da neki ovde na forumu boravak u prirodi priznaju, samo ako se vatra zapali kremenom i na njoj ispece tek ulovljeni vepar.

Sto bi' naglasio...... Propaganda?! TO... sto ... vecina kazu .... Niiije istina!

https://www.youtube.com/watch?v=M9dmiFwil3A
Ploviti se mora

vukovsin

Postod vukovsin » Pon Maj 02, 2016 1:29 pm

Е,да сам још увек(к'о што нисам)у Краљеву,не би ми ниједан викенд без Гоча,Столова,Кавгалије....
Али,у овом Бгд.-у све што је лепо за излет је ''дан јахања''...
Жекс,теби нудим демонстрацију ''направе'' у чамцу,јер,бар твоје ''склониште'' није ''дан јахања''

Korisnikov avatar
zex66

Postod zex66 » Pon Maj 02, 2016 2:24 pm

vukovsin napisao:Жекс,теби нудим демонстрацију ''направе'' у чамцу,јер,бар твоје ''склониште'' није ''дан јахања''

E neces vala!!!
Neces da mi palis vatru u novom plasticnom camcu. :lol: To sam ja vise onako.... teoretski! Palio sam bezbroj puta u metalnom camcu, al ovde ... greota :)
Moje skloniste je na 25 minuta vodom ( Punim gasom ) sa zemunskog keja i moramo da se iskombinujemo da idemo tamo. Evo, palicemo napravu na terasi, u dvoristu... gde god :)
Ploviti se mora

vukovsin

Postod vukovsin » Pon Maj 02, 2016 4:29 pm

biolite camp stove....О томе је реч.А за комбиновање,свратиш на десну обалу Дунава,где се договоримо!

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Pon Maj 02, 2016 5:42 pm

Ништа ја вама двојици не верујем. Стојао сам поред воде дуже од два сата. Нити чамац долази нит' се ватра види.
Slika

П.С. Ко није био у природи за празнике, нека остане без интернета следећих годину дана.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Uto Maj 03, 2016 1:35 pm

zex66 napisao:to3a, okaci slike na forum. Da vidimo kako ti to radis. I napisi kad je to zadnji put bilo :)

Uostalom... i te slike ste najcesce pravili tim istim telefonom koji pominjete ili foto aparatom ( koji takodje trosi baterije ).

Idi bega zex, ni salu da prihvatis kako treba :D slike sam na žalost pogubio zbog havarije kartice, trebalo bi da dobar deo ima nas drugar vukovsin. A može i da isprica kako smo lepo improvizovalizaklon od dve base pa i ako je pljustalo, nismo ni osetili kisu preko noći, i kako nas je na zaprepascenje ujutru zatekao zar u lozistu (koje smo mudro zatrpali kamenjem). No dobro da se vratimo izvornoj temi, ne mislim da je ona spravica glupost ali mislim da ima relativno ogranicenu primenu + još jedan gadzet koji treba da se nosi. E sa kolima ili camcem je druga priča, ali druze ako moras da cimas ranac od petnestak kila na par dana na par desetina kilometara onda se lako odrices stvari :auf: ;) :D :D
Vatru na camcu nisa palio, bio sam suviše mali kada sam gledao kako to rade na drvenom camcu (mada me nije previše ni zanimalo jer tada nisam pio kafu a i bandari su radili k'o blesavi)

Nego povezi ti nas camcem na neko fino mesto, pa da palimo vatru ko ljudi upaljacem, kuvamo kafu i pripazimo nešto iz prodavnice, ko će sad da se rve sa veprovima (onaj kremen je fina stvarcica, al upaljac je bolji) :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers: :teasing-poke: :D :D :D
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Povratak na “Ostala oprema”