Bas Celik nozevi

Moderator: rista

Bas Celik
Pridružio se: Čet Okt 27, 2016 6:01 pm

Re: Bas Celik nozevi

Postod Bas Celik » Čet Dec 15, 2016 11:49 am

Hvala noz je inace dijagonalac (dijagonalno staje u moju pec hehe).
Ne znam gde bih sa ovom slikom pa je neka ovde ovaj karabin je kompletno rucni rad osim optike ne razumem se u tandzare bas najbolje pa cu biti siromasan sa opisom. Cev je od nekog mitraljeza iz drugog svetskog rata, sina i cev su iz jednog komada. Inace cev je sestougaona moj stric ga je napravio za mog cala .Jedan dan cu ga slikati bolje pa cu okaciti u temi za vatreno oruzje.
Slika

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Čet Dec 15, 2016 10:14 pm

Nisam ljubitelj predimenzionniranih seciva, ali mora se priznati da ovaj lepo izgleda i da je izuzetno precizno odradjen.
Jedino bi tapered tang morao da bude izrazeniji, ako bih bas trazio dlaku u jajetu. Samo napred! :handgestures-thumbupleft:
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
RADO
Nožar
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:03 pm

Postod RADO » Čet Dec 15, 2016 10:31 pm

Sto stedis foto-aparat, mogao si slikati u detaljima da vidimo umjetnicko dijelo ! :think:
www.radoradic.com

Bas Celik

Postod Bas Celik » Čet Dec 15, 2016 11:13 pm

vlay napisao:Nisam ljubitelj predimenzionniranih seciva, ali mora se priznati da ovaj lepo izgleda i da je izuzetno precizno odradjen.
Jedino bi tapered tang morao da bude izrazeniji, ako bih bas trazio dlaku u jajetu. Samo napred! :handgestures-thumbupleft:

Da mogao je da bude i tanji tejper ovako je sa 6 na 3 mislim. U zadnje vreme retko radim velike nozeve ove pravim vise zbog sebe da razbijem monotoniju u izradi i uzivam da ih pravim vise nego sve druge.

Bas Celik

Postod Bas Celik » Čet Dec 15, 2016 11:19 pm

RADO napisao:Sto stedis foto-aparat, mogao si slikati u detaljima da vidimo umjetnicko dijelo ! :think:

Mislim da je sve tu, malo je zeznuto slikati ovoliki noz a da se vide svi detalji . Slikao sam ga sat vremena i ovo je najbolje sto umem za sad imam dobar aparat al se od skora druzimo.

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Pet Dec 16, 2016 12:44 pm

Komplimenti za noz-pravi "kamperski" :text-bravo: . Ne sumnjam da ces ga nositi ove zime i praviti sklonista po Zlatiboru :handgestures-thumbupleft: . Ima jedna stvar koju bih mogao malo izmeniti kod tih tvojih velikih seciva (dobronamerna kritika), a to je oblik. Nekako kad gledam ove nozeve koje si predstavio kao da su radjeni (vecina) po istom sablonu. Mnogo su slicni ili meni tako deluju. Malo eksperimentisi sa oblicima, kao sto si to radio sa termickom, jer u suprotnom kovaces 3-4 sablona i "ugusiti kreativnost". :obscene-drinkingcheers:
Let There Be Rock!

Bas Celik

Postod Bas Celik » Sub Dec 17, 2016 11:54 am

Sad radim mahom sto sam vec radio kad izadjem iz porudzbina bice opet nekog eksperimentisanja sa modelima. Ja sam vise u fazonu da napravim neke modele nozeva od vec postojecih prvoverenih formi za odredjene zadatke. Mozda 10 modela (lupam) . Naravno radicu i nozeve koji su ''nesvakidasnji'' al to ce sve biti u sluzbi funkcionalnosti i onoga sto mene ispunjava.Mislim da je Hemingvej prekucavao tudje tekstove samo da bi usao u nacin razmisljanja drugih ljudi i krao zanat. Tako i ja sad posmatram stvari radicu modele koji postoje i provereni su na terenu da bih dosao do necega svoga na osnovu stecenog iskustva.

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Sub Dec 17, 2016 12:28 pm

utepaj jedan hudson bay :obscene-drinkingcheers:
Let There Be Rock!

Bas Celik

Postod Bas Celik » Pet Dec 30, 2016 5:54 pm

Jos jedan Rover ovaj put u elmaxu