Serum protiv zmijskog otrova

Moderator: Mitosaurus

Korisnikov avatar
maha
Pridružio se: Ned Okt 23, 2011 10:23 pm

Re: Serum protiv zmijskog otrova

Postod maha » Ned Dec 04, 2011 4:15 pm

Pratim i ja taj Hrvatski forum...dosta je jak..u smislu posecenosti , tema.. uopste svega, Citao i o tom decku sto ga ujeo poskok...sva sreca ostao priseban i sve po pravilu..odlicna prezentacija i komentari sta raditi u takvim slucajevima!

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Ned Dec 04, 2011 4:21 pm

maha napisao:Pratim i ja taj Hrvatski forum...dosta je jak..u smislu posecenosti , tema.. uopste svega, Citao i o tom decku sto ga ujeo poskok...sva sreca ostao priseban i sve po pravilu..odlicna prezentacija i komentari sta raditi u takvim slucajevima!

Vrlo diskutabilno.
I što se tiče "snage" foruma (izuzev posećenosti), i pogotovo oko pravilnog postupka.
Ta tema najviše liči na "vidi koliki mi je !" (otok, doduše), i na više sreće no pameti.
Ali neka bude svakom svoje veselje.

Korisnikov avatar
maha

Postod maha » Ned Dec 04, 2011 4:35 pm

Licno postujem takve teme i slicne jer su prikaz licnog iskustva /sto ti ne moze ni jedna knjiga prikazati..objasniti itd/! Uostalom ko hoce nek pogleda ko nece njegova stvar..usput tamo sam naisao i na video koji takodje prikazuje coveka sto se celi zivot bavi poskocima..par puta je ugrizen i vise im ne sme ni prici jer se ne stvara protivotrov u telu tako da moze umreti ako ga jos jednom ujede.
na polovini snimka je situacija s,poskokom...
http://www.youtube.com/watch?v=M8mfLtx8pJo

Korisnikov avatar
maha

Postod maha » Ned Dec 04, 2011 4:42 pm

ispravka..napisao sam par puta je ugrizen ali posto sam opet pregledao snimak...desetak puta je ugrizen !

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Postod SashaM » Pon Dec 05, 2011 1:23 pm

Ne želim da ulazim u procenu rada navedenog foruma i njegovog kvaliteta, ali će me ove slike definitivno naterati da budem obazriviji kada god budem bitisao u prirodi.

igi2
Pridružio se: Uto Sep 20, 2011 11:19 pm

Postod igi2 » Pon Dec 05, 2011 9:58 pm

maha napisao: Citao i o tom decku sto ga ujeo poskok...sva sreca ostao priseban i sve po pravilu..odlicna prezentacija i komentari sta raditi u takvim slucajevima!

Svatko, naravno, može o postupanju tog dečka imati svoje mišljenje. Moje je potpuno suprotno od toga da je ostao priseban i napravio sve po pravilu. Zato su dobrim dijelom i posljedice bile takve kakve jesu. O "prezentaciji" i komentarima na tom sajtu... hm, jedino dobro u svemu tome bit će ako svi oni koji misle da je on postupio dobro hitno prouče pravila postupanja u takvim slučajevima kako bi zaista znali što učiniti ako ih, nedajbože, zadesi slična sudbina.

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Uto Dec 06, 2011 8:12 am

Било би добро да се постави неки линк са саветима о правилном поступању у таквим(и сличним)ситуацијама....Нисам стручњак,али имам утисак да је момак имао много среће у стицају са изузетном физичком кондицијом и младим организмом,па онда све остало,тј.медицинско збрињавање(како год да је било)....

Mesečeva__
Pridružio se: Pon Maj 05, 2014 8:11 am

Postod Mesečeva__ » Sre Maj 07, 2014 5:15 pm

Smrvljeni listovi sveže bokvice (najbolje ženske,koja se razlikuje od muške po tome što je površina lista glatka i sjajnija) se stave na ranu ujeda zmije, uz to i kod npr. oderotine,posekotine,ujeda ose,psa,otrovnih životinja, kao prva pomoć na terenu ukoliko lekar nije dostupan kako bi se sprečilo trenutno zapaljenje rane i slične komplikacije.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sre Maj 07, 2014 7:22 pm

U kojoj meri bokvica moze da ublazi zapaljenje ovog tipa? Jer, nije rec o infekciji vec o reakciji tkiva na ubrizgan otrov koji deluje kao derivat digestivnih sokova.

Mesečeva__
Pridružio se: Pon Maj 05, 2014 8:11 am

Postod Mesečeva__ » Sre Maj 07, 2014 9:55 pm

Nemam ličnog iskustva sa tim(nadam se da neću ni imati), ali prema mnogim narodnim zapisima sok iz bokvice pročišćava krv od toksina,otrovnih materija,verovatno se zato spominje kao ispomoć kod ujeda.

Povratak na “Zdravlje, Medicina i Bezbednost”