Radovi majstora Antanaskovića

Moderator: rista

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Re: Radovi majstora Antanaskovića

Postod gravesen » Sub Avg 27, 2016 10:30 pm

Hvala druže, noževi su već duže vreme kod nas/mene i dobro su isprobani,ali stvarno korišćeni ,ne ono ja ti pričam bez pokrića, znaš ja najbolje oštrim, preživljavam, ronim na dah itd.. . ;)
'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''
"Nema boja sa Turcima dok ja malo nozem ne proradim"-Zeka Buljubasa

Korisnikov avatar
gravesen

Postod gravesen » Pon Avg 29, 2016 12:49 pm

Razgovarajući sa drugom Sax-om a na temu Kephart noža,koju je on apsolvirao na Tišlerovoj temi,odlučih se na kupovinu modela,ali od majstor Bece.Razlika je u čeliku koji je L6 i tanji je za 1-2 mm-a.
Inače moj utisak je da je genijalno rešenje za univerzalni nož.Naravno kad sam ga uzeo u ruke oduševio sam se i shvatio da Sax,a i mnogi pre njega ne pričaju u prazno.

Okačiću Becine slike.....posle ''tretmana kod mene više nije tako lep vizuelno''
Slika
Slika

Slika

Beco majstore! :obscene-drinkingcheers:
'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''

Korisnikov avatar
Beca
Nožar
Pridružio se: Sre Sep 28, 2011 8:40 pm
Kontakt:

Postod Beca » Pon Avg 29, 2016 3:08 pm

Hvala momci, najveca nagrada majstoru je kad neko ceni to sto radi.
Meni je omiljena izrada kovanjem, a koliko znam i Tisleru, iako nekad radimo i nesto drugo jer mora od necega da se zivi ipak je ovo nesto u cemu svaki kovac uziva. Iako kovacki poso nije nimalo lak ja pre svega uzivam u njemu, posebno kad ogaravljenog lica izadem iz radionice i sipam casicu mucenice :obscene-drinkingcheers: . Postujem i druge nacine izrade, verovatno cu i sam morati da se prilagodim potraznji ali ne verujem da ce to da mi bude blisko kao kovanje. Vidim da su mnogi majstori vrlo ponosni kad nabave neke materijale iz inostranstva i to obavezno pomenu, iako su ponekad izvori na drugu stranu. Ja se ne stidim da kazem da recikliram celike, iako vec duze vreme koristim nesto drugo to nikad nisam pomenuo kao nesto bitno. Reko sam i kolegama gde mogu povoljno da dodu do kvalitetnog celika. Takode i materijale za drske nabavljam povoljno, pripremam i susim kvalitetno drvo, rogove, kosti, mikartu... sve to da bi na kraju gotov noz bio pristupacan svakome. Smatram da je ovo ispravno i za nase uslove jedino moguce resenje inace bismo prodavali nozeve samo vrlo imucnim kupcima kojih na zalost nema mnogo. Noz je alat koji svako treba da ima, i moje je misljenje da treba da bude pristojnog kvaliteta i pristupacne cene i naravno vrlo je bitno i da vam se dopadne.

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pon Avg 29, 2016 6:07 pm

Pravi!c :text-bravo:

Sto se recikliranih materjala tice tu nema šta ni da se doda ni oduzme. Samo dobra TO i dobro uradjen noz i nema problema. Fensi materjali su dobra stvar ali skupa zabava za male serije...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Beca
Nožar
Pridružio se: Sre Sep 28, 2011 8:40 pm
Kontakt:

Postod Beca » Sre Sep 14, 2016 9:51 pm

Cim sam ugledao ovaj noz odmah sam znao da moram da ga napravim.
Posto sam imao jedan komad izvanrednog Raletovog damaskusa lomio sam se od cega da pravim secivo, i na kraju uradio obadva.
Damaskus ima drsku od crnog ovnujskog roga a L6 od govedeg, lajneri su od inoksa. Secivo e dugacko 98mm a ukupno 225mm.
Mene se ovaj noz veoma dopao i morao sam da probam da ga napravim pa reko da li se ovo jos nekome dopada ili samnom nesto nije u redu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

zlatar
Pridružio se: Pet Jun 17, 2011 1:05 pm

Postod zlatar » Sre Sep 14, 2016 10:12 pm

Šta reći prelepo što bi rekli na prvu je prelep a ja nisam ljubitelj preklopnih noževa ovo nisam video do sada majstoru svaka čast manje se nije ni moglo očekivati :text-bravo:

Korisnikov avatar
gravesen

Postod gravesen » Sre Sep 14, 2016 10:16 pm

Vrhunski, prelepo! I vasi, a i Raletovi radovi ..pratim ga na Facebooku, čovek stvara "magiju" . :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: za obojicu

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Sre Sep 14, 2016 10:40 pm

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Sep 14, 2016 10:56 pm

Odlicni :text-bravo:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Postod rista » Sre Sep 14, 2016 11:10 pm

Bas su dobro ispali :obscene-drinkingcheers:
pretpostavljam da nisu u ledjima deblji od 2.5-3mm?

Povratak na “Radovi domaćih majstora”