Jedan bowie od nerdjajuceg celika za lovca iz Crne Gore

Moderator: rista

Korisnikov avatar
tisler
Nožar
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 12:05 am

Re: Jedan bowie od nerdjajuceg celika za lovca iz Crne Gore

Postod tisler » Pon Nov 20, 2017 5:44 pm

@Vlaj,lepo si napisao da su ti sa kojima polemisem "provrteli"mnostvo nozeva kroz ruke ,ja tvrdim da neznaju da koriste noz bolje od mene,a o vidjenju detalja sa slike ,mogu da kazem da treba da posete opticara.Noz koji na 180mm duzine seciva ima debljinu 4,8mm,nije predebeo,naprotiv.Kataloski i forumski korisnici nozeva nemaju samnom sta o nozevima da komentarisu pogotovo kada ne vide dobro,na nozu nema ostrih ivica osim tamo gde treba,na primer ivice branika su fino zaobljene,i ne smetaju uopste.Generalno noz dobro lezi u ruci iako je veliki.
Slika

Evo u kom pravcu je isao dogovor sa naruciocem.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pon Nov 20, 2017 8:09 pm

Ljudi, gubimo se u besmislenoj diskusiji gde svako brani svoje stanoviste argumentacijom koja je mozda valjana, ali svakako nema direktne veze sa konkretnim komadom o kome je rec. Licno, @tislerove nozeve ne komentarisem vec duze vreme jer za time nema prave potrebe. Kada me (prijatno) iznenadi nekim novodizajniranim komadom (kao onomad sekiricom) iskreno kazem sta mi se tu dopada ili ne dopada. I apsolutno sam siguran da i @stepski ima iidentican stav. Ne vidim smisao u prepucavanjima tipa "tisler ovo a Borko ono..." jer znam da su njih dvojica "na prs' u dupe" kako i treba da bude sa ljudima koji dele isto zanimanje i poglede na zanat.
Poredjenje bi imalo smisla ako bi pred nama bila dva bowie noza koja su oni napravili pa da gledamo koji je bolji. Ovako... Iskreno, nit' sam video neki predebeo Borkov noz sa prevelikim branikom nit' je @tisler na nasim takmicenjima nastupio sa besmislenim dizajnom. Ko koliko ume i sta ume sa nozem - imali smo prilike da vidimo. A ko ne ume - valjda ce nauciti. Nego, da se vratimo na temu nase price:
- noz je, kako majstor kaze, izradjen po minucioznoj narudzbini i tu vise nema mesta za primedbe upucene majstoru jer, jednako je mogao da izradi rahiticni malajski kriss ili jemensku dzambiju sa sve onim besmislenim rebrom. Iznete primedbe upucene su na odabir dizajna od strane narucioca a ne na @tislerovo majstorstvo izrade (ili sam ih barem ja tako razumeo). I vecina onih koji su se oglasili ovim povodom imaju slican stav - postoje srecnija resenja za upotrebu u lovu. Opet, ako narucilac zeli, ne vidim problem ni da dobije egipatski kopesh.
Preporucujem da "oladimo tabarku" i eventualno otvorimo novu temu u kojoj bismo izneli sopstvena glediosta o tome sta je za koga dobar lovacki noz. Ko nema svoje misljenje, ima rezultate sa takmicenja na ovu temu :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Pon Nov 20, 2017 8:19 pm

@Tisler
Tja, ne bih bas bio tako uveren da jedan od njih koji je stavio svoju zamerke ne ume da barata nozem, ali kad si vec toliko uveren u superiornost ovog dizajna onda sa radoscu ocekujemo poplavu Buvija iz tvoje radionice. Ne znam u koju grupaciju forumasa mene svrstavas, ali nikada debljinu ledja nisam posmatrao (i donosio sud) spram duzine noza kao ti kazes, vec spram sirine seciva i visine brusenja. A ovde taj odnos bas i nije najsrecniji i po meni to je debelo.
I jos jednom te fino molim da u diskusiji zaobidjes nipodastavanje drugih ucesnika. Ego je super stvar dok njime ne ugrozavas druge.
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Pon Nov 20, 2017 11:48 pm

:merakcraft:
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Uto Nov 21, 2017 12:19 am

Nećete valjda sada da usporite. Pa tek je pocelo da biva zanimljivo :mrgreen:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Uto Nov 21, 2017 1:13 am

t03a napisao:Nećete valjda sada da usporite. Pa tek je pocelo da biva zanimljivo :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kibiceru jedan!
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
tisler
Nožar

Postod tisler » Uto Nov 21, 2017 10:14 am

@Hobo, definitivno se slazem sa tobom,samo sam hteo da predstavim jedan noz ne bas uobicajen na forumu-pa kome se dopada ,dopada ,kome ne ,nista.
@ Vlaj,sto se ega tice,sta da ti kazem,kod mene je sve veliko.

@Bajkeru,ako ti neko mune motku u zadnji tocak, ne moj da mislis da sam ja :SAK:

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Nov 21, 2017 12:33 pm

:D To je onda Neša, ljubomoran na kolegu biciklistu.
Mnogo mi se dopala ova rasprava, a zaboravio sam oko čega je počela.
Neko je pominjao blaženopočivšeg Davida Bowie-a ili tako nešto.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
tisler
Nožar

Postod tisler » Uto Nov 21, 2017 1:22 pm

Nesa ? ma ,neee, nego neko pomenu "rahmetli"Vrapca,jel to neka zajebancija ili sta?,ima li ko vesti o tom coveku?

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Uto Nov 21, 2017 2:21 pm

Bogu hvala, zdrav i ziv a nedavno se i logovao ovde na forumu. Za ostalo - nem' pojma a bilo bi lepo da se javi ponekad.

Povratak na “Radovi domaćih majstora”