Mv knives

Moderator: rista

zarekg
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 9:29 pm

Re: Mv knives

Postod zarekg » Pon Avg 13, 2018 6:02 pm

Interesantna alatka :handgestures-thumbupleft: .
Da nije malo opasno nositi ostro dleto u dzepu pantalona?

markoooo
Pridružio se: Čet Feb 11, 2016 10:02 pm

Postod markoooo » Pon Avg 13, 2018 6:38 pm

zarekg napisao::
Da nije malo opasno nositi ostro dleto u dzepu pantalona?

Nije ostra,ne mozes se poseci,ima relativno ostre ivice sa strana koje mozes koristiti da pocepas traku,celofan itd...inace sam kraj nije ostar ostavljen je na nekih 0.5 mm

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Uto Avg 14, 2018 11:57 am

Jedna stvar je pozitivna. :character-oldtimer:
Bolje imati pravi pajser, nego imati nož-pajser :teasing-tease:

markoooo

Postod markoooo » Uto Avg 14, 2018 2:12 pm

TAKO JE....

markoooo

Postod markoooo » Sre Avg 15, 2018 8:45 pm

Problemi koje je naveo Bas Celik stoje,gledam da ih ispravim sto pre,imao sam jos jedan blank pa reko da na njemu probam acid stone wash...veoma zanimljiv finis,u sprecavanju rdje pomaze,samo nisam siguran koliko.....

Slika

Slika

Slika

Slika

markoooo

Postod markoooo » Sub Avg 18, 2018 11:35 pm

Kao neki kamper,trebao je jos da se brusi al covek kaze do po noza nek ide grind,ja tako i uradim....neki distal taper u pokusaju....inace materijal gibanj 5160....solidno odradjena TO,lepo se pokazao na testu....Malo sam mu dao krivine,pa nisam mogao tako lako da ga zavatim na ravnu platnu.....sve u svemu solidan "nozic"...nije nesto fin i tanak...mozda malo vuce na pajser,al granje i drvo krsi....mzd zbog tezine al sta znam...

Slika

Slika

Slika

markoooo

Postod markoooo » Sre Avg 29, 2018 1:43 am

Oprobah se i ja u 52100,inace isti lezaj kao u pozadini je koriscen za izradu...gledao sam da nadjem sto stariji SKF lezaj i mislim da sam tu odradio dobar posao.....Nozic je parcijalni tang,sa donekle specijalnim grindom...ovako nesto nisam video ni na netu(mozda nisam dovoljno trazio)....e sad grind je specijalan zato sto je varijacija full flat-a u smislu da probija preko ledja....to jes dobijamo tang od 6mm a ledja iznad ostrice su 3mm...i na prelazu dobijamo kao neki mini bolster(zbog nedostatka boljeg izraza)....drska je radjena od vise delova,kombinacijom crne papirne mirkate i braon(sa krupnijom mrezicom)....i zelenog G-10-a.....E sad znam da je mehanicki drksa mogla biti bolje odradjena bolje...ali sumnjam da se u iole normalnoj upotrebi nece imati problema bilo kakve prirode....nozic je potanak i fin...da li je TO savrsena,sumnjam....pokupio sam sto sam mogao vise saveta od Bas celika...ali je pitanje koliko sam ih mogao primeniti sa mojom opremom....svakako neki manji testovi su mi pokazali da je dobra TO...ali opet musterija ce mi javiti kako se pokazao...Futrolica mi je druga po redu i nalazim pravljenje istih veoma zanimljivom i terapeuckom radinoscu...
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

markoooo

Postod markoooo » Pet Avg 31, 2018 11:48 pm

Zovem ovaj model dzepna katana :D
I ne nije tradicionalan noz...vec je inspirisan tradicionalnim japanskim secivima...
dosadio mi je onaj americki tanto...
Bolsteri i lajneri G10...papirna crna mirkata je ostatak drske....secivo testera tzv L6 celik...

Slika

Slika

Slika

Slika

markoooo

Postod markoooo » Ned Sep 30, 2018 2:08 pm

Nije bas cist skandinavac,ali je donekle radjen po uzoru na iste......hamon...drska mesing,zeleni g10 i crna papirna mirkata.....

Slika

Slika

Slika

markoooo

Postod markoooo » Ned Sep 30, 2018 2:11 pm

Meni najdrazi koji sam do sada napravio,radjen po uzoru na vikinskog seax-a.....diferencijalno kaljen(ali se ne vidi hamon)....

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Povratak na “Radovi domaćih majstora”