nemam, pa dve tacke

Moderator: druid

Korisnikov avatar
slowhand
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 12:25 pm

nemam, pa dve tacke

Postod slowhand » Pet Mar 01, 2013 10:46 am

znanje
alat
materijal
strpljenje
vreme

da sam sebi napravim luk

imam uzasno komplikovanu opciju da zamolim recimo druida da on napravi luk koji bi od njega kupio
razmisljao sam o tome jos dok sam pominjao onaj dren ali australska carina i karantin komplikuju stvari

namerno (tog namerno imam na pretek) necu da se bakcem po anglosaksonskim forumima nego cu da pitam ovde

Imam izvesna iskustva u lovu lukom ali ne zelim vise da lovim kompaund lukom. Na srecu, mom sinu odgovara moj luk, sto i nije tolika sreca koliko njegova nedavno izrazena zelja da se preko njega vrati strelicarstvu koje je praktikovao kada je bio dovoljno veliki da zategne luk.
Pretpostavljam da je ovaj "Reflex" dobar za njegovo vracanje u zivot a posle cemo videti,tj. neka on vidi.
Problem sam u stvari ja ili sto bi se na srpskom reklo problem je u meni
Danas sam bio u jednoj od prodavnica strelicarske opreme i prvo su mo pod nos gurnuli ne bas jeftin ali po njihovim recima trenutno nabolji recurve, famozni Buffalo od Hoyt-a.
Meni je to 'nako...nije lose, mozda i bolje nego sto ja mogu, mozda i nije, nemam iskustva sa recurve lukovima.
Znam da to bas i nije Bog zna kakav prilaz tradicionalnom ali je bolje nego nikakav pristup.
Interesuje me da li neko od vas ima nekakve info. o gorepomenutom opevanom bivolu ili da smanjim dozivlja i pricu svedem na skromniji longbow.
A da, da bih eto, koliko toliko prisao korenima, nameravam da sam pravim strele.
Opet, to da pravim sam znaci da kupujem vec formirane cedar shafts,a za utehu da se igram sa stabilizatorima (koristio bih pera) i "tusker" vrhove za lov.
sta mi je ciniti braco i sestre?
odvojen od prirode
odvojen od sebe
https://www.youtube.com/watch?v=ju46hMpaU60

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: nemam, pa dve tacke

Postod Hobo » Pet Mar 01, 2013 12:29 pm

Ja sa celom pricom nem' veze. Al' volim da se javim! :mrgreen:
Salu na stranu, u zivotu sam odstrelio samo jednu zivotinju i to sa svojim starim "Barnett Demon" samostrelom. Ali neko vreme imao sam Bear Kodiak od 55 funti i zaista sam uzivao sa njime (za moje pojmove, pogadjanje u kutiju za cipele sa 15-ak metara je bio prihvatljiv rezultat). Elem, koliko vidim takvi lukovi na "trulom zapadu" (ili u tvom slucaju - jugoistoku od Raja) nisu skupi. Ako ti zahtevi nisu preveliki, mozda je Kodiak dobro resenje? A obaska sto luk deluje poput violine i dosta je laksi od compound modela. Postoji i teck-down verzija ali on je znatno vece cene...

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Pon Mar 04, 2013 10:39 pm

Iskreno, sa obzirom da znam ko je pitao, ja bih zaobisao Buffalo. Znam da ne volis Hi Tech stvai, a Buffalo je tradicionalni luk samo utoliko sto izgledom donekle podseca na njega. Inace se radi o opr trt sprzi przi ultra mega takmicarskom recurveu upakovanom u naizgled tradicionalnu formu. No metalni rajzer nema ni ic od tradicionalnog, a cela stvar da bi radila treba da se koristi kao savremeni takmicarski luk, tj ako ne pevas visoko c, ni ne pokusavaj..

Ako hoces stvarno tradicionalni luk, probaj da nadjes nesto of Fred Beara, Recimo Codiac takedown, i apsolutno sam siguran da ces biti prezadovoljan. U obzir bi dosli i Montana Longbow, bilo sta od Blac Widow-a i slicni..
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
slowhand

Postod slowhand » Uto Mar 05, 2013 8:41 am

U pravu si za za Buff. i na pogled i na dodir ostavlja utisak predmeta koji je neko napravio da ostavi utisak, slazem se da postoje bolja resenja.
Svojevremeno, dok sam bio socijalno bice(u pravom smislu reci) provodio sam malo vremena po kojekakvim bowhunting clubs i tada imao priliku da probam nekoliko Bear lukova. Ne secam se da li je medju njima bio Kodiak ali se ne secam ni jednog od njih da mi se nije svideo.
Problem je sto su se ovde prodavnice strelicarskom opremom svele na na jedno slovo a tragedija u problemu sto je opstanak bio kontradarvinovski.
Uzece malo vremena dok ponovo ne iskrcim staze (do prvog 3 ili 2D open turnira gde je glavna nagrada i jedina najcesce u obliku pune flase od 700 mililitara irske vodice) te budem u prilici da isprobam tu zakrivljenu drvenariju i konacno donesem odluku.Istovremeno cu nadam se i da isprobam te vase perjem okicene grancice.
Jedno je izvesno, ako se ponovo vratim lovu lukom lovicu drvetom i perjem.
Kada uhvatim vremena, a jos bolje ako bude za vreme turnira poslacu vam par slicica da vidite kako to ovde izgleda.
Ruznjikava vremesna gospodja, nenormalno bogata na svom nenormalno velikom u makiju zaraslom posedu (jedan deo) s vremena na vreme organizuje turnire u stelicarstvu.
Turniri su utvoreni tako da medju ucesnicima (u stvari sve je prilicno teatralno) mozete sresti Robin Hoodove, Lude Konje, Lude Srbe,Vikinge i normalan svet koji zivi od mesanja maltera ili diplome sa Kembridza.
Od opreme koristis sve sto ti smatras strelicarskom opremom jedino moras sam na 'lot"-u da pronadjes metu, dakle samim tim i lokaciju lota u siprazju, sam da odredis udaljenost i ako si izmedju ostalih ucesnika sam "na meti" da posteno ubelezis rezultat stavljajuci svoj znak pored svoje rupe ;) .
Dakle sve je ladies&gentlemen i igra se na postenje...najzanimljivija medju retkim sportskim disciplinama koju sam ikada praktikovao

kazes Kodiak, a?
bumo vid'li
odvojen od prirode
odvojen od sebe

Korisnikov avatar
BR_
Kontakt:

