Blackjack by Rado

Moderator: rista

Korisnikov avatar
RADO
Nožar
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:03 pm

Re: Blackjack by Rado

Postod RADO » Čet Avg 20, 2015 8:33 pm

Hvala mladi gospodine Risto ! :handgestures-thumbupleft:
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Čet Avg 20, 2015 9:51 pm

Definitivno jedan od upotrebljivijih Radovih nozeva.
Sa estetske strane mi smeta sto drska pocinje sa zutom bojom, a zavrsava se sa bojom celika.Lepse bi izgledalo da je i prednji branik u boji celika i od celika.Generalno sam to primetio i kod vecine drugih majstora.
Oduvek sam bio protivnik choila iliti utora za prst ispred branika, pa mi je i ovde to fuj i bljak.
I ovde je vidljiv preveliki ugao sekundarca, sto prevedeno na srpski znaci da je secivo predebelo iznad linije reza.Ako vec koristite usluge usluznog ostrenja, onda bi trebali malo da popricate sa tim ostracem i da pokusate da mu date neke smernice sta i kako.Ako sami ostrite onda znate na cemu jos treba poraditi.
Sve ostalo prija oku i samo nastavite u tom pravcu.
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
tisler
Nožar
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 12:05 am

Postod tisler » Čet Avg 20, 2015 10:19 pm

Koliko ne volim Scagele toliko volim Randal nozeve pa mi je ovaj bas odlican jedino mi smeta sto i branik nije u boji celika, :text-bravo:

m.s.
Nožar
Pridružio se: Pon Okt 22, 2012 8:10 pm

Postod m.s. » Pet Avg 21, 2015 2:56 pm

Prelepo, sve je uklopljeno do najsitnijih detalja jedino eto taj stitnik koji je mogao biti u boji celika, ali ne smeta
noz je i ovako savrsen :text-bravo:

Korisnikov avatar
RADO
Nožar

Postod RADO » Pet Avg 21, 2015 7:54 pm

Odavno sam htio ovakav noz da napravim a kao polazna osnova je bio Blackjack Trail Guida .
Model jete od ovog tpia noza ali je pretrpio dosta izmijena kao po dimeziji, drukciji je utor
za prst ispred branika (to mi je najdraze kod ovog noza) i drugo.
Noz dobro lezi u ruci a narocito kad se stavi kaziprst na utor ispred branika i odozgo se pritisne
sa palcem na uzubljeni dio noza.
Pored niz funkcijonalnosti ovog noza moze da posluzi i kao derac jer ima dosta kratko sjecivo.
@"vlay" ; Hvala na komplimentu !
Vec izvijesno vrijeme ne koristim usluge usluznog ostrenja, nego ostim ja koliko uspijevam
to je vec druga prica!
@"Tisler"; Sto branik nije u boji celika ni sam ne znam, jednostavno nisam obraco paznju prema tome.
@ "m.s." : Hvala !

:sator:
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Pet Avg 21, 2015 8:21 pm

Нож ми се свидео на први поглед. У међувремену низали су се коментари људи који знају шта су ножеви. Ситнице се дају исправити, али видим да се нисам преварио у процени, нож је стварно добар. Педантност и прецизност у изради као доминантни придеви у опису мајстор Радових рукотворина ни овде нису изостали. Велики плус за рог од кога је напрaвљен већи део дршке. :text-bravo:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
RADO
Nožar

Postod RADO » Pet Avg 21, 2015 9:04 pm

Hvala gospodine "ОХОТНИК" ! :handgestures-thumbupleft:
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
Macan
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 10:56 am

Postod Macan » Pet Avg 21, 2015 11:50 pm

Nisam bas pozvan Vas da kritikujem, s obzirom na sve receno i na vrhunsku izradu i generalno odlican izgled noza, ali i ja bih se slozio na opasku za mesanje mesinga i aluminijuma s obzirom da je i na futroli mesing, a i nekako mi taj deo za prst ispred branika ne pripada tu. Futrola je isto super ali mislim da bi neki konac u nekoj drugacijoj - svetlijoj boji dao mnogo bolji utisak Koliko sam dosada shvatio iz Vasih radova uvek se trudite da napravite nesto novo i drugacije pa makar bilo na ustrb boljeg vizuelnog izgleda, ali u svakom slucaju noz-vrhunski :text-bravo:

Korisnikov avatar
RADO
Nožar

Postod RADO » Sub Avg 22, 2015 4:32 pm

Gospodine @"Macan" u potpunosti ste u pravu, osim moje opsake za utor ispred branika za kazi prst sto za mene ima veliku konstruktivnu upotrebu (naravo kad zatreba). U ostalom se drska noza koristi normalno kao i kod svih drugih a utor u tom trenutku ima samo estetsku vrijednost !
U svakom slucaju hvala Vam sto ste komentarisali .
:obscene-drinkingcheers:
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
boken
Pridružio se: Čet Feb 20, 2014 5:34 pm

Postod boken » Ned Avg 23, 2015 1:14 am

Gospodine Rado, hajde i ja malo da se ukljućim u duskusiju. Kao misli da mi čitate, pa idete ispred mene dva koraka unapred. Pošto se još nisam usudio da se upustim u pravljenje svog prvog noža, opravdano, zbog nedostatka elementarnih uslova u smislu prostora i opreme, odradim neki tehnički crtež modela koji mi se svidi. Elem, ovih dana izradim crtež Scagel-a, sa određenim modifikacijama u odnosu na standard. Vi napravite i postavite slike noža. Onda uradim modifikaciju Randnall modela, kad Vi napravite i ozvaničite isti. U Švajcarskoj zbog nadmorske visine vazduh ređi, pa telepatski talasi brže putuju ;).
Preciznost izrade sečiva je nešto što krasi Vaš opus. Svakim modelom podižete standard i vidii se da u tome i te kako uspevate. Dopada mi se što šte modifikovali sečivo i što je geometrija istog efikasnija od originala. Modeli Randall su takvi da dozvoljavaju, po mom skromnom mišljenju, majstoru na volju da kombinuje različite materijale rukohvata; mesing, VF, nikl silver, rog, aluminijum, kožu...Nekome se to dopada, a nekome malo manje. No ukusi su različiti i to je normalno. Vaš talenat, preciznost izrade i pristup niko ne može osporiti. Nastavite da nas što češće iznenađujete svojim radovima, naravno u pozitivnom smislu.
Hajde da Vam uputim i jednu dobronamernu kritiku, tj. sugestiju. U zemlji ste gde je tehnologija na veoma visokom nivou. Mogli biste da malo poradite na majstorskom logu, kako na samom izgledu, tako i na nanošenju istog na sečivo. Verujte mi da znači. Ako ste raspoloženi, možemo zajedno da dođemo do idejnog rešenja.
Još jednom :text-bravo:.
P.S. Neka Vam za sledeći nož kao inspiracija posluži neko od modela Lucasa Bullington-a. Sečiva su mu vrlo upotrebljiva, a ujedno imaju i "dušu". Recimo model Woodsman Nessmuk, s tim što bi ja modifikovao zadnji kraj rukohvata.
Veliki pozdrav!

http://customhuntingknives.org/models/w ... nessmuk-3/

Povratak na “Radovi domaćih majstora”