Nozevi

Moderator: rista

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Re: Nozevi

Postod veselibajker » Uto Nov 10, 2015 12:23 pm

Ovaj poslednji model peći koristi moj frizer. Nema nikog pouzdanog da mu naoštri makaze pa radi plamenom. :teasing-tease:
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Uto Nov 10, 2015 12:46 pm

Sa ovim vec zaista mozes da okalis nesto.
Naravno nije isto sto i kalionicka pec, nemas kontrolu, samim tim nemas ni maksimalni moguci kvalitet, al moguce je.

Nego... odosmo debelo u offffff... jel moze neko da ovu pricu isprebacuje na drugo mesto da ne djubrimo coveku po temi.

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Uto Nov 10, 2015 1:18 pm

ultramegaxterra napisao:a dal moze ovakva pec?

http://imgur.com/f4yiSI7

Da ali samo za proste čelike. Tu nema nikakve precizne regulacije temperature.
@Ultramegagigaextra: pokušaj da sa manje autoriteta iznosiš činjenice koje tek treba da proučiš.
OK je pitati radi saznanja, ali nije OK tvrditi radi istog.

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Uto Nov 10, 2015 9:19 pm

To sto je neko napravio 50 videa, ili sto ga na BB smatraju dobrim nozarem, nikako ga ne svrstava u dobrog majstora. Nosevi su mu ocajni, i pokazuju potpuno nerazumevanje oko toga kako noz treba da izgleda. Secivo debelo 4 mm, sa kratkim scandi gridom mogu da izmisle samo englezi, koji sa nozem nemaju nikakve veze. Generalno, svi britanski nozevi su te skole, za one koji bi pokvarili i kocku iz kaldrme.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

divlji pecarosh
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 5:44 pm

Postod divlji pecarosh » Uto Nov 10, 2015 10:05 pm

Pozdrav!
Slazem se sa Bogdanom u vezi ovog majstora.
Pogledao sam nekoliko klipova, pogledao i njegove pocetke(pre samo tri godine!)
Ispravio bih sebe, jer sam ga okarakterisao da je razrok(pogledao sam ovlas onaj treci klip i zacudio se... i taj prvi utisak me je prevario) cini mi se da ima problem sa facijalnim nervom i da mu je oduzeta leva strana lica(izgleda da ga je lupila promaja i da se nije od toga jos uvek oporavio...)
Svako dobro

Korisnikov avatar
ultramegaxterra
Pridružio se: Ned Jul 20, 2014 9:46 am

Postod ultramegaxterra » Sre Nov 11, 2015 10:08 am

BR_ napisao:To sto je neko napravio 50 videa, ili sto ga na BB smatraju dobrim nozarem, nikako ga ne svrstava u dobrog majstora. Nosevi su mu ocajni, i pokazuju potpuno nerazumevanje oko toga kako noz treba da izgleda. Secivo debelo 4 mm, sa kratkim scandi gridom mogu da izmisle samo englezi, koji sa nozem nemaju nikakve veze. Generalno, svi britanski nozevi su te skole, za one koji bi pokvarili i kocku iz kaldrme.

Ovde je pocela dskusija o celiku i ceni noza od 150 evra za isti, koji pravi majstor. a onda se napravio spin, gde je moje znanje postalo meta, a onda udri i po englezu..

A englez, iako ga je udario ili bog, ili slog, je tipicno engleski, kalkulanski, i pametno pokrenuo biznis. Izradio je noz, Rik Maejrsa, koji pravi woodlore, ( da li prestao ili nije nije ni bitno), ima jedan model glavni i jos par slicinih, i u kombinaciji sa videom i YT, i njegovim
"trikovima"...i ima sada listu cekanja, prodaje noz koji moze da se kaze da je i kopija..pa sad ti vidi ko je ovde lud.

Njegov svaki video je informativan, sto ga naravno ne pravi velikim majstorem, Naravno da nije, kada pravi par modela, slicnih woodlore, i uvek isto...Kupi celik, neko ili sam isece masina. udradi u batchu 20 komada.....i dva meseca je miran...od kovanja ni da prismdi...
Ok, nisam stucnjak, ili i vi majsotri i moderatori,morate da shvatite da prica o nozevima je kao i o vinima....sta bi bilo kada bi samo vinari pricali o vinama? e sad, ne svidja vam se neki stav, pa sta....?? i onaj koji pije ima neko misljenje!

