kupovina luka

Moderator: druid

pablo
Pridružio se: Sub Nov 08, 2014 4:31 pm

kupovina luka

Postod pablo » Sub Nov 08, 2014 7:30 pm

Hteo bih da kupim dugi luk vece funtaze jedno 80# d0 90# preko interneta.Da li neko od vas ima iskustva u kupovini preko neta?
Pokusao bih da kupim preko ovog sajta http://www.gibow.com/store/
Da li ce da stigne za srbiju?

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Re: kupovina luka

Postod vlay » Ned Nov 09, 2014 9:27 am

A da probas preko domacih majstora? ;)
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
mr.no
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 2:19 pm

Postod mr.no » Ned Nov 09, 2014 9:36 am

Од толико наших лукара ти си решио да купујеш преко нета.Нисам упознат какве лукове праве ни каквога су квалитета а о цени нећу ни да мислим.Када си већ на форуму малко прочитај ко се бави израдом лукова па га контактирај и сигурно ћеш добити оно што те интересује.У крајњем случају можеш се и сам опробати у прављењу.Имаш на сајту Старог брда туторијал о прављењу традиционалног лука.
Толика фунтажа није за први озбиљни лук размисли о нечем мањем за почетак,лако ћеш после да пређеш на нешто јаче.

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Ned Nov 09, 2014 10:16 am

Idemo redom.

Mislim da bi prvo bio rd da se predstavis, pre nego sto pocnemo pricu. Pri tome ovaj forum nije draga saveta, tako da novi clanovi koji samo hoce da dodju po odgovor i ne zanima ih da bilo cime doprinesu nemaju bas dobru prodju.

Inace, po trenutnom zakonu, uvoz luka bez nbavne dozvole nije dozvoljen.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

pablo
Pridružio se: Sub Nov 08, 2014 4:31 pm

Postod pablo » Ned Nov 09, 2014 10:53 am

skoro sam kupio luk 0d 60# recurve za 40e.napravljeni kraci od skija a rajzer od drveta.mogao sam da se povredim.skidao sam tetivu kad ga nisam koristio.kraci su pricvrsceni sapo dva srafa.posle jedno 100 ispaljenih strela pocelo nesto da skripi.stavim tetivu.nisam pretegao samo sam tetivu jednom okrenuo na kraju ili dva put omcu.neverujem da sam sa time doveo do pucanja luka.pukao je rajzer gde je usrafljen jedan krak.
Bavim se lovom od malena.Iz beograda sam.Pozdrav svim forumasima.Ali ne bi koristio luk za lov.
Za sada od koga bi mogao da kupim luk vidim starobrdo.verovatno ima jos neko moram da pogledam.
Prvo bih kupio luk.a posle.
jedva cekam kad ce biti opet radionica o edukaciji i izradi lukova i strela.voleo bih da naucim mnogo toga o strelicarstvu i izradi lukova i strela i naravno izradi bezbednih lukova.Prvi amaterski kupljen luk i mogao sam da se povredim.

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

Postod druid » Čet Jan 22, 2015 11:39 pm

Videh razna sranja po internetu ali kao ovaj G.I.Bow jos nisam.... :?

Korisnikov avatar
slowhand
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 12:25 pm

Postod slowhand » Pet Jan 23, 2015 11:19 am

nisam ni ja
longbow made in USA koji kosta manje od 3 dobre tetive
odvojen od prirode
odvojen od sebe
https://www.youtube.com/watch?v=ju46hMpaU60

kicca
Pridružio se: Čet Jan 29, 2015 9:14 pm

Postod kicca » Pet Jan 30, 2015 11:20 pm

Rizikujuci da me od....te kao i kolegu koji je otvorio temu i ja moram da pitam nesto slicno.Naime sin ima zelju da kupimo (njemu naravno) luk e sad tu se javlja vise problema gledali smo svasta na netu i on bi zeleo lamelirani long bow obzirom da ima 13 godina 162 visok (prilicno zgoljav malisa) verujem da bi gledajuci literaturu to trebalo da bude luk duzine 160cm i oko 20lbs cini mi se da tako nesto mogu samo da narucim. Nisam bas za varijantu,preskupo jer ako ga prodje zelja posle par ispaljenih strela onda jbg da je jaci luk pa mogu ja malo da se rekreiram(gledajuci za njega i meni se upalile usi) zanima me misljenje nekog iskusnijeg stanje pametno isto sam mislio da kotaktiram neki klub iz Beograda obzirom da mi je to najblize nekih 60ak km da odemo i da proba sa trenerom ( uplatim par casova ako je to moguce) mada verujem da klubovi i nemaju ovu vrstu lukova kao klupsku opremu.....
Ako nije smaranje nekome da mi pomogne,hvala

Korisnikov avatar
zex66
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 8:28 am

Postod zex66 » Sub Jan 31, 2015 10:16 am

@ kicca
Bas je super sto tvoj klinac ima tvoju podrsku cak iako sam nisi nesto zainteresovan.
U Bgd ima nekoliko strelicarskih klubova koji imaju svoju opremu. Mislim da bi sin trebao prvo malo da vezba sa jeftinijim take down lukovima ( trodelnim ) koji nisu skupi.
Ja sam zeni i cerki kupio jedan od 26# natega i to je super za pocetak. Odlicne savete mozes da dobijes i ovde http://www.strela.co.rs/ Pedja iz Zemuna je sjajan momak koji ce imati strpljenja da vas posavetuje a kod njega mozete i nabaviti opremu. Trenutno ne mogu da pridjem vikendici zbog visokog vodostaja Dunava inace bih vas pozvao da probate luk o kome vam govorim (Tamo su mi i mete i oprema ) ali i moj lamelirani luk od 47# natega ( ja ga razvlacim na nesto vise ).
Nisam neki strucnjak, strelicarstvom se bavim ... onako... samo za svoju dusu ( i uzivam ) ne mareci mnogo za komentare " ne tako" " ne valja ti to" ... mada saslusam svakog.
Kad tvoj sin savlada pocetnicke korake i predje na nesto visi nivo, ima ovde ljudi od kojih moze stosta da nauci.
Ploviti se mora

kicca
Pridružio se: Čet Jan 29, 2015 9:14 pm

Postod kicca » Sub Jan 31, 2015 7:34 pm

Hvala,nesto cemo da resimo najverovatnije prvo putovanje do BGD pa onda dalje.Mislim da cu kupovati ovde jer su cene malo povoljnije samo da utvrdim sta kupujemo.

Povratak na “Streličarstvo”