Jesenje utamanjivanje praseta iliti okupljanje

Seminari, Sajmovi, Takmičenja

Moderator: rista

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Re: Jesenje utamanjivanje praseta iliti okupljanje

Postod veselibajker » Ned Nov 06, 2016 8:26 pm

Juhor 11.2016.
Za one s izgovorom i one bez njega.
Početak je bio iznenađujući. Do podne je stigla samo jedna ekipa od dva člana. Okupljanjem ostatka Veličanstvenih kuju se planovi za iće, piće i druge intelektualne aktivnosti. Neki smo krenuli u šetnju. To je počelo ovako.

Slika

Kratka foto pauza.

Slika

Prošli smo pored nekoliko veoma lepih vikendica s uređenim dvorištima. Ovaj domaćin je potrošio mnogo drveta da napravi osmatračnicu.

Slika

Konačno pogled za odmaranje očnih mišića.

Slika

Koliba pored njive. Poslužila je za malčice duži predah. Izmorila nas je blaga nizbrdica.

Slika

Polako zalazi sunce.

Slika

Povratak do doma PSD Juhor tačno sa zalaskom svetlosti. A tamo... neki novi izvori svetla – vatra i LED. Kuvar se svojski trudio da sve bude kako treba. Malo kasnije stiže pojačanje iz ritova (ona dvojica nasilnika što se stalno mlate + sudija u ringu).

Slika

Posle mnogo sati krčkanja i brčkanja, šerpa je skočila na sto. Ekipa nije imala vremena za poziranje.

Slika

Samo koji minut kasnije, puna šerpa je nekom magijom postala prazna.

Slika

Međutim, nešto se desilo. Neko je jeo ljute paprike. Osoba s belim prugama na odeći uzvikivala je: „Lele, gore mi oči!“. Prvi s desne strane nije mogao ni da jauče, samo je držao poklopljena usta. Drugi s desne strane je pitao da li ima nešto ljuto da se doda uz paprike. Kuvar se zagonetno smeškao.

Slika

Ko je preživeo, izašao je ispred doma da cvokoće. Tu su usledila prebrojavanja odustalih i zbijanja šala na njihov račun. Moralo se.
Posle par sati bla-bla, došao je trenutak istine. Ko ostaje, a ko ide u nepoznatom pravcu u sred noći da potraži svoj zaglavljeni automobil tamo negde u okolini Miševića.

Slika

Posle noćnog odmora usledilo je prijatno i mirno jutro.

Slika

Ispred doma je pariran vojni kamuflirani DVV spreman za peglanje puta. Iz našeg ognjišta još izlazi dim uprkos vatrogasnoj akciji od prethodne noći.

Slika

Još jedan član je krenuo na put. Preostala trojka je odlučila da prošeta doručak. Ovo je bilo u Mirjaninom vrtu, na pauzi. Dok su oni odmarali ja sam prešao čak 50’000 mm da istražim nastavak puta.

Slika

Ima tu nekih markacija, smernica za bicikliste, obaveštenja o ulasku u lovište...

Slika

U ovom kraju sam video najveću koncentraciju lovačkih čeka po kvadratnom kilometru.

Slika

Izlazak na čistinu.

Slika

Izgleda da neki članovi foruma imaju privatna lovišta.

Slika

Ovo su spavaonice za dva zabavna psa koji su dobili imena zbog svojih vokalnih kvaliteta.

Slika

Hvala organizatorima i domaćinu Furetu koji nas je služio i gostio kao rođene.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Pon Nov 07, 2016 7:40 am

A tako znači tamo izgleda :auf:
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Pon Nov 07, 2016 7:46 am

:text-bravo:
Svaka čast momci :obscene-drinkingcheers:
Pravi pravcati :merakcraft:

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Pon Nov 07, 2016 8:36 am

veselibajker napisao:Za one s izgovorom i one bez njega.

Ко неће нађе разлог, ко хоће нађе решење!
Јбга, ја наш'о разлог. :doh:
veselibajker napisao:U ovom kraju sam video najveću koncentraciju lovačkih čeka po kvadratnom kilometru.

Ако погледаш мало боље закључићеш да се прозори "колибе поред њиве" налазе на чудној висини, на три стране, тачно у висини очију када човек седи на столици.
Да ли је то грешка неимара или има неку намену? :mrgreen:
veselibajker napisao:Koliba pored njive. Poslužila je za malčice duži predah. Izmorila nas je blaga nizbrdica.
Slika

Него чини ми се да је ТоЗа ослепо од сока који сте ставли испред њега, то се не пије увече, него ујутру, али тек трећи дан. Ваљда смо то већ апсолвирали. :handgestures-thumbupleft:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Pon Nov 07, 2016 9:02 am

Koliba pored njive nije za bum-bum. Provereno. Unutra je prastari trosed okrenut prema vratima (gledaš u vrata kad sediš na njemu), a prozori su fiksirani. Da su hteli to što tebi na um pada - ne bi ni išli u lov. :teasing-poke:
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Pon Nov 07, 2016 4:53 pm

Na našu veliku zalost- ne ostadosmo dovoljno dugo. Ekipa tamo vazda odlicna, da nisu- ne bi bili tamo. Skidam kapu Saletu za jetreni gulaš, ala(h) se odvalih... i majstoru koji ostavljao papričice. Ponele me emocije pa pojedoh desetine. Prodjoh bolje nego u Habanero poglavlju onda u Lapovu. Lep bre onaj Crni vrh. Lep i prilaz do tamo, skoro pa letnja noć, 20ak kilometara lagane setnje do zaglavljenog auta, lep čika Fure, lep je život... :D Valjalo bi da nas je bilo vise ali ni ovako nismo mnogo patili. :D Svaka cast organizatoru.

Korisnikov avatar
mr.no
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 2:19 pm

Postod mr.no » Pon Nov 07, 2016 8:53 pm

Без батеријских лампи силазак до аута би био много тежи,хвала вам.Иначе шетња планином ноћу је посебан доживљај нарочито у одабраном друштву. :D :D :D

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Pon Nov 07, 2016 8:55 pm

Sad mi je još više žao što nisam bio, znao sam da će da bude tako čim vidim fotke. Bolje da nisam otvarao temu :(
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pon Nov 07, 2016 9:02 pm

Evo da se i ja javim, stigoh malopre domu svome...
Ali nemam ni jednu fotografiju, ovaj put sam mesto fotoaparata držao varjaču :mrgreen:

Jetreni gulaš:
3 kg luka propržiti da požuti
3 kg svinjskog buta i 1 kg crne džigerice (sve sitno seckano) ide u luk i dinsta se jedno pola čuke (tada idu i začini: so, biber, lovor, malo origana i kima)
1l paradajz soka i 4-5 feferona u sve to i kreće krčkanje
1 kg šampinjona i jedan praziluk (sve sitno seckano) u sve to posle jedno sat vremena
1 l soka od paradajza za nalivanje i malo majčine dušice
1 kašika ljute i jedna kašika slatke tucane paprike pred kraj

3 sata kuvanja i pola sata uživancije :D :D :D

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Pon Nov 07, 2016 9:19 pm

Hvala za recept, ovo ne može da ne valja. :obscene-drinkingcheers:
P.S.
A i vidi se to po sudovima ;)

Povratak na “Okupljanja”