Oprema za slucaj prirodnih nepogoda

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: Oprema za slucaj prirodnih nepogoda

Postod Hobo » Sre Sep 12, 2012 8:17 pm

Kada smo vec kod pomenutog problema... Zna li neko gde mogu da se nabave deblje (dvostruke) verzije "svemirskog cebeta"? Ranije su se mogle pronaci i u par nasih radnji. Cvrsce su i teze ali i daleko izdrzljivije od uobicajenih verzija.

Kodžo

Postod Kodžo » Sre Sep 12, 2012 8:23 pm

Ja sam nesto uzeo u Intersportu ali ne bih znao jel to ono na sta ti mislis. Definitivno deluje cvrsce i deblje od onih koje sam do sada vidjao.

Korisnikov avatar
Misha77
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 3:29 pm

Postod Misha77 » Sre Sep 12, 2012 11:17 pm

Ja imam ovo...

Slika

Kupio na EDCDEPO dok je jos radio... :D Svi gledali samo nozeve i Maxpedition jedino ja bio glup ili pametan pa kupio jedno... :character-oldtimer:
Mišljenje je kao zadnjica... To svi imaju... ;)

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Čet Sep 13, 2012 12:20 am

"Gora" je imala spaceblanket verzije za kakve pita Hobo.
Moja je tamo kupljena.

Korisnikov avatar
zex66
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 8:28 am

Postod zex66 » Uto Nov 06, 2012 5:59 pm

Zapalis lepo vatru i dopunis telefon

http://www.biolitestove.com/campstove/c ... /features/
Ploviti se mora

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin

Postod Hobo » Ned Maj 18, 2014 10:01 pm

Nazalost, trenutno se u vecem delu Srbije ljudi suocavaju sa posledicama nezapamcenih poplava a opasnost jos nije prosla i mnogo ljudi je i dalje potencijalno ugrozeno. Kada sve bude proslo, javce se razni strucnjaci i "strucnjaci" sa svojim stavovima, analizama i preporukama.
Proteklih nekoliko dana bio sam u dodiru sa nesrecnicima pogodjenim ovom stihijom a i neposredno sam ucestvovao u izvlacenju ugrozenih sa rizicnog podrucja. Jako malo njih je uopste bilo u stanju da suvislo razmislja o sopstenim potrebama u narednih par sati/dana. Izuzetak su ljudi sa malom decom koji su uglavnom imali torbu - dve sa suvom odecom, flasicama i hranom za bebe. Bujice koje su nadosle u toku noci mnoge ljude su zatekle nepripremljene tako da je dosta njih bilo u soku zbog pola metra vode u sobi kada su se probudili.
Srecna okolnost je da na mome podrucju nije bilo ljudskih zrtava i da su svi ugrozeni prihvaceni od strane rodbine i prijatelja pa su egzistencijalni problemi barem za sada izbegnuti. Mi se u okivru ove teme nismo dotakli bitne stavke: preciscavanje vode. Bogu hvala, nema epidemije niti problema u redovnom snabdevanju (ovde) niti u doturu vode tamo gde je potrebno. Ipak, ovome se mora posvetiti paznja ubuduce.
BTW
U vise slucajeva trebalo je preseci konopce, neretko ulare kojima su vezane zivotinje. Moj omiljeni Spy Military zamalo mi je obezbedio nezasluzeno veliku kolicinu govedine u par navrata. Poceo sam da cenim one "rescue" modele sa nazubljenim sheepfoot secivom...

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Ned Maj 18, 2014 10:53 pm

Sigurno ce se vise pricati na forumu o opremi za slucaj prirodnih nepogoda posle ove tragedije. Dobro bi bilo cuti nesto iz licnog iskustva kao sto je tvoj primer ili ako je neko imao slicno iskustvo. Svako secivo ima svoju namenu, pa i toliko omrazeno na nasem forumu-nazubjeno. U situacijama kao sto je ova sigurno da je daleko efikasnije pogotovo za brzo secenje raznoraznih materijala, a o preciscavanju vode mislim da bi trebali otvoriti posebnu temu. Kad se sve zavrsi napisi svoja iskustva sa terena pa cemo imati materijal za diskusiju. Pozdrav i svako dobro.
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pon Maj 19, 2014 1:55 am

U situacijama koje potencira ova tema a koje su nesrećnim okolonostima i naša trenutna realnost vrsta sečiva je na n-tom mestu u odnosu na filtraciju i energiju (svetlost, toplotna energija i sl.).
Nagledah se svega i svačega osim smislene konfiguracije stvari u džepovima ikoga u okruženju (ameri to zovu BOB kit).
Jedva čekam da se ovaj topic ponovo aktualizuje i da to možda neko sa strane i pročita pa makar i ne bio ljubitelj sečiva svih vrsta
Poceo sam da cenim one "rescue" modele sa nazubljenim sheepfoot secivom

Nešto ovako?
Slika

Ne znam odgovornog lovca koji ovo nema makar u rezervi...

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin

Postod Hobo » Pon Maj 19, 2014 9:00 am

Ne bas. Nije mi trebala testera vec nazubljeno secivo koje dobro reze konopac. Sheepfoot oblik vrha je lakse uvuci izmedju materijala koji secete i tela (coveka ili zivotinje - svejedno). Postoje i SAK modeli sa takvim secivom ali ja sam mislio na nesto ovako:
http://www.spyderco.com/catalog/details.php?product=172

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Pon Maj 19, 2014 10:57 am

Ukapirao sam o kakvom secivu pricas. Ja takvo secivo imam na leathermanu.

Slika
Let There Be Rock!

Povratak na “Ostala oprema”