Noz za burazera- POSTUPAK IZRADE

Moderator: rista

Korisnikov avatar
Nemanja1989
Pridružio se: Ned Sep 15, 2013 7:45 pm

Re: Noz za burazera- POSTUPAK IZRADE

Postod Nemanja1989 » Pet Nov 10, 2017 8:05 pm

hvala druze.. daleko je od savrsenog ali ovo sto si napisao je moj glavni pokretac pa onda ljubav prema secivu, pa novac... sakupis gomilu stvari koje same po sebi ne sluze nista posebno, pojedine su pravo djubre a onda im das nov zivot samo u drugom obliku

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pon Nov 13, 2017 10:45 am

Noz deluje neobicno i dopadljivo. Obzirom na kolicinu metala u drsci, pitam se kakav je osecaj rukovati sa njime. Sta je razlog zbog koga se burazeru ne dopada?*

*moja pretpostavka jer je noz oglasen na prodaju
https://www.kupujemprodajem.com/LOVACKI ... =141512332

Korisnikov avatar
Nemanja1989

Postod Nemanja1989 » Pon Nov 13, 2017 3:36 pm

Hteo sam burazeru da poklonim secivo moje izrade, ali mi to nije bilo dovoljno pa sam hteo da mu poklonim i celokupan postupak izrade. Odlucio se za O2 celik jer hteo sam kovani noz a jedino O2 imam u sipkama... S obzirom da burazer nije neki specijalac, balans izmedju seciva i drske tj odnos tezina mu ne znaci apsolutno nista, rekoh da se posvetim malo vise estetici pa kako mu bude. Strah me je bilo u pocetku da ce taj odnos u tezini biti prilicno zajeban ali na kraju, drska je odnela pobedu u tezini medjutim ni priblizno onoliko koliko sam mislio da ce biti. Koistio sam listice mesinga debljine 0.4 mm, 3,5-4 mm za bolster i 4 mm za kapu. Poslednju garnituru nozeva koju sam izbacio na kupujem-prodajem, ni jedan nisam imao kod sebe, bukvalno... od ukupno 9 komada, 7 sam prodao a 2 poklonio... Bila je cista reklama, nema niceg lose u tome. To su sve moji radovi od pocetka do kraja

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Uto Nov 14, 2017 10:21 am

Bravo drugar, samo nastavi!!!
Ideš krupnim koracima u napred. :text-bravo: :text-bravo: :text-bravo:
I ja hredog da pazarim onaj mali fiksni iz oglasa, ali mi ti reče da su svi prodati.
Čekam drugu turu :auf:
P.S.
Modao si i njega da predstaviš u temi za mali fiksni nož.
Meni je bar jako zanimljiv :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Uto Nov 14, 2017 1:31 pm

Nemanja1989 napisao:... na kraju, drska je odnela pobedu u tezini medjutim ni priblizno onoliko koliko sam mislio da ce biti...

Cisto iz radoznalosti, zanima me (okvirno) gde je teziste. Koliko iza kaziprsta? Inace, drska je vizuelno dopadljiva, mene podseca na radove jednog nemackog majstora koji kopira Scagel-a (koji je takodje za izradu drske koristio komadice materijala koje su drugi majstori smatrali otpacima).
Nemanja1989 napisao:..Bila je cista reklama, nema niceg lose u tome..

I nema. Samo me je zanimao razlog ;)

Korisnikov avatar
Nemanja1989

Postod Nemanja1989 » Uto Nov 14, 2017 5:16 pm

Hvala Sale.. mogao sam jos koji da predstavim ovde ali odose, bice u sledecoj turi.. trenutno jurim strano trziste, nije bas lako ali ne kosta me nista da pokusam.

Hobo, prvom prilikom cim se dokopam do njega napisacu detaljnije, da ne lupam sad iz secanja gde mu centar bese. U oglasima je cisto kao reklama, 99 % ljudi ovde ne gasi taj sajt, bilo bi i vise nego debilno sa moje strane da mislim kako ga niko nece videti u prodaji, a ovamo kao poklanjam bratu :D ...omiljena su mi seciva koja pravim bez crteza, slobodno iz ruke pa kako me navede i scagel drske gde unapred odredjujem samo vrstu i boju elemenata (da ne bude previse ciganski :D ) i njihov simetrican raspored.. sam oblik drske ne planiram vec kako me navede... kad radim po crtezu, nije toliko interesantno, vec znam kako ce ispasti pa cak i ako zajebem nesto, nisu velika odstupanja... ovako do samog kraja ne znas sta ce ispasti, iznenadim se svaki put kad dobijem nesto novo, prosto se obradujem ko da mi ga neko poklonio :banana-wrench:

Mario33
Pridružio se: Sre Jan 31, 2018 6:28 pm

Postod Mario33 » Čet Feb 01, 2018 11:06 pm

Pogledao sam video, odlično, svaka čast na produkciji!
Znam koliko je teško raditi i još uz to voditi brigu o snimanju i fotkanju.
I ja planiram tako nešto snimiti ali jednostavno mi se neda, ruke prljave, masne, a treba uzet fotić i namještat postavke...
Uglavnom snimim mobitelom kratki video gotovog noža, i slikam ga fotoaparatom par kadrova iz raznih kutova.
A nož ti je, kapa dole, predobar!

Korisnikov avatar
RADO
Nožar
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:03 pm

Postod RADO » Uto Feb 06, 2018 6:20 pm

Svaka cast majstore ! :text-bravo:
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
ultramegaxterra
Pridružio se: Ned Jul 20, 2014 9:46 am