moj prvi i treci luk

Moderator: druid

Korisnikov avatar
tokatokic
Pridružio se: Čet Jan 05, 2017 9:59 am

Re: moj prvi i treci luk

Postod tokatokic » Sre Jan 11, 2017 5:26 pm

Pathfinder, čitajuci ranije postove došao sam do jednog zakljucka, a ne znam jesam li to najbolje shvatio. Pošto prilikom odapinjanja strijele tetivu ne vučemo na sredini, gornji krak mora biti duzi od doljnjeg da ipak mjesto na tetivi đe dolazi nok bude na sredini ili da bude tanji (mekši) da se gornji krak nebi više mučio od doljnjeg? I kako bi bilo da kad tilerujemo luk kanapu preko koje vučemo (koja ide preko kotura) kačimo na tetivu tamo đe ide nok i tako izbjegnemo da nam tiler nije isti na štapu i u ruci? Ne znam jesam li bio baš najrazumljiviji....

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sre Jan 11, 2017 6:56 pm

Otprilike znam šta si hteo da kažeš. Moj savet, za početak tileruj slobodno preko kotura simetrično, dok ti se razvije oko i osećaj za to, taman ćeš početi da primećuješ razliku oblika luka na nategu iz ruke i na koturu.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
tokatokic

Postod tokatokic » Sub Feb 11, 2017 7:54 pm

pukao ljeskovak

Korisnikov avatar
tokatokic

Postod tokatokic » Uto Feb 14, 2017 10:20 am

Slika
evo slike tilera toga ljeskovog luka. ne umijem da izdvojim sliku iz videa pa slikah aparatom. pukao je jedan krak totalno se odvalio svega po malo je tu bilo tako da pravi razlog ne znam vjerovatno sam ga presusio ili je sok doživio od nagle promjene temperature (iz kuce u auto tri sata vožnje) i odmah po izlasku da ga pokazem i malo da se hvalim na -15 kvrc ode.

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Uto Feb 14, 2017 3:18 pm

Gledano sa slike,da ti nije pukao na sredini desnog kraka?
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
tokatokic

Postod tokatokic » Uto Feb 14, 2017 3:47 pm

na sredini jednog kraka jeste ali sad ne znam je li ođe lijevi ili desni na žalost. što desni? bilo je to 19 januara ali je tamo đe je pukao je i ostao ako ga nisu podložili za to sam ga ostavio rekao bi da je lijevi jer se nok razlikuje ali cu provjeriti. nisam ga nategao ni do pola njegovog natega.

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Uto Feb 14, 2017 5:22 pm

Na slici bih rekao da se desni krak ne savija u trecini do drske,ne mora to biti razlog ali sam primetio pa pitam da nije to.
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
tokatokic

Postod tokatokic » Uto Feb 14, 2017 7:39 pm

zaboravih da napisem, a stalno to zaboravim. prilikom tilerovanja mi je pukao kanap preko koga sam vukao jbg. ostetio ga prvi plasticni kotur sto sam imao (nisam vidio na vrijeme), a onda se trgao i pokidao kozu koja ga je drzala i udario u plafon imao je malo rupica ali dobro je drzao sve dok ga nisam ostavio na visecu vise sporeta (ja, moja glupost i lijenost) traljavo zašticen, a bojao se vlage jer sam ga ispravljao parenjem pa odlucih za to mjesto. u PG tada je bila 95% vlaga a ja jos pored rijeke, a odna ga uzeo i ponio........(gore sam opisao). kad sam otvorio ovu temu pomenuh ga pa sam imao obavezu da i zakacim sliku jes da se slabo vidi ali nemam bolju. samo mi je cudno sto je pukao a nisam ni pola njegovog natega povukao. nemam hronometar ali recimo busio mi je metalnu bacvu jedan zid i drugi ako iz videa izvucem slike kacim i to. najvise sto je bacio je 180m sa stijelom 633 geina bez vrha i neka pera ispred kuce sto sam nasao, na brzinu od bukove tiple 10mm sklepao cisto da probam, ali pucaju opasna stvar doduse nijedna nije u ruku (sreca), nema ih ima da im godovi nisu presjeceni svaka mi se polomila pri 3-4 udara u nesto iako sam ih birao pazljivo.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Uto Feb 14, 2017 8:00 pm

O strelama od drvenih tiplova je davno napisano da predstavljaju realnu opasnost i da je njihovo koriscenje najblaze receno nesmotreno.

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Feb 14, 2017 8:40 pm

Što se tiče izdvajanja pojedinačnih delova video snimka, pokušaj s pauziranjem. Kad ga zaustaviš, onda uradiš opciju "print screen". Obreżeš viškove da ne vidimo uključene xxx tabove i postavljaš malo bolji prikaz od onoga koji loviš na ekranu fotoaparatom.
Ima i opcija fotografisanja napolju tokom dana, ali o tome na proljeće.
Живи и пусти друге да живе!

Povratak na “Streličarstvo”