Mv knives

Moderator: rista

markoooo
Pridružio se: Čet Feb 11, 2016 10:02 pm

Re: Mv knives

Postod markoooo » Sub Jun 27, 2020 2:46 am

Evo da se pohvalim mojim poslednjim radom,pomalo posebnim.Vreme za izradu sam ugrabio tokom samoizolacije (prelazio sam granicu u vreme covid-a...) tako da je makar nesto dobro ispalo od toga.

N690 celik,prstobran i jabuka inox,mesingani prsten rucno graviran,specijalno parce korena oraha,sve rucno polirano brusnim papirom do P3000,kutija orahov furnir,plis i odstojnici od oraha,futrola rucno sivena i pecatirana govedja koza,sa gajkom koja se skida i kaisem za vezivanje oko butine,kozna futrolica sa vizitkom i sertifikatom.

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Sub Jun 27, 2020 10:42 am

svaka cast :text-bravo:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sub Jun 27, 2020 11:50 pm

Леп рад, леп комплет. Добро си се ти нарадио око овога.
Штета што није употребљив, а ни легалан.
Јуче је један љубазни бркати господин послао линк за "Knife magazine". Баш коментаришем како ми се тамо ништа не свиђа јер није употребљиво, а има гомила финих радова као овај твој.
П.С. уради боље фотографије! Обавезно.
Живи и пусти друге да живе!

markoooo

Postod markoooo » Ned Jun 28, 2020 12:54 am

Hvala.....da malo se i meni ne svidja to sto u sutini nije za upotrebu vec za ukras,iako sam proveo dosta vremena oko termicke obrade i same konstrukcije (Ostrica i jabuka su fizicki spojene).Ali vodio sam se nekim mojim razmisljanjem ako vec hocu da pravim nesto beskorisno i provedem sate ukrasavajuci ga nek to bude bodez,ni na jednom drugom nozu makar meni to nema smisla.Bice bolje slike planiram kupovinu dslr-a.

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Ned Jun 28, 2020 2:37 pm

sto nije za upotrebu ?
Let There Be Rock!

markoooo

Postod markoooo » Ned Jun 28, 2020 4:45 pm

Pa jeste ali najbolje da se nikad ne upotrebi za ono za sta je napravljen.

ostres
Pridružio se: Čet Dec 27, 2012 2:29 pm

Postod ostres » Pon Jun 29, 2020 9:41 am

Ovim si stvarno prešao na sledeći nivo, svka čast za ceo paket :clap:
Namenu bi itekako imao u nekim prošlim vremenima, mislim da se nijedan stari oficir ne bi postideo da ga zadene
za pojas na svečani bal. Siguran sam da se ni u rovovskim borbama ne bi obrukao.

markoooo

Postod markoooo » Pon Jun 29, 2020 12:40 pm

Hvala najlepse,to mi je i bio cilj sa ovim nozem,da predjem na sledece poglavlje.

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Pon Jun 29, 2020 1:33 pm

Vrhunski izradjen!Izgledao kao milion dolara :obscene-drinkingcheers:
'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''
''Нема боја са Турцима док ја мало не порадим ножем“ -Зека Буљубаша
Si vis pacem, para bellum-Ako желиш мир, припреми се за рат!

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pon Jun 29, 2020 4:30 pm

Uh, neupotrebljiv? :scared-shocked:
A dao Bog, mi smo bas zajednica trapera kojoj svaki suvisni gram smeta da ispolji vrhunsku efikasnost u prirodi (na sta smo inace naviknuti).
BTW, dvoseklice jesu pre svega oruzje ali su upotrebljive i za normalne, mirnodopske potrebe. Svaku dvosekicu/kamu mozete da posmatrate kao dva, ledjima spojena noza. Jeste ona MANJE efikasna u vecini poslova ako se poredi sa klasicnim nozem iste mase i sirine/duzine ali tesko da je neupotrebljiva. Uostalom, mozete da pogledate napr. BRKT (koji je dugo uzivao kultni status kod nas) i njihov model Mountain Man, brojne nemacke i francuske modele sa dvoseklim ostricama koje nisu koriscene samo za ubijanje divljih svinja nego i u kampu, pa i neke orijentalne nozeve za terensku upotrebu sa dvostranim secivom.
Sa zanatske strane, dvoseklica je prilicno zahtevna jer trazi vrlo preciznu izradu. Estetski, ja licno ih volim jer su savrseno simetricne a ova izgleda bas tako. Ukrasni detalji koji cesto budu kicasti ovde su diskretni i noz izgleda odlicno.
Sad, ja bih voleo da procitam nesto o dimenzijama (drska deluje prilicno kratko), masi, debljini seciva itd...
Inace, @ markoooo, svaka cast za rad.

Povratak na “Radovi domaćih majstora”