Mv knives

Moderator: rista

markoooo
Pridružio se: Čet Feb 11, 2016 10:02 pm

Mv knives

Postod markoooo » Čet Jul 05, 2018 7:50 pm

Konacno napravih belt grinder
Nisam pravio nikakve planove i radio sam ga kako sam isao,mozda je to bila greska.
Donja ploca je 500x600x12 nema potrebe za tom velicinom,ali sam je dobio tako da se ne bunim,valjci od hvalitetnog aluminijuma,8 cm precnik,hteo sam da donji bude veci,ali sam i aluminijum dobio,tako da kukanja nema.Motor trofazni 1.5 Kw.Traka 50x1500,ploca iza trake 20mm,obradjena na glodalici da bude ravna.
Nije jos nista farbano i estecki radjeno,to sledi nakon probe masine,mozda ce nesto tebati da se menja.
Nesto sam propustio sigurno,pitajte ako vas interesuje.

Probah danas prvi noz da napravim na njoj,masina je dobra,ali moje znanje sa njom nije,planiram neki jig napraviti za bevel.Ma da sam uspeo dosta vise stanjiti noz nego sa brusilicom,odaljavam se polako od pajsera.Za dalje uporedjivanje stavicu i sliku nadam se poslednjeg noza uradjenog sa brusilicom(braon rukohvat).Sto se tice obrade drske jede matrijal kao luda,i zbog namerno ostavljenog paceta trake iza kojeg nema ploce krivine se lako postizu.

E sad ovaj noz je los,nije ni neki celik neki nisam ni sumnjao da cu uspeti iz prve,ali je bio dobar test

Gde bi bilo najbolje mesto za nabavku brusnih traka,ove sto sam ja uzeo,zaboravih i gde,ima 5-6 meseci nisu lose,40 granulacije su ali cim prislonim celik na njih odmah ona veca zrna odlete sa nje,platih 2 evrica po komadu,nisam siguran jel to tako treba nemam iskustva

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

markoooo

Re: Mv knives

Postod markoooo » Uto Jul 10, 2018 4:51 pm

Pravi test masine

Slika

Slika

Slika

Slika

Bas Celik
Pridružio se: Čet Okt 27, 2016 6:01 pm

Postod Bas Celik » Čet Jul 12, 2018 4:02 pm

Sto se traka tice kod nas imas u abrasive center Pancevo.

markoooo

Postod markoooo » Čet Jul 12, 2018 7:53 pm

Tu sam i uzeo....dobro su se pokazale posle struganja ova dva blanka,mislim da su zirkon(ili kako se vec zove)...

markoooo

Postod markoooo » Pet Jul 20, 2018 7:05 pm

Okaljeni,spremni za opustanje

Slika

Slika

markoooo

Postod markoooo » Sre Jul 25, 2018 6:34 pm

Minula me zelja da uradim tanto,a nemam vremena za veliki,pa onda napravim kompromis i uradim ovog malca.Brzinski nozic,ako se ne bude prodao rad sam da ga ostavim sebi.

Slika

Slika

Slika

markoooo

Postod markoooo » Čet Jul 26, 2018 12:43 pm

Najbolji noz moje izrade do sada,imam jos jedan ovakav blank,on ce dobiti jos bolji finis i najverovatnije lajnere na drsci.Ako je neko zainteresovan nek se javi.

Slika

Slika

Slika

Bas Celik
Pridružio se: Čet Okt 27, 2016 6:01 pm

Postod Bas Celik » Pet Jul 27, 2018 9:33 pm

Evo ti par dobronamernih kritika. Znam da si odusevljen sto pravis nozeve (i treba da budes) veoma si mlad i pred tobom je svet ako nastavis ovim da se bavis. Izrada ti je dobra imas talenta i to sve. Sad si u fazi da ti noz izgleda mocno i to je ono sto te najvise zanima ali izgled zna da ugrozi funkciju. Dakle - na svim tvojim nozevima ovde (osim na onom tantu) nema materijala na drsci gde dolazi kaziprst. Taj kaziprst ce se mnogo napatiti od tog celika kome je izlozen. Opet na tom mestu odozgo dlanom vrsis najveci pritisak na pocetak ostrice a pocetak ostrice je najefikasniji tako da gledaj da ti pocetak ostrice i taj deo drske budu sto blizi . Nemoj da preteras (a ljudi to znaju da urade) pa da ti drska ode u zonu seciva i bude na putu materijala koji seces. Drska na zadnjem nozu ti je isuvise obla sto znaci da ce se okretati u rukama. Vidim tvoj grinder i vidim da nemas gumeni tocak 20 cm+ precnika pa ce ti biti teze da konturises drske da imaju onaj koka kola oblik ( to resavaj sto pre) do tada se drzi ravnijih varijanti. Ako zelis da lakse prodas noz jos jedan savet ti je da radis drske od jelenskog roga i kacis to po lovackim stranicama na fb (gledaj one sa 15 + hiljada korisnika) time ces ujedno resiti i nedostatak tocka za konturisanje drski .

markoooo

Postod markoooo » Pon Jul 30, 2018 8:56 pm

Svaka kritika i vise nego dobro dosla,veliko hvala za ukazivanje problema,najveci problem mi je i bio dizajn drske,sto se tice tocka,u fazi sam dizajniranja novog grindera(nema sta da se ceka,ovaj je bio samo test)sa cetiri valjka,sa mogucnosti izmene ravne platne za veci tocak,pored mogucnosti radjenja takvih drski,tocak je efikasniji,jer nema trenja kao izmedju platne i smirgle.

P.S novi grinder dobija motor od 3 KW i frekvetni regulator,dimenzije smirgle ce najverovatnije biti 50-60mm sa 3000-3500mm

markoooo

Postod markoooo » Ned Avg 12, 2018 4:01 pm

https://youtu.be/4LuAWOBiCGc

Malo da se oprobam i u ovome...odabrao sam ovo jer je jednostavno i lako za snimiti...sledeci video ce najverovatnije biti pravljenje noza,videi nisu namenjeni kao tutorijali ili tome slicno,vec jednostavno da pogledate kako ja to radim,mozda ce nekom biti zanimljivo,nekom nece to je OK...

Licno mi se svidja koncept i nisam video da u Srbiji neko izradjuje ista slicno...alatka je korisna nosim je samo dva dana i koristim je relativno cesto...

Inace moguca kupovina ovoga sto pravim u videu...imate kontakt inf...u opisu klipa..

Povratak na “Radovi domaćih majstora”