Kako napraviti "broadhead"

Moderator: druid

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Re: Kako napraviti "broadhead"

Postod stefan » Pon Dec 14, 2015 8:01 am

Mislim na takav vrh...nemoj da ga ostris sa obe strane,samo po jednu stranu,kad dodjes do vrha tanto ce se sam formirati...trebalo bi da dobijes ovako nesto
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
Joca
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 2:02 pm

Postod Joca » Pon Jan 11, 2016 9:05 pm

Kada sam zadnji put pisao,pisao sam na brzinu i kasno,pa sam napravio grešku i napisao da sam vrh needle point,oštrio sa obe strane, nisam oštrio obe strane nego obe desne strane al ni to nije pomoglo da se tanto vrh naoštri,poslije mi je veselibajker u pm predložio da napravim 3D model il model od drveta,pa kako mi drvo bolje leži izđeljao :chores-chopwood: sam par modela.
Pokušaću da pojasnim šta sam radio,a da ne davim previše,jer i sam vidim da sam počeo da gušim temu,a nikakvog napretka.

Slika
Na gornjoj lijevoj slici je model needle pointa prije obrade.
Na gornjoj desnoj sam uradio oštrenje samo desne strane i ofarbao je u crno.
Kada sam uradio drugu desnu stranu ofarbao sam je u crveno,donje slike prva lijevo.
I tu se odmah pojavio problem,jer se vrh izgubio,vidi se na obe strane,a ono preklapanje pri oštrenju se vidi na donjoj 3.slici sa lijeve strane ,vrh gledan odozgo.
Model sam radio na daščici debljine od 5mm tako da je sve predimenzionirano,al stvar je u tome da vrha nema.

Poslije toga sam uradio novi model:

Slika
Sad sam prije oštrenja uradio tanto vrh,desna gornja slika,a oštrenje sam radio tako da pređe polovinu vrha.
Ne znam koliko se vidi na srednjoj slici,oštrenje označeno crnom farbom,kada sam uradio i drugu desnu stranu tanto vrh je ostao,al nije bio naoštren.
Na donjoj slici i na velikoj slici se vidi,označeno crvenom i crnom farbom,slikano odozgo,nenaoštreni dio tanto vrha.
Ovim sam dobio nenaoštren vrh koji je zakošen u odnosu na tijelo čitavog vrha.
Ali opet nenaoštren.

Na kraju sam uradio još jedan model,onako kako sam radio vrh od metala,da probam objasniti gdje sam zapeo.

Slika

Na desnoj gornjoj slici je uradjen tanto vrh prije oštrenja.
Na srednjoj je naoštrena desna strana do sredine vrha i obilježena sa crnim.
Uradio sam i drugu desnu stranu,nisam slikao.
Na donjoj slici je gotov vrh,slikan malo iskosa,na vrhu obilježeno crvenim i crnim je tanto vrh.
Velika slika prikazuje vrh slikan odozgo.

Nadam se da sam uspio malo objasniti sve što sam do sada radio.
I dalje mi ostaje problem završnog oštrenja,Pitao sam jednog oštrača i rekao mi je da je jedini način da se naoštri je da se crveni i crni dio vrha oštre sa obe strane i svedu na nulu.
Zanima me jel to ispravan način dal će uticati na rotaciju il postoji neki drugi.

Korisnikov avatar
zex66
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 8:28 am

Postod zex66 » Uto Jan 12, 2016 9:48 am

Evo ako je od neke pomoci foto Grizzly Broadheada i Zwickey ( koji je drugacije ostren ).

Slika

Slika

Slika
Ploviti se mora

Korisnikov avatar
Joca

Postod Joca » Sre Jan 13, 2016 12:49 pm

To je to,hvala.
Ako je Zwickey oštren sa obe strane i ne smeta mu za rotaciju,onda kontam da ni ovom vrhu neće smetati ako mu samo vrh naoštrim sa obe strane.
A čini mu se da je i sam vrh Grizzlyja oštren sa obe strane.

Korisnikov avatar
zex66
Pridružio se: Sub Nov 19, 2011 8:28 am

Postod zex66 » Sre Jan 13, 2016 5:59 pm

Zwickey je ostren s obe strane, Grizlly samo s jedne.
Ploviti se mora

Korisnikov avatar
Joca

Postod Joca » Ned Jun 03, 2018 10:57 pm

Napokon gotov vrh,poslije toliko vremena.

Malo sam se bavio drugim aktivnostima,malo se posvetio porodici,malo tražim izgovor za svoju nemarnost.
Najveći problem mi je bilo kako fiksirati dijelove,par puta pokusao sa raznim ljepilima, nasao dvokomponentni lijepak,nesto kao tecni metal,al ni sa tim nisam bio bas zadovoljan,pa sam se prije par sedmica povezao sa drugarom koji se bavi lovom.a ima svoju metalostrugarsku radionicu,on zainteresovan da pomogne,pa je vrh zalemio - atletovao ili tome slicno i nastalo je ovo :
Slika
Ovom prilikom da se zahvalim i Željku (zex66) koji mi je izasao u susret i poslao mi jednog grizllyja da vidim kako mu je ostren vrh i kako stvarno izgleda,jer sam do tad sve radio na slijepo,a i da se zahvalim Veselombajkeru na par PM savjeta.
Slika
Ispao mi je malo veći nego grizlly.
Slika
Profil,radi poredjenja.
Slika
Ovde je grizlly ispred mog vrha.
Slika
Vrh iz profila.
Slika
Vrhovi vrhova.
Slika
Na kraju je ispao malo teži nego grizlly.
Slika

Sam vrh nije još završen,treba mu malo smirglanja i malo farbe,al za sad nisam nista htio dalje da mu radim dok ga ne isprobam.

Povratak na “Streličarstvo”