Jedan bowie od nerdjajuceg celika za lovca iz Crne Gore

Moderator: rista

Korisnikov avatar
Macan
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 10:56 am

Re: Jedan bowie od nerdjajuceg celika za lovca iz Crne Gore

Postod Macan » Pet Nov 17, 2017 5:17 pm

Lepo i elegantno i noz i futrola :text-bravo:

Korisnikov avatar
tisler
Nožar
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 12:05 am

Postod tisler » Pet Nov 17, 2017 9:55 pm

Urez koji se radi glodalicom sluzi da majstor mora da ode do neke metalostrugarske radionice i plati da se taj urez napravi,salim se ,urez,tj. "fuler"ima ulogu da olaksa noz,a da se zadrzi cvrstina,odprilike isto kao sto poprecni presek sine ima istu funkciju,(ako sam dobro objasnio)

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Nov 17, 2017 10:16 pm

Prvo objašnjenje je mnogo uverljivije :auf: :mrgreen: :text-bravo:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pet Nov 17, 2017 11:05 pm

t03a napisao:Prvo objašnjenje je mnogo uverljivije :auf: :mrgreen: :text-bravo:

Apsolutno.

Možda se u CG lovi drugačije pa lovci tamo imaju neke druge zahteve, ali ako je nož po zahtevu rekao bih da ga je crtao neko ko "Vinetou" nije pročitao do kraja i sa razumevanjem.
Previše nepotrebnih oštrih ivica, predimenzioniran branik, kriva linija reza, debela leđa i fuller ga potpuno diskvalifikuju kao nešto što je (meni) upotrebno i zgodno sečivo. Debelo je to mnogo za lovački nož, i za borbeni je previše.
Drška i futrola na standardnom nivou kvaliteta i estetike, nažalost, ovaj put mnogo iznad nivoa čitavog sečiva.

divlji pecarosh
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 5:44 pm

Postod divlji pecarosh » Pet Nov 17, 2017 11:25 pm

Odlican rad, ali sledeci put trazite dodatan popust - jer metalostrugar radi na glodalici koja ima lufta u kliznim stazama ;)

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Sub Nov 18, 2017 1:13 pm

Aaaa jeste ga nagrdili za medalju! Kad pitas sta ce ti fuler to ti je isto kao da si pitao sto si stavio aluminijumske felne na automobil (nema funkciju, ali je cool). 90 % Sekeljicevih nozeva ima velike branike , debela ledja i veliki rikaso, pa se svi klanjate do zemlje i niko ne gusla o tome kako su "neupotrebljivi". Ove price kako noz nece odraditi posao je smesno. Ljubomorni ste sto nije vas. :auf: :argh:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
t03a

Postod t03a » Sub Nov 18, 2017 3:33 pm

Meni je samo bilo beskrajno simpatično kao je majstor opisao svrsishodnost ureza u sečivu. O upotrebnoj vrednosti u lovu ne bih mogo da pričam dok ne probam, znam samo da moj pojam lovačkog noža definise malo drugačije konstrukcije. No kako je ovo naručeno a sam vlasnih zna šta će mu, onda on najbolje i zna kako će da ga koristi.

Svejedno, kapa dole za duhovitu primedbu majstor Tislera oko ureza i oštro oko našeg (po)divljeg pecaroša :handgestures-thumbupleft: :mrgreen:
scio me nihil scire

Korisnikov avatar
tisler
Nožar
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 12:05 am

Postod tisler » Sub Nov 18, 2017 5:09 pm

Hvala,na kritikama,moram da kazem da je noz precizno narucen,(sa slike),cak sam se bojao da se naruciocu nece svideti malo svetlija rucka ,(na slici je tamniji rog,tj. manje obrusen ali nije bilo problema njemu se dopada sto je najbitnije.

@Stepski,neznam kako si zakljucio da su ledja predebela, (nigde nisam napisao debljinu) a i necu ,eto namerno,a i ne vidim to mnostvo "ostrih ivica".
@Pecarosu,ne razumem se mnogo u glodalice ali po meni kanal je korektno odradjen,da je skupo - jeste,ali sta mogu ,fuler je bio na slici i morao sam da ga napravim, a nemam svoju glodalicu.
@Gurmane, volim da imam drugare kao sto si ti :obscene-drinkingcheers:

Ako je nekome vazno ,ni ja ne volim velike nozeve ali to je samo moj stav ,ne znaci da je ispravan za svakoga.

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Postod DakiNS » Sub Nov 18, 2017 8:17 pm

Naručene noževe ne bih da komentarišem jer se majstor tu pita oko izrade a ne oko izgleda , zadovoljstvo mušterije je na prvom mestu , ko zna možda će meriti čiji je najceći ili najdeblji :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
t03a

Postod t03a » Sub Nov 18, 2017 9:14 pm

tisler napisao:@Pecarosu,ne razumem se mnogo u glodalice ali po meni kanal je korektno odradjen,da je skupo - jeste,ali sta mogu ,fuler je bio na slici i morao sam da ga napravim, a nemam svoju glodalicu.

Skupo ili ne, kad je neka ekskluziva (da ne kažem nešto drugo ) u pitanju to placa krajnji kupac. Ne znam koliko može da bude prolaz glodalicom, sigurno nije nešto previše. Nego to treba brusilicom iz ruke a ne glodalicom, onda nož ima dušu a i ne košta ništa osim uterivanja duše :obscene-drinkingcheers: :P
scio me nihil scire

Povratak na “Radovi domaćih majstora”