moj prvi i treci luk

Moderator: druid

Korisnikov avatar
tokatokic
Pridružio se: Čet Jan 05, 2017 9:59 am

moj prvi i treci luk

Postod tokatokic » Pet Jan 06, 2017 6:44 pm

poz.
vec duze vrijeme pratim ovaj forum na raznim temama ali nikako da se ulogujem. prije par godina sam poceo da se interesujem za izradu lukova od jednog komada drveta, pa sam i poceo malo da radim po nesto. ovo je moj prvi luk a ujedno i treci https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 903&type=3, posto sam prvi radio od drveta (jasen)koje je bilo ispod plasta sijena, suseno bez kore uvijeno ispucalo i trulo https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 869&type=3, a takođe i drugi od pasijeg drijena ubranog za držalo lopate pa posto nisam imao bolje drvo a nabavio nesto od alata :SAK: radio dam od njega https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 896&type=3. svaka kritika je dobro dosla, a najvise volim one ostre i iskrene :character-oldtimer:

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Re: moj prvi i treci luk

Postod veselibajker » Pet Jan 06, 2017 7:46 pm

Први пут се срећем са стелт луковима. Чудо невиђено. Који радар да употребим да га видим на фацебоок-у?
Многи од нас не волимо и не користимо ову (не)друштвену мрежу па не можемо видети твој рад.
Пробај да окачиш шљику на зид помоћу ове опције испод "адд имаге то пост". Усмериће те да је пронађеш код себе на рачунару, смањиће је, прикачиће минијатуру која се после отвара помоћу десног тастера на мишу или тач педу.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Pet Jan 06, 2017 7:48 pm

veselibajker napisao:смањиће је, прикачиће минијатуру

A mozda je i nece smanjiti :)
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
tokatokic

Postod tokatokic » Pet Jan 06, 2017 8:06 pm

problem je sto ih nemam u racunaru ali ajde da ih skinem ovaj koji sam nazvao prvi i treci uppste nemam slike samo video zapis zbog toga sam dao link fb. nece da ih smanji kasnije cu da istrazim kao da ih dodam

Korisnikov avatar
tokatokic

Postod tokatokic » Pet Jan 06, 2017 8:51 pm

ovo je taj jasen,

Slika
ovdje se vidi kako je drvo bilo krivo

Slika
i ispucalo tako da je tek peti god cini mi se bio zdrav

Slika

a onada sam se tantalovih muka namucio oko ispravljanja krivine +uvijenost :o

Slika

Slika

na kraju sam nekako uspio da ga ispravim

Slika

i kad sam poceo da radim toliko sam bio brzoplet da mi se zacerio i toliko sam morao da ga istanjam da je spao na nekih 15# na 32in

Slika
oprostite zbog ovolikih izmjena dok sve pohvatam...ovako je sad sve preglednije :roll:

Korisnikov avatar
tokatokic

Postod tokatokic » Pet Jan 06, 2017 9:07 pm

a onda pasji drijen

Slika

koji sam takođe pario

Slika

i ispravljao

Slika

i zavrsio

Slika

nije bio los ako me sjecanje sluzi 60- ak3 na 29in, dugacak 166cm ako pazljivije pogledate lijevi krak odmah iza drske se vise savijao skoro prelamao tu mi je bio nezgodan cvor nisam bas sve uradio kako treba i pukao je, leđa su ispucala. zadnji skorije par dana sto sam radio je ljeskovi ubran konacno da bude luk 2002cm 72#na 29in

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sub Jan 07, 2017 9:23 am

Da ne zatrpavamo savetima odmah na početku, već jedan po jedan: krajevi lukova mogu i trebaju da budu mnogo, ali baš mnogo uži :)
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
tokatokic

Postod tokatokic » Sub Jan 07, 2017 10:06 am

Vjerovatno za ovaj pasji drijen? Cini mu se da je bio 2cm širok na kraju. Ja tada nisam smio uze imamo je jedan čvor na samom kraju, vidi se na desni krak đe pokazujem tiler, nisam znao kako da ga obradim pa sam tako ostavio i drugi krak. I koliko treba krajevi da su uski. Zavisi li to od jačine natega luka?

Korisnikov avatar
Pathfinder
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 1:13 pm

Postod Pathfinder » Sub Jan 07, 2017 10:14 am

Srazmerno, zavisi, ali svakako 2cm je fijuuuuu previše i za monstruozni luk. Poslednjih desetak - petnaestak luka treba da se linearno sužava da na kraju završi manje od 1cm, ajde da kažemo , za ovde prikazane lukove.
What is steel compared to the hand that wields it?

Korisnikov avatar
tokatokic

Postod tokatokic » Sub Jan 07, 2017 12:25 pm

Uh hahaha, moracu onda da suzim ljeskovi (1.5 na kraju kraka), posto je za ovaj priča završena mada sam svakako mislio da popravim tiler (stanjim krajeve kraka) da se ljepše savija čitavom dužinom, ovako osjetim udar u ruci posebno kad koristim lakšu strijelu(633zrna), dok taj udar sa strijelom od (880 zrna) ne osjećam. Ali mu domet nije loš (bar za mene) 170-180m, brzinu ne znam, buši recimo metalno bure oba zida prođe kroz jedan i napravi rupu na drugi, ne znam jesi li vidio snimak na fb tilera, a ima i snimak kako buši bure. Vjerovatno ce sad gubiti na snazi (kad budem krajeve popuštao) ali imam i prostora da ga kratim pošto je 202cm.

I hvala na odgovorima (bez šupkanja)…ali su mi tvoji i komentari par vas još jako bitnij....

Povratak na “Streličarstvo”