Šator Robens "Small Dreamer"

(šatori, vreće, podloge, vatra, voda...)

Moderator: Hobo

Korisnikov avatar
SashaM
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 3:31 pm

Šator Robens "Small Dreamer"

Postod SashaM » Uto Mar 27, 2012 11:26 am

Dobih danas novi deo opreme!!! U pitanju je šator Nemačke firme Robens http://www.robens.de/en.aspx model Small Dreamer. Na žalost ovaj model šatora nećete naći na njihovom sajtu jer je prestao da se proizvodi (i mislim da su tu napravili veliku grešku) ali se još uvek može naći na sajtovima koji prodaju outdoor opremu. Ja sam imao sreću pa sam naručio poslednji komad preko našeg sajta "Sve za kuću"http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=8948.
Small Dreamer je šator za dve osobe ali je realno da u njemu spava jedna osoba sa kompletnom opremom. Dve osobe mogu u da njemu spavaju ( pod uslovom da su bliske :lol: :lol: ) ali u tom slučaju oprema mora da bude van šatora.

Na netu postoji more šatora za dve osobe i zaista mi je trebalo dosta vremena da se odlučim za ovu varijantu. Trebao mi je šator za dve osobe dovoljno lagan da ga mogu nositi na leđima kada idem solo. Posle tone pregledanih foruma i komentara korisnika odlučio sam se za SmallDreamer. Još jedan bitan uslov je da šator ne bude skuplji od 100eura.
Prednost SmallDreamer-a je što je unutrašnji šator zakačen za spoljašnji tako da se podizanjem spoljašnjeg šatora automatski podiže i unutrašnji. Ovo je karakteristika koju sam tražio a njena prednost je što se šator može podići i za vreme kiše a da se pri tome ne pokvasi unutrašnji šator u kome se spava.

Šator je tipa tunel šator sa dve aluminijumske šipke prečnika 9mm. Spoljašnji šator je izrađen od nezapaljivog HydroTex materijala koji ima vodonepropusnost 5000mm. Dno šatora je izrađeno od poliester 210T PU materijala takođe vodonepropusnosti 5000mm.
Težina 2,6kg.
Dužina unutrašnjeg šatora je 220cm što je sasvim dovoljno da glava i noge ne udaraju u ivice šatora.
Ovde možete pogledati video klip na kome je predstavljen ovaj šator.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-BhkQ_D_LhA[/youtube]

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Re: Šator Robens "Small Dreamer"

Postod MILAN » Uto Mar 27, 2012 4:53 pm

Meni se čini kao odlična kupovina. Lepo si objasnio za šta ti je trebao a i u videu ga lepo prikazaše. Jednom rečju: čestitam!
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
SashaM

Postod SashaM » Uto Apr 03, 2012 9:57 pm

Uradio sam mali upgrade šatora. U SportImpuls-u naletim na NortFace-ove podloge za njihove šatore (konkretno za Tadpole 23) koji naležu kao dupe na nošu na ovaj moj SmallDreamer a košta samo 340rsd. Mislim da sam za male pare rešio produženje životnog veka dna mog šatora.
http://eu.thenorthface.com/tnf-eu-en/equipment/shop-by-category/tents/tadpole-23-footprint-47426.html

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Uto Apr 03, 2012 11:19 pm

Dopada mi se ova podloga i potražiću je...
Voleo bih nekako da steknem uvid o veličini :?:

Korisnikov avatar
kovac
Pridružio se: Uto Feb 15, 2011 11:48 pm

Postod kovac » Uto Apr 03, 2012 11:39 pm

217 x 128 cm
Život nije težak, ja sam rodjen da uživam,
pa po malo, alo, dje je preša, ne kapiram?

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Uto Apr 03, 2012 11:55 pm

Ne to (loše sam se izrazio), mislio sam na transportne gabarite i težinu...

Korisnikov avatar
kovac
Pridružio se: Uto Feb 15, 2011 11:48 pm

Postod kovac » Sre Apr 04, 2012 12:15 am

:think: 8 oz = 226.796 g :handgestures-thumbupleft:
Život nije težak, ja sam rodjen da uživam,
pa po malo, alo, dje je preša, ne kapiram?

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Sre Apr 04, 2012 9:01 pm

Малопре купио...Занимљива прича са ценом...Последња цена 390,00 РСД,претходна 1.990,00 РСД,онда ''са попустом'' 1.590,00 а прва, ''тржишна'' 2.290,00 РСД...
Поука би била,не куповати ништа на прву,другу,а богами ни на трећу лопту од домаћих '' 'ајдука''...
Лепо и фино,на проверени сајт,па интернет картицу....

П.С.
Отпаковао,материјал делује солидно и издржљиво,ојачања урађена како треба,гуртне,па ринглице,па мало конопа,све како следује....Шавови варени-лепљени...

Korisnikov avatar
SashaM

Postod SashaM » Čet Apr 05, 2012 12:04 am

Da, cene su bile u jednom tenutku ludačke ali su spustili na neku razumnu cifru. Ja sam u onom (sada već zatvorenom) Sportimpuls-u na Terazijama kupio ovakve dve podloge, jednu za Rock32 i jednu za Rock 22, sašio ih jednu za drugu, postavio okca za provlačenje kanapa i dobio sasvim solidnu a laganu ceradu.
Ja ne znam koja je fora sa ovom cenom od 390rsd kada na Amazonu ova ista podloga košta pakleno skupo.
http://www.amazon.de/The-North-Face-FOOTPRINT-TADPOLE/dp/B003C1BIDW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1333576967&sr=8-1

Povratak na “Bivak”