Prvi nožarski seminar

Seminari, Sajmovi, Takmičenja

Moderator: rista

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Re: Prvi nožarski seminar

Postod vlay » Sre Dec 12, 2012 9:23 am

Aaa, evo ga streber sa cvikama, ima da sedi u prednjoj klupi i stalno dize dva prsta... :techie-studyingbrown:
Ne moze da doceka da nastava pocne!
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
Vrabac
Nožar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:29 pm

Postod Vrabac » Sre Dec 12, 2012 3:12 pm

:crying-yellow: Učiteeljiceee (Kodžo), vlay me zadirkuje :mrgreen:

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Postod rista » Čet Dec 13, 2012 9:06 am

Racunajte i na mene

Kodžo

Postod Kodžo » Čet Dec 13, 2012 9:35 am

Ovo je bila samo najava, cisto da ljudi znaju da organizacija ne miruje i da se iza zavese nesto dogadja, nesto pozitivno. :text-bravo:
Kad dodje vreme i utanacimo datum lako cemo se prebrojati.

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Čet Dec 13, 2012 11:12 am

Odlicna ideja! Vecina nas je samouka i imamo jako malo razumijevanja za neke od procesa koji se desavaju sa celikom a i o samoj prirodi istog. Naravno, to nas ne sprecava da budemo vicesampioni na prvom takmicenju. :mrgreen: Nadam se da ce u okviru seminara (ili nekog buduceg) biti price i o kovanju nozeva posto me to sve vise interesuje a vjerujem da ni ostali nisu ravnodusni.

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Sre Jan 16, 2013 3:21 pm

I,sta bi?Nesto smo utihnuli u poslednje vreme.Sta cemo,kako cemo...?
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
PlayBlade
Pridružio se: Sub Apr 07, 2012 2:36 pm

Postod PlayBlade » Sre Jan 16, 2013 4:45 pm

Svakako odlicna inicijativa i mislim da ne mora biti strogo vezana za neki seminar ili kurs jer treba jos da se upoznamo i sretnemo.Mozda bi moglo biti samo malo masovnije okupljanje gde bi se druzili i gde bi svaki nozar ili jubitelj mogao da izlozi svoje radove i da nesto i ponudi bez ambicije da se sastanak pretvori u pijacu .Koliko ja znam u BG se tako okupljaju
maketari , stari zanati , antikvari i ta okupljanja predstavljaju lepo druzenje u nekom ne preskupom prostoru gde svako
moze na obicnom stolu da nesto izlozi i ponudi.Tek kada se upoznamo malo bolje mislim da ima smisla nesto ozbiljnije
organizovati jer je tako nesto ipak trazi solidan angazman za organizatora.I da ne smaram na kraju :mozda da se jos bolje
upoznamo i okupimo pa zatim neki ozbiljniji sadrzaji ...
Miroslav-PlayBlade

Kodžo

Postod Kodžo » Sre Jan 16, 2013 7:53 pm

stefan napisao:I,sta bi?Nesto smo utihnuli u poslednje vreme.Sta cemo,kako cemo...?

Kodžo napisao:Ovo je bila samo najava, cisto da ljudi znaju da organizacija ne miruje i da se iza zavese nesto dogadja, nesto pozitivno. :text-bravo:
Kad dodje vreme i utanacimo datum lako cemo se prebrojati.

Programska sema postoji i organizacija je ovog puta samo na jednoj osobi bez pomoci sa strane. Cim se odlucimo za datum bice obavestenje. Svakako ne pre marta meseca ove godine.

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Sub Jan 19, 2013 7:02 pm

ninoslavt napisao:.... Vecina nas je samouka .....

Vecina jeste samouka, ali Ti si Majstor, a ima nas totalnih neznalica :)
Hajde da dizajniramo seminare, predavanje, demonstracije, okupljanja i prema nivou Majstora i Majstorčića
Nema mnogo smisla da u školkoj klupi sede Ninoslav sa nekim ko nije razgrejao turpiju.
Druid sa nekim ko nije posekao tri milion kubika oble gradje
Verujem da bi ovdasnji Majstori Nožari mogli da pokažu bezbroj tajni Početnicima!
Takodje ima smisla da se dizajnira Advanced Kursevi za Velike Majstore
Evo predloga:
TERMIČKA OBRADA
i varijacije na temu; kako, čime, kad, zašto,.....
Mislim da se većina nas slaže da je upravo termička obrada .... uhmmmmmmm........ Kamen Spoticanja, ili Locus Minoris
E sad, da budem i malo profesionalno opterećen i oštećen, mislim da je neophodno da se spremi ozbiljan teoretski materijal i razdeli polaznicima. Teško da će se bez dooooooobrog teoretskog backgrounda dobro manipulisati komplikovanim čelicima.
Dakle:
prvo teorija, pa onda da se nadje čovek Know How, pa još ako se sve to organizuje u radionici sa termometrima i savremenom opremeom!!!!!
(a na ko ja:
veseli Bosanac raskaljuje u šumskoj vatri preko noći, i traži mladu čobanicu da mu duva ...... mislim na mehove .... )
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

lalesmederevo
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:39 pm

Postod lalesmederevo » Pet Jan 25, 2013 5:23 pm

mozda sam se kasno javio ; interesantan predlog za okupljanje gde postovaoci vestine kovanja mogu da nauce nesto od majstora.

Povratak na “Okupljanja”