Takmicenje za izbor "najboljeg vojnickog noza"

Seminari, Sajmovi, Takmičenja

Moderator: rista

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Re: Takmicenje za izbor "najboljeg vojnickog noza"

Postod BlackPanther » Sub Nov 29, 2014 10:01 pm

Njemu sledeci put da se da krovna greda da bi bilo fer prema ostalim takmicarima :-D
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Sub Nov 29, 2014 10:11 pm

Одлично си направио овај документарац, штета што тако нешто немамо и са осталих такмичења.

scgracke napisao:Krece od 18:20 i traje 30 sekundi! Ima li neko komentar?

Ја се чудим шта Борко ради 30 секунди са летвицама, а цела акција одиграва се између 18:42 и 18.49.
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Korisnikov avatar
scgracke
Pridružio se: Sre Jan 04, 2012 1:17 am

Postod scgracke » Sub Nov 29, 2014 10:39 pm

Kada je Borko sa drugim nozem prisao da razdvaja letve posetioci i neki takmicari su mu vikali da to uradi na drugi nacin koji je mnogo brzi! On se tu prvo zbunio ali je posle dobro odreagovao! Pozitivno me je iznenadilo da su ljudi bili toliko korektni s obzirom da je ipak takmicenje u pitanju! Zato mi je taj drugarski gest ostavio mozda najjaci utisak tog dana!
Twitter and Facebook are useless websites. I hope they both just die out.
For that to happen though they will need to be replaced by an even more worthless website.

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Ned Nov 30, 2014 10:09 am

Prvi je Tisler poceo sa odvaljivanjem letvica i koristio je "sporu" tehniku. Bilo je potrebno oko 20-30 sekundi da se odradi posao. Onda se neko od takmicara (mozda 8-9) po redu odvazio da letvice odvaljuje na nacin koji je poslije i Borko uradio. Posto je cica bio vise zinteresovan za gulas, pasulj i rakiju, nije bio u prilici da vidi "prelaz" sa jedne tehnike na drugu, brzu. Kada je ponovo dosao red na njega, ostatak takmicara i posmatraca mu je dao savjet kako da brze odradi posao. Po meni je ovo primjer ponasanja kakvo treba da vlada medju prijateljima i takmicarima (iako na takmicenjima moze biti kontraproduktivno).

Korisnikov avatar
Jones
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 8:53 pm

Postod Jones » Ned Nov 30, 2014 1:16 pm

Na sportsko penjačkim takmičenjima postoji tzv. IZOLACIONA ZONA. Svrha ove zone je da takmičari koje očekuje rešavanje nekog penjačkog smera ili problema, ne vide kako je to rešio takmičar pre njih. Kada su takmičari približno sličnih performansi ovo jako puno znači, jer može da odluči pobednika. E sad, možda će neko reći da to i nije toliko bitno, da je važnije okupljanje, druženje i ostale vanškolske aktivnosti, i ja se slažem da je to važno, ali ako je nešto nazvano takmičenjem onda bi to trebalo da bude takmičenje, pa tek onda sve ostalo. Uvođenjem ove male izmene u sistem takmičenja, imali bi mnogo više uzbuđenja, kako za takmičare tako i za publiku. Sama izolaciona zona nije ništa posebno sama po sebi. Može da bude deo odvojen ciradom, ili drugi veći vojni šator ili bilo kakvo drugo mesto gde će takmičari moći da sede zajedno, pripreme se psihički, a kada budu prozvani mogu da upotrebe svu maštu sveta... na volju im. Toliko.
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

VeljkoAS
Pridružio se: Pet Jan 11, 2013 6:23 pm

Postod VeljkoAS » Ned Nov 30, 2014 2:13 pm

Pa da, al ovo su takmicenja za najbolji noz a ne najboljeg rukovaoca nozem, i da bi rezultati bili sto objektivniji trebalo bi sve zadatke da obavlja robot :)

Korisnikov avatar
Jones
Pridružio se: Ned Sep 30, 2012 8:53 pm

Postod Jones » Ned Nov 30, 2014 2:30 pm

To je tačno zapažanje Veljo, ali izolaciona zona može da se u našim uslovima odradi, a robot koji radi zadatke, ne može. Čak ne može ni varijanta da isti čovek radi sa svim noževima, jer se zamara itd. U svakom slučaju bitan je i čovek koji taj nož koristi, njegova veština, snalažljivost i ostale osobine.
"Twenty years from now you will be more disappointed by the thinks you didn't do than by the ones you did do" Mark Twain

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Ned Nov 30, 2014 3:21 pm

Poenta ove price je da se skupljaju ljudi sa foruma i sire i da se druze. Takodje da se vrsi afirmacija domacih nozara i slicno. To sto se cijela prica zove "takmicenje" ne znaci da to ona i jeste u punom znacenju te rijeci. Uostalom, nije ni zamisljena kao ljuti boj vec kao zezanje.

VeljkoAS
Pridružio se: Pet Jan 11, 2013 6:23 pm

Postod VeljkoAS » Ned Nov 30, 2014 11:11 pm

Naravno da sam se zezao za robota :)
Po meni je ovo takmicenje kod nas skroz ok (jos samo da ja posetim neko). Mozda ne pobedi uvek bas najbolji noz ali mislim da to i nije primarni cilj.
Meni izgleda kao bas dobro druzenje i to cak i ovako sa fotki i videa, a verujem da je uzivo jos i bolje!

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Sre Dec 24, 2014 8:12 pm

StepenWolf napisao:Slika

Mali svet pa to ti je...gospodin pored Vlay-a bi mogao da se javi ako je na forumu :D ,izvinjavam se zbog off topic-a unapred!
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !
''Тко не воли штитнике,не воли ни човјека :D ''

Povratak na “Okupljanja”