Sto se rerne tice, peci i ostalog, ne vidim razlog sto se tako osetljivi...a to je tipicno za nas..mora da se nose Rey Ben naocari. ali niko od vas da mi objasni, da taj Englez-nakaza prodaje nozeve i za dva noza, kupi pec....a ovde treba za istu pec 20... i sta je onda lose u rerni? Oblozis je, dodas grejace, za 10 evra napravis digitalan merac, i sta je lose u tome?
Pa zar nismo mi majstori snalazenja?

sto me opet vraca na majstora, i celik N680. kada se pomene neki noviji celik, odma skupo.
Umesto, daj da probamo, idemo da vidimo, da probamo itd...probem je naplatiti, da bi se investicia, kao englezu isplatila...i sto je jos vaznije da se isplacuje. I toje ono sto me cudi, da ceo svet ludije za tim novim legurama, a nama prodje a da se ne osvrnemo.

Korisnikov avatar
mbole

Postod mbole » Sre Nov 11, 2015 12:57 pm

To sto je dobar trgovac, nikako ne znaci da je i dobar majstor. Pa ne moze ni da prenese majstorsko znanje, vec samo trgovacko. Dal je grbav, razrok, visok dva metra, lep ko Apolon... nema nikakve veze sa tim.

To sto se tebi cini da ima korisnih informacija, je prodavanje magle (ko i svaki trgovac), i mnogo vise te dovodi u zabludu nego sto si nesto naucio.

To sto neko prodaje neku robu uopste ne znaci da je ta roba dobra. Ovaca na ovom svetu ima koliko neces, a uvek su sluzile za sisanje. Malo prodavanja magle, jako doprinosi uspesnosti tog posla.

Oni koji znaju samo piju vino, ne sole vinarima pamet kako treba da ga prave.

Niko nije pomenuo skupu i ekskluzivnu robu. Al ne mozes ficom da preteras kran od 20 tona pa ne znam sta da mu radis.

Kad nadjes pirometar koji meri do 1000 stepeni celzijusa za 10 evra, javljaj odmah. Idem da kupim dva komada.

A to da ces da oblozis rernu, dodas par grejaca i za 20 evra dobijes kalionicku pec ... ajd leba ti probaj. Pa sam napisa da si za pec za prasice dao 1000 evra. A ovo je "malkice" slozenija naprava.
I drugo... ni jedan jedini put nisi pomenuo cak ni prepravljanje rerne, vec "stavis u rernu i to je to". Ugrejes, posto jelte rerna sluzi za grejanje necega i sta tu sad izmisljamo neke stepene. Jel vruce... jeste. Da se ispeces. Daklem greje. Ugrejes, bucnes u vodu ili ulje, i odradio si termicku obradu. Samo napred.

Niko ne skace po po tebi, al pises stvari koje jednostavno nisu tacne, vec se bez trunke razumevanja oslanjas na povrsno gledanje klipova po youtube-u. Kad ti se na to ukaze, sa najboljom namerom, da ne bi padao na trgovacke finte, i da bi znao kako se nesto zaista radi, ne prihvatas. Posto si video na youtubu da ima tako nesto. Dobro nisi bas najbolje shvatio sta se desava, al to je bre to, sta komplikujete.

Jeste, mi tehnicari stalno nesto komplikujemo, posto mi to treba i da napravimo. Trgovcima je sve jednostavno, posto oni samo kazu: treba mi 10 komada toga i toga, hocu da to radi, i da bude dobra cena.
Prc... reci jeste jednostavno, smao ajd napravi ga.

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Sre Nov 11, 2015 1:28 pm

Meni je potpuno nejasno zasto se pominju fizicki em estetski nedostaci doticnog majstora? :roll: :roll: :roll:
Kakve veze ima da licno Kvazimodo pravi nozeve ako su dobri?
Na zalost, ovi nozevi to nisu, bio on lep ili ruzan.BR je ukratko objasnio zasto.
ultramegaxterra napisao:.i ima sada listu cekanja, prodaje noz koji moze da se kaze da je i kopija..pa sad ti vidi ko je ovde lud.

Ludi su kupci, iliti po srpskom "Dok je ovaca bice i vune!" Marketing je keva, pogotovo na zapadu. Imamo mi takvih "majstora" i na ovim prostorima, al' tome, izmedju ostalog i sluzi ovaj forum.Da se sire saznanja, pobijaju marketinske fore i nauci sta je dobar noz.Inace, potpuno delim tvoje misljenje o mistifikacijama tajni zanata nasih majstora, no izgleda da tako mora.Licno, dobijem ospice od one price " rek'o mi jedan majstor kako, al' sam se zakleo u majcin grob da ne sirim dalje".
ultramegaxterra napisao:majsotri i moderatori,morate da shvatite da prica o nozevima je kao i o vinima....sta bi bilo kada bi samo vinari pricali o vinama? e sad, ne svidja vam se neki stav, pa sta....?? i onaj koji pije ima neko misljenje!

