Moj pokusaj

Moderator: rista

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Re: Moj pokusaj

Postod mbole » Uto Nov 17, 2015 3:46 pm

Slike... 4+ :)
U svakom slucaju daleko bolje nego pre

Nozevi...
Nisam bas strucan da pisem o geometrijama i slicnim stvarima al...
Meni se ovaj sa torx srafom na drsci nikako ne svidja estetski. Ovaj drugi mi je estetski pristojan.

Cemu hrapava izudarana povrsina na boku seciva? Osim kao estetski detalj (koji mi se ne svidja, al to je moj ukus), al mislim da tu estetika smeta funkciji.
Ceo taj noz mi je nekako "kockast", nezgrapan, grub, tek otesan... deluje mi ko da si stao u pola izrade.

Na ovom drugom, koji mi izgleda mnogo lepse, nitna deluje malo preveliko i deformisano. Zadnja strana drske, prilicno grubo obradjena. Nije lako isterati poprecni rez da izgleda perfektno, al moze. Cak da izgleda lepse nego bok, samo trazi grdno smirglanje.

I na oba je logotip preveliki, i izgleda malo previse izdubljen.

reggacci
Pridružio se: Uto Mar 03, 2015 8:52 am

Postod reggacci » Uto Nov 17, 2015 6:12 pm

Jeste Bole upravu si ovaj noz je neki deran, trazio iz BG-a a ja to nikada nisam imao bar u rukama, pa sam onako sa slika skidao dimenzije seciva sam imao, ali drske nikako tako da mi je jako tesko bilo da ga u originalu skinem,a ovaj drugi sve si pogodio zadnji deo drske vec mi je bila muka da smirglam a zapeklo se od brusilice a i za nitnu si upravu nisam je trebao zakivati vec samo zalepiti jako sam lupio, i malo mi je pobegla.
Samo cini mi se da ovaj prvi noz u originalu jeste odlican, posto i ovaj jako lepo lezi u ruci kao da prirasta,i nije ga bas lako uraditi pogotovo branik za prste posto na slikama, original noz ima ostre ivice i to je jako tesko izvesti kada ga poliras hoce da se zaobli ali konstrukcijski mi se cini da ovaj noz ko je radio mislim na original ,je odlican.
U svakom slucaju hvala na sugestijama
View My Video

reggacci

Postod reggacci » Uto Dec 08, 2015 5:09 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
Pilgrim
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:01 pm

Postod Pilgrim » Uto Dec 08, 2015 8:11 pm

Deluje ok,mada me jako podseća na impu. Kako si radio bolster i kapu?

reggacci

Postod reggacci » Sre Dec 09, 2015 4:09 pm

@Pilgrim ,pozdrav kolega neverujem da ima bilo kakve veze sa impom nacrt za noz mi je poslao kupac medjutim zahtev je bio. puna drska ne umetnuta ili kako omladina kaze full tang ,kako ja nisam imao dovoljno materijala od 4770celika. uradio sam sam to od profila kocke 5x5mm. oblikovao da izgleda kao full tang i navario na branik i kapu a u sredini gde idu mesingane zakovice ubacio dve ploce i opet zavario za onu kocku od 5x5mm branik i kapa su bruseni od nekog inoxa iz serije 420 dobro si to primetio posto ovako izgleda kao da je iz jednog dela ali nije namucio sam se ali donekle je ispalo kako je ispalonegde sam pistavio ovde pitanje kako se radi. T.O za 4770 i vec sam hteo da nosim u lztk Kikinda i dobijem tablici T.O za ovaj materijal tako da sam odradio

Korisnikov avatar
RADO
Nožar
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:03 pm

Postod RADO » Sre Dec 09, 2015 6:04 pm

Dosta truda i rada, jos samo malo da bolje uslikas i mi bi vidjeli noz u u kompletu.
Probaj da slikas vani na dnevnoj svijetlosti i kad slikas odmah pogledaj kako je
ispalo ako nije dobro onda vrti se u vise pozicija sve dok ne uslikas dobro.
Noz nije lose ali ne vidim dovoljno da bi mogao uputiti neki komplimenat ili neku
sugestiju !
Najvaznije da imas volju a svaki drugi ce biti bolji, vjruj mi !
Vrhunac ove price sto je noz UNIKAT ! :handgestures-thumbupleft:

:merakcraft:
www.radoradic.com

reggacci

Postod reggacci » Sre Dec 09, 2015 6:31 pm

@Rado nisi mi odgovorio za 4770 reci kako hoces da ti pisaljem

Korisnikov avatar
RADO
Nožar
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:03 pm

Postod RADO » Čet Dec 10, 2015 5:56 am

reggacci napisao:@Rado nisi mi odgovorio za 4770 reci kako hoces da ti pisaljem

Mislio sam da sam ti poslao poruku, imam jedno parce u svakom slucaju hvala. :think:
www.radoradic.com

Povratak na “Radovi domaćih majstora”