Futrola

Moderator: rista

Korisnikov avatar
Vrabac
Nožar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:29 pm

Futrola

Postod Vrabac » Sub Jan 21, 2012 11:27 pm

Kolega MILAN je pitao za neku varijantu za gaće za horizontalno nošenje. Ovo sam napravio pre nekog vremena.. dve varijacije na isti fazon

Slika

Slika

Slika

I druga

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Re: Futrola

Postod MWDP » Sub Jan 21, 2012 11:36 pm

Dobro rešenje, uvek mi se više sviđalo horizontalno nošenje, nekako manje smeta pri kretanju. Smem li da pitam šta se nalazi u futroli na prvoj slici? :)
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
Vrabac
Nožar

Postod Vrabac » Ned Jan 22, 2012 12:46 pm

Ovaj nož je unutra. Sečivo turpija, odbojnik prohrom, drška orah

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Radiobunker
Pridružio se: Sub Avg 20, 2011 1:36 pm

Postod Radiobunker » Ned Jan 22, 2012 2:08 pm

Lepo izgleda. Imam jedno pitanje u vezi sivenja. Zasto postoji "prekid" u savu po oboodu futrole? Da li je tehnickke prirode tj. sa nekim odredjenim razlogom ili je cisto estetika....jer iskreno izgleda lepo sa tom "pauzom" u sivenju. Ja se trenutno zezam sa krojem za moju prvu futrolu...vidim...ako dobro vidim naravno....da je lakse napraviti kroj za noz sa ravnom drskom nego za Moru koja ima ona lezista za prste na rukohvatu. Sistem za kacenje mi se bas doopada. Nisam video ovako nesto. Svaka cast.

Korisnikov avatar
mad dog
Pridružio se: Sre Jan 18, 2012 2:09 pm

Postod mad dog » Ned Jan 22, 2012 3:11 pm

Hej, super futrola, vrlo interesantna i uredno uradjena...Malo je šteta što ima prekide u štepu, ali je baš ok. Ja ne radim po svaku cenu horizontalno nošenje na svakoj futroli...gledam i estetiku...Na primer kako ćeš provući kaiš širine 4cm kroz gajku na tako uzanoj futroli od na primer 3cm ? Uvek gledam da se te gajke pozadi nikako ne vide, u protivnom futrola izgleda prilično ružnjikavo (ne mislim na ovu, nego kažem uopšte), što znači da bi horizontalne futrole trebalo praviti u većini slučajeva za ona sečiva čija je futrola u najširem delu široka oko 5 i malo više cm....
Ne može baš sve za sve :)
Još jednom, svaka čast na ovoj futroli!
Pozz
God made man but Colt made them all equal!

Korisnikov avatar
Vrabac
Nožar

Postod Vrabac » Ned Jan 22, 2012 11:39 pm

Hvala
@ Radiobunker, prekid na šavu je konstrukciono uslovljen. Nije moglo drugačije, ali slažem se da zanimljivo izgleda :)
Što se tiče kroja futrole, mislim da nema razlike u težini ukrajanja zavisno od oblika drške.. dapače, kod ovakvih futrola koje se oslanjaju na trenje da bi držale nož (nema gajki i kopči) poželjno je imati neko ispupčenje na dršci noža jer kad se koža oblikuje oko njega, mnogo sigurnije drži nož u futroli

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Pon Jan 23, 2012 9:02 am

Vrabac, i futrola i secivo su :text-bravo: .Sa slike mogu da osetim miris koze :handgestures-thumbupleft:
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !

'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Pon Jan 23, 2012 8:44 pm

Evo i mene, svaka cast na odgovoru a i radu. Radovi su skoro perfektni! Jedino sto je moja zamerka je sto nema nikakvog kocenja da ne ispadne noz. Pogotovo ovaj tvoj kome je drska prava pa lako moze da se izgubi.
Ne znam sto se ranije nisi hvalio ovim radovima?
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pon Jan 23, 2012 9:56 pm

Ovaj rad je već antologijski i spada u starine, a to zna prvobitna klapa ;)
Toliko je dobar rad da se ne da ponoviti čak ni istom rukom :mrgreen:

igi2
Pridružio se: Uto Sep 20, 2011 11:19 pm

Postod igi2 » Pon Jan 23, 2012 10:54 pm

Stepski, ne mogu nego samo potvrditi tvoju tvrdnju: ovaj rad je zaista antologijski! Bila mi je čast vidjeti ga u živo. Nego, onako usput zericu offtopica. S obzirom da je majstor poznat po svojoj "čekaonici" kada je izrada noževa u pitanju, a obećanje je obećanje :banana-wrench: reci Vrabac je li sada pravo vrijeme da pitam stiže li na red i onaj moj što smo ga dogovarali na Glediću? :obscene-drinkingcheers:

Povratak na “Radovi domaćih majstora”