Niko ti ama bas nista nije rekao za misljenje i stavove, ali se malo frljas sa osnovnim pojmovima, a to vec jeste za reakciju.Lepo je stepski napisao:
StepenWolf napisao:OK je pitati radi saznanja, ali nije OK tvrditi radi istog.

ultramegaxterra napisao:sto me opet vraca na majstora, i celik N680. kada se pomene neki noviji celik, odma skupo.
Umesto, daj da probamo, idemo da vidimo, da probamo itd...probem je naplatiti, da bi se investicia, kao englezu isplatila...i sto je jos vaznije da se isplacuje. I toje ono sto me cudi, da ceo svet ludije za tim novim legurama, a nama prodje a da se ne osvrnemo.

Pa i jeste skupo za srpski standard.Ako tebi nije slobodno nas opskrbi o svom trosku sa nekoliko kila egzotike da eksperimentisemo i igramo se.To ti je ona surova stvarnost u kojoj obitavamo.Medjutim, nase ne osvrtanje, nije samo prouzrokovano finansijama vec se cesto ispostavlja da ti zahebani celici koji kostaju ko pticje mleko uopste svojim performansama ne opravdavaju toliku razliku u ceni u odnosu na prostije rodjake.Ni priblizno.Mi jednostavno ne nasedamo na price cika MARKETINGA koji bas voli da prica te price.Ko na vasaru.
I nemoj shvatiti ovo kao napad na sebe.Ucestvujem u diskusiji, nista vise.
SAD VIDEH DA JE MBOLE ULETEO, AL' NEK IDE...
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
ultramegaxterra
Pridružio se: Ned Jul 20, 2014 9:46 am

Postod ultramegaxterra » Sre Nov 11, 2015 1:34 pm

Vidis, ovo sto ja i ti vodimo je jedna civilizvana diskusija, iz dve prespektive.

Mogao bih da se slozim sa dosta time sto si rekao, pogotovo o kalinocnoj peci o kojoj nemam pojma, vec samo no sto sam procitao na BB I BF, da su neki pravili za male pare, ako ti treba link tu sam. ( pratim taj tread) a da nesto ne moze da se nabudzi, u to nisam siguran, ali ajde da ti poverujem.

Za vina, a sada ti pricam kao stucnjak :D , nisi u pravu. Jer je to tema kao i fudbal.

Za majstorstvo i filozofiju iza toga, to je tek tema u beskonacnost. ali mogao bi da krenes sa Percepcijom....ako je precepcija kupaca tu, onda je to kvalitetno, iako neki majstor zna da nije...kao i Ferari...( igrom slucaja ziveo sam pored servisa ferarija jedno 5 oginda i druzio se sa mehanicarima talijanima- lokalnom pubu) i po vidjenom i po slusanom, najgori auto na svetu ( pa sta). valjda jedni auto na svetu, koji od 5 kupljnih, 3 zavrsi u servisu u roku od 5 dana.

a usao sam u duskusiju, jer bih zeleo da vise ljudi narucuje te nove celike, i da nasi vrhunski majstori, imaju i ponuda i raumevanja i potraznu za tako nesto. ali kad se digne cena za 50 evra, odmah smak sveta....

Korisnikov avatar
mbole

Postod mbole » Sre Nov 11, 2015 1:55 pm

Ups, pobeglo mi jedno "da" pa je recenica dobila drugaciji smisao.

umesto
"Oni koji znaju samo piju vino, ne sole vinarima pamet kako treba da ga prave."

trebalo je da pise:
"Oni koji znaju samo da piju vino, ne sole vinarima pamet kako treba da ga prave."

U smislu, znam kakav ukus treba da ima dobro vino, i mogu da kazem ovo valja a ovo ne valja, al ne mogu da kazem vinaru "e zajebo si se sto mu nisi odradio to i to petog dana" posto nemam pojma kako se pravi vino, osim bas najosnovnijih stvari (tipa da moze da se pravi i od grozdja, da treba da prevri... i toliko).

Povratak na “Radovi domaćih majstora”