NOŽARSKI FESTIVAL U MRČAJEVCIMA - Najbolji camp nož

Seminari, Sajmovi, Takmičenja

Moderator: rista

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Re: NOŽARSKI FESTIVAL U MRČAJEVCIMA - Najbolji camp nož

Postod Hogar » Sre Jul 09, 2014 12:43 am

Момци, феноменалне фотографије. На моменте ми се понешто учинило чак и боље него што је било уживо. :handgestures-thumbupleft:

Велико хвала организатору и свим такмичарима на једном заиста лепом дану. Не знам како осталима ал' мени било лепо..... до пред крај. :eusa-whistle: Видео сам неке мени драге људе, упознао неколико нових и тако испунио циљ свог доласка.... такмичење је било испутни бонус.
Но, на самом крају такмичења, судије нису могле да донесу коначну одлуку па су мене одредили за ритуално купање. Покушао сам да се браним али није ишло. Кад ме је Хобо погледао попреко и рекао: "Ајде, ајде", знао сам да је ђаво однео шалу и да од тог момента имам само и једино могућност да ме "убеђује" школским лењиром преко леђа :teasing-tease: - остатак приче знате. ;)

Што се тиче Тишлеровог ножа, верујем да би стварно остали без флашица пре него би се прогласио победник такмичења само да је дршка била мало тања и ужа на појединим местима. Генерални утисак је да сам имао лошију контролу тог ножа него што је то био случај са Борковим. Никако нисам могао да пронађем позицију на дршци која би ми потпуно одговарала док ми се Боркова "сабља" просто лепила за длан.

Што се тиче овог....
Hobo napisao:Paljenje vatre se pokazalo kao zahtevna disciplina, ponajpre zbog vetra koji je na mahove plamen povijao toliko da je "prelazio kod komsije".

..... ухватио сам пар (мени) занимљивих момената па кога интересује нек' баци поглед. Извињавам се на лошем квалитету и недостатку било какве обраде, ипак ми боље лежи "витлање" сечивима него видео продукција.

На крају, жао ми само што се нису "звезде поклопиле" па да сам успео тај дан да се видим још и са Бецом и Стефаном.
Но, биће ваљда и за то прилике.
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sre Jul 09, 2014 2:37 am

Hogar napisao:...Кад ме је Хобо погледао попреко и рекао: "Ајде, ајде", знао сам да је ђаво однео шалу.

Jest, strunio si se od stra' Dobro te tako neznog sacuvase od vestica... :roll:
Hogar napisao:...Што се тиче Тишлеровог ножа, верујем да би стварно остали без флашица пре него би се прогласио победник такмичења само да је дршка била мало тања и ужа на појединим местима. Генерални утисак је да сам имао лошију контролу тог ножа него што је то био случај са Борковим. Никако нисам могао да пронађем позицију на дршци која би ми потпуно одговарала док ми се Боркова "сабља" просто лепила за длан...

Cini mi se da tu ima od svega po malo. Borkov noz je malo duzi i primetno tanjeg seciva a teziste je pomereno unapred u odnosu na balans @tislevog modela. Sve to pomaze pri secenju u zamahu a kombinacija ovih sitnica donela mu je prednost. Mislim da je @ninoslavt na proslom takmicenju u Leskovcu dao lepo zapazanje. Naime, radovi majstora su sve bolji tako da je za takmicenje neophodno praviti namenski noz, optimizovan za zadatke koji su najavljeni.

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Sre Jul 09, 2014 10:21 am

Meni se cela prica cini super :D Svaka cast i organizatorima i takmicarima i momcima koji su nam docarali ceo dozivljaj odlicnim slikama :text-bravo: :text-bravo: :text-bravo:. Hobo daj slike one azdaje sto drzis u ruci (Scagela) Ili nesto napisi o tom nozu :pray: . Hogar moze da radi za Cold Steel :chores-chopwood: :handgestures-thumbupleft:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin

Postod Hobo » Sre Jul 09, 2014 10:49 am

Vidi, upoznao sam Waughan-a koji radi demostracije za CS i veruj mi, Hogar je i po gabaritima "tu negde". Al' nije red uzimati 'lebac iz usta invalidu (covek nema jedno oko).
Sto se tice one strvine od Scagela (640 grama) najpozvaniji da nesto kaze o njemu je Ninoslav koji ga je i napravio.

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Jul 09, 2014 11:15 am

mikimi napisao:Da li mogu fotke (ako ima takvih) pojedinačno, nož po nož sa imenom majstora, radi lakšeg "upoznavanja", koji je čiji rad !

Podrzavam. I ja bih voleo da znam koji je ciji rad kako bih kompletirao celu pricu.

Fenomenalne su slike i od velikog su znacaja i nama sto nismo bili, ali i vama koji ste bili - ne moze jedan par ociju sve da vidi, narocito ako pripadaju takmicaru. A slike lepo pokazuju sta se sve desavalo dok su takmicari bili preokupirani disciplinama.

Ne znam da li je zbog toga sto sam "svezi" roditelj ili sta je, ali ja sam zanemeo kad sam video ovu sliku

:text-bravo: za sve
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Jul 09, 2014 11:19 am

Zbog velikog broja novih takmičara, od kojih su neki nastupali s tuđim noževima, biće nam potrebno malo više vremena da okupimo raspoložive fotografije, selektujemo one upotrebljive, pregledamo spisak takmičara i da pravilno povežemo noževe i osobe.
Teret tih obaveza ćemo prebaciti na moderatora, -e.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin

Postod Hobo » Sre Jul 09, 2014 11:49 am

veselibajker napisao:...Teret tih obaveza ćemo prebaciti na moderatora, -e.
:auf: :argh:

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Sre Jul 09, 2014 12:07 pm

Samo ti posalji Cold steel-u Hogarovu demonstraciju ( posao u najavi). Onakav noz zbog 100 gr niste pustili da se takmici :doh: . Ninoslave LEGENDO!
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
Uruk-Hai
Pridružio se: Sre Jul 09, 2014 8:43 am

Postod Uruk-Hai » Sre Jul 09, 2014 1:08 pm

Da vas i ja malo pohvalim: vrhunski performans, mnoštvo više nego simpatičnih ljudi, ambijent po mom guštu.
Drago mi je da ovo sečivarsko druženje u startu nadilazi neke druge vidove okupljanja zaljubljenika, jerbo su i IPSC i Long-range vremenom postali sopstvena karikatura. Ovde nema načina da neko dominira kupovinom basnoslovno skupe alatke, niti da budžetska kasa omogući kontinuitet vežbanja kojim se ostali stavljaju u podređen položaj.
Odlično druženje, relaksacija na nivou. Jes da sam na planu poznavanja i korištenja noževa totalni diletant, ali primite pregršt komplimenata. Sledeći put dolazim s prijateljicom koja preferira bushcraft... :D

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Sre Jul 09, 2014 1:26 pm

Koliko vidim sledeci put ostaje samo takmicenje za najbolji borbeni noz :auf:
Jedva cekam da vidim demonstracije i cime ces Hobo maltretirati ucesnike :teasing-poke: :pedagoska:
Let There Be Rock!

Povratak na “Okupljanja”