Tradicionalne - drvene strele

Moderator: druid

Bosanaac
Pridružio se: Sub Dec 06, 2014 5:53 pm

Re: Tradicionalne - drvene strele

Postod Bosanaac » Sub Dec 13, 2014 10:20 am

zar 6 meseci nije malo previse za te mladice debljine 10-ak mm, negdje sam procitao da nije lose prskati slanom vodom te shaftove ali ne znam zbog cega

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Sub Dec 13, 2014 9:38 pm

Da budu ukusniji? Pande ne vole bljutav bambus :teasing-tease:

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sub Dec 13, 2014 11:03 pm

Drvo se susi kako treba otprilike od 1cm do 1" debljine godisnje, zavisno od vrste, u idealnim uslovima.
Sto tvrdje drvo, to duze susenje.

I to je minimalno vreme da dobaci do "pristojno suvog". Nikad ne skodi da bude duze.

To sto tebi nesto izgleda suvo, uopste ne znaci da je zaista suvo po celoj zapremini.

Usput, nije lose krajeve (presek) zamazati necim kako bi se izbeglo njihovo prebrzo susenje i prskanje. Moze nekom bojom, ali meni se najbolje pokazao obican lepak za drvo, razredjen sa vodom. Postoji i posebna hemija za to, al em ju je tesko naci, em se prodaje na kante i burad.

Bosanaac
Pridružio se: Sub Dec 06, 2014 5:53 pm

Postod Bosanaac » Ned Dec 14, 2014 9:41 am

hvala vam na ovim detaljnim odgovorima, nego šta koristiti kao fletching kada nismo u mogucnosti nabaviti prirodna? :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Ned Dec 14, 2014 10:55 am

...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
Joca
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 2:02 pm

Postod Joca » Čet Sep 17, 2020 7:46 pm

Joca napisao:Hvala svima na odgovorima,sada su mi neke stvari mnogo jasnije i biće mi lakše da krenem da pravim strijele,a u planu mi je da napravim i onu spravu za mjerenje spina.

Давно вама и себи обећах да ћу направити ову справу за мјерење спина,дуго је стајала у ћошку,ал дошао је ред на њу,а и требаће ми за неки следећи тест,ал о томе ускоро.

Slika

Slika

Slika
Мјерена стријела је стигла као поклон из стрела шопа,за јачину лука од 55 #,код мене је по таблици показало око 52#.

Slika

Slika

Slika
Трг је изливен од олова.

Slika
Тежине 907 грама или 2 фунте.

Slika
А пошто се после следећег теста и неће баш пуно користити,направио сам кутију,да се не праши.

Povratak na “Streličarstvo”