Jos jedan lovacki

Moderator: rista

divlji pecarosh
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 5:44 pm

Re: Jos jedan lovacki

Postod divlji pecarosh » Čet Okt 22, 2015 5:46 pm

Pozdrav!
Cini mi se da nisam do kraja bio jasan.
Sve tri nitne su ti drasticno pobegle ka balcaku, prva do balcaka bi mogla i da ostane gde jeste, ali druge dve bi morale da se odalje da bi i prva i poslednja bile podjednako udaljene od krajeva drske. To mi jedino bode oci i mozda sam zavrsetak drske(ali to je subjektivna stvar) Dopada mi se debljina od 4mm i sirina od 40mm
Svako dobro

Korisnikov avatar
tisler
Nožar
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 12:05 am

Postod tisler » Čet Okt 22, 2015 8:09 pm

Eee,to je druga stvar,to tako mora pogotovo kada je skriveni tang u pitanju i kada ne ide duz cele drske,pozdrav.

divlji pecarosh

Postod divlji pecarosh » Čet Okt 22, 2015 11:08 pm

Pozdrav!
Ne slazem se da tako mora! Meni vizuelno jako smeta takva nepravilnost.
Resenje je jednostavno tj. ima par resenja. Najcesce sam to resavao tako sto sam imao samo jednu nitnu po sredini(ja generalno nisam ni imao nitne vec bi ih pre nazvao trnom jer je citavom duzinom cilindrican i sluzi da cuva drsku od smicanja) Moze se resiti i tako sto bi kroz tang prolazile dve nitne a zadnja bi bila ukrasna i prolazila bi samo kroz drvo. Ako bas mislis da su potrebne tri nitne kroz tang( po meni nisu) onda stavi tri kroz tang i jednu pozadi kroz drvo kao ukrasnu. Ovo poslednje resenje mi je najmanje prihvatljivo.
Svako dobro

Korisnikov avatar
tisler
Nožar

Postod tisler » Sub Okt 24, 2015 2:51 pm

Moze i tako ali meni licno takva asimetrija ne smeta a i dosad mi se niko nije pozalio. ;)

Korisnikov avatar
ultramegaxterra
Pridružio se: Ned Jul 20, 2014 9:46 am

Postod ultramegaxterra » Ned Nov 01, 2015 6:28 am

To nema veze sa zivotom. Majstor je hteo da izbusi 3 rupe gde je hteo, i malu "nepravilnost" kod srednje rupe moze da se gleda kao neznatni polukrug ili luk, ko ji je namerno napravljen. Ljudi narucuju nozeve do detalja...mani je bas i smek tako nesto.

Zasto mora svaki noz da bude u nekom klise fazonu...

Tisler, noz je super

Korisnikov avatar
tisler
Nožar

Postod tisler » Ned Nov 01, 2015 7:42 pm

Hvala. :D

divlji pecarosh

Postod divlji pecarosh » Ned Nov 01, 2015 8:39 pm

Pozdrav!
Ne znam samo sta nema veze sa zivotom, a tek pominjanje termina"klise fazon"!?
Sledeci put kad budes slao pausalne poruke vezane za tudja misljenja barem se potrudi da procitas ista, pa ako ne mozes da ih odmah ukapiras - procitaj ih bar jos jednom.
Nije stvar u srednjoj nitni. Ako uzmemo da je nitna do balcaka na dobrom mestu, onda srednja treba da se udalji od nje oko 10mm, a poslednja oko 20mm. Moze neko i da ne zavrsi noz i da neko kaze da je taj noz najbolji na svetu, ali taj noz nije zavrsen za vecinu korisnika.
Nozar je istakao svoj rad ne samo da mu se dive(i nozaru i nozu) vec i da bi nekad dobio konstruktivnu kritiku. Sta je konstruktivna kritika odredice sam nozar...
Izneo sam samo svoje misljenje i generalno pohvalio noz, a inace retko hvalim... da ne cenim nozara i da mislim da je dosao do svoj zenita u ovoj oblasti ili da je beznadezan slucaj naravno da svoje vreme i energiju ne bi arcio(ili trosio, kako je kome zgodno)
Htedoh da kazem, iako ti se do sada niko nije zalio, razmisli sta je vizuelno bolje i skladnije pa tako i radi( trud oko busenja ce biti potpuno isti, jedina je razlika u odluci gde izbusiti rupu...)
Svako dobro

Korisnikov avatar
tisler
Nožar

Postod tisler » Uto Nov 03, 2015 10:41 pm

Hvala na savetu,ali stvarno mislim da su nitne nebitan detalj da bi trosili vreme na njih :D

Povratak na “Radovi domaćih majstora”