Postod BR_ » Uto Mar 05, 2013 6:56 pm

Kodiak, ako ti je mio ecurve, a ako ti se vise svidjaju klasicni dugi lukovi, pogl;edaj Tomahawk Bows, no ne znam koliko ih ima u Australiji.. Pogledaj ih kod 3rivers archery, oni su i proizvodjaci Tomahawka.. Jos bitnija pednost je sto prave takedown verzije, rasklopis sve na duzinu strele, i nosis uz sve ostalo ocas posla.

Korisnikov avatar
slowhand

Postod slowhand » Čet Mar 07, 2013 5:55 am

Ispostavilo se ipak da kniga ima dva slova, jedna bolja prodavnica je zatvorena ali i ponovo otvorena na drugoj lokaciji.
Usled viska vremena danas pohrlih tamo jer znam da je kod njih i pre bilo moguce isprobati luk, biti dosadan sa pitanjima i dobiti odgovore.
Prvo sto sam probao bio je Bear Grizzly 60#. Svideo mi se ali je suvise jak za mene, ja sam ga i onako zamisljao, njega ili Kodiaka u izvedbi od 45- 50# ali takav nisu imali u prodavnici.
Sto sam bio dosadniji gazda James je bivao sve strpljiviji i stringovao tradicionalce jedan za drugim.
Osim tog Bear-a probao sam mnoge PSE,Hoyt i jos tamo neke recurvere.
Sa svakim lukom sam mogao da "pucam" dovoljno dobro da bih bio siguran da nakon par dana mogu biti oko ili iznad proseka ali ni jedan od tih lukova mi nije legao u potpunosti. Dok ovo pisem pravdao bih se mozda i brzinom i ne potpunom posvecenosti kojom sam probavao tu letvariju da u jednom momentu gazda James ne upita bil' ja probao neki longbow.
Dzemo je posluzujuci druge musterije bacao pogled na 15m dugu liniju koja u prodavnici sluzi za isprobavanje lukova i valjda nosen kombinacijom instikta lovca i trgovca nakon sat vremena mog eksperimentisanja dolazi sa sudbonosnim pitanjem o longbowu.
Slegoh ramenima, a on kaze da radi do 5, da ne zurim ali i da ne kudim glasno lose lukove jer musterije slusaju.
Elem, kaze on:"Imam za tebe mladi covece nesta sto ce ti vratiti duh i sa cime ces da lovis ne dodirujuci zemlju"
Ode i vrati se za Predator Phoenix longbow i 4 drvene strele sa vrhoovima od 125gr.Obzirom da je moj draw malo preko 29'' (gradjen sam kao majmun) rece da ce luk dostici blizu 45#...ajde daj...pusti funte...
Uzeh dakle u ruke tog Feniksa, AMO 64" 41#@28"
Nisam pitao koliko kosta nego sam odapeo one 4 strele
jos 4
pa jos 4
i tako narednih sat vremena(dobih i kaznu za parkiranje)
sto dalje luk se sve vise otkrivao, a ja postajao sve posveceniji i vise koncentrisan tako da u poslednjem delu seanse vise i nisam primetio da uz liniju stoji omanja grupa radoznalih ...video sam samo polja na meti koja sam sa te udaljenosti nakon veoma malo prakse pogajao sa do tada nepoznatom lakocom i opustenosti
ostavih mu para za depozit koliko sam imao kod sebe
za dve nedelje ce stici isti takav, jer je ovaj, sto nisam znao u stvari vlasnistvo gazde Jamesa
eto..
odvojen od prirode
odvojen od sebe

Korisnikov avatar
slowhand

Postod slowhand » Čet Mar 14, 2013 9:42 am

Fenix je juce stigao i naravno da sam pozurio da ga sto pre isprobam na domacem terenu na improvizovanoj meti.

I think this is beginning of a beautiful friendship

http://www.youtube.com/watch?v=ycuCM_JELy4&list=UUILlHoF60AiKYE90B6jqs1g&index=1
odvojen od prirode
odvojen od sebe

Sale Zr
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 5:46 pm

Postod Sale Zr » Čet Mar 14, 2013 1:24 pm

Nek je sa srećom nova makina! :obscene-drinkingcheers:
Žao mi pomalo onih pušaka što će ćamiti ćekajući da se setiš u narednom periodu i da njih po malo prošetaš u lov...
A i ove kruške da odvojiš isparljivu komponentu i da putem kondezacije to pretvoriš u rakiju i častiš :D

Korisnikov avatar
BR_
Kontakt:

Postod BR_ » Čet Mar 14, 2013 1:56 pm

Sa srecom da ga koristis..

Korisnikov avatar
scgracke
Pridružio se: Sre Jan 04, 2012 1:17 am

Postod scgracke » Čet Mar 14, 2013 2:33 pm

Da ga sto pre upucas i dugo da se druzite zelim!
Twitter and Facebook are useless websites. I hope they both just die out.
For that to happen though they will need to be replaced by an even more worthless website.

Povratak na “Streličarstvo”