MoraKniv koji??

Moderator: benz

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Re: MoraKniv koji??

Postod Gurman » Sre Nov 05, 2014 12:06 pm

Odavno koristim Mora nozeve i imam pozitivna iskustva sa istim, pogotovo ako se uzme u obzir odnos cena-kvalitet. Poslednji koji sam kupio je Mora Bushcraft Black ( postavio sam i slike na forumu, da se ne ponavljaju) je moja preporuka. Za razliku od predhodnih modela ima crni premaz preko seciva koji ga stiti od korozije i koji se izuzetno tesko skida -maltene uopste, cak je mnogo bolje uradjen nego kod mnogo skupljih nozeva. Secivo je isto deblje nego kod predhodnih modela (3,2mm). Drska je gumirana i izuzetno udobna ( imam veliku saku) . Noz nije full tang konstrukcije ali je "izdrzljiv" kao da jeste, probao sam i mozete pogledati mnoge video recenzije na youtube. Ko zeli "jeftiniji" kvalitetan noz preporucujem ga. Mora Bushcraft Black + Bacho Laplander preklopna testera je sve sto vam je potrebno za dobar provod u sumi.
Let There Be Rock!

bogavac
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 1:15 pm

Postod bogavac » Sre Nov 05, 2014 3:39 pm

Slazem se sa svim navedenim,mora pruza najvise za te pare bar od onog sto sam video uzivo i po yt.jedina mala zamerka sa moje strane jesu futrole koje bi mogle biti malo lepse ali opet sa druge strane one su savrseno funkcionalne,noz nece ispasti tako lako,imaju rupu za odvod vode ako prodre unutar futrole,ne treba im nikako odrzavanje kao npr.koznim,ako udje blato malo plaknes i teraj,jednostavno za pojas i udri po cemu hoces...zadovoljstvo za sve pare.ja imam bahco i super je za ono sto mi treba a i geometrija je super laka za ostrenje i za rad sa drvetom.sa njim je lako i slatko raditi,nije skup a moze bas dosta.ja sam od onih koji da imaju bas bas skup noz nikad taj ne bi video sume,to je za mene umetnost i ja bih to samo mazio i pazio :SAK:

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Nov 05, 2014 4:00 pm

Kod bahca se sa lakocom onaj skandi moze prevesti u konveks i onda cepaj dalje :-).
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
ludibes
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 10:05 pm
Kontakt:

Postod ludibes » Sre Nov 05, 2014 4:06 pm

Mora je zakon, i u pogled odnosa cena-kvalitet a i sire. Bushcraft Black ima jednu manu a to je da je skup u odnosu na ostatak serije, po meni neopravdano.
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

bogavac

Postod bogavac » Sre Nov 05, 2014 4:35 pm

BlackPanther napisao:Kod bahca se sa lakocom onaj skandi moze prevesti u konveks i onda cepaj dalje :-).

Video sam na yt jedan sto je to uradio i uradio mu cicak traku za dodatnu sigurnost.lepo izgleda nego je meni scandi ostrica jedina bas laka da naostrim da brije,ove ostale ne znam da dovedem u to stanje.ja sam isto uradio cicak traku i lepo izgleda.

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Sre Nov 05, 2014 4:37 pm

To su mu "nabili" cenu samo zbog premaza i malo jace reklame......inace "radi" za sve pare ( pa i vise od toga). Meni je isto mnogo gotivna Mora classic 1.
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Sre Nov 05, 2014 4:49 pm

Bogavac samo strpljivo sve se nauci. Ja sam dok mi nije majstor Beca napismeno poslao koje smirgle da kupim i kako da finisiram na stropu ostricu ostrio nozeve na opinel kamenu i izgledaju kao da su preziveli apokalipsu :chores-chopwood: . Poseti temu ostrenje pa polako. Ja jos uvek ucim..... ;)
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
ludibes
Kontakt:

Postod ludibes » Sre Nov 05, 2014 5:15 pm

Gurman napisao:To su mu "nabili" cenu samo zbog premaza i malo jace reklame......inace "radi" za sve pare ( pa i vise od toga). Meni je isto mnogo gotivna Mora classic 1.

heh, taj marketing... u svakom slucaju je dobro sto u ponudi imaju za svakog po nesto. za cenu Bushcraft Black mozes uzeti dva Bushcraft Orange sa stainlessom umesto premazanog karbonca, sto za jedan radni noz uopste nije lose ;)

samo vas ne kontam sa tim "obaveznim" konveksiranjem. kao da se u Mori niko toga ne bi setio za ovih 100 godina :teasing-poke: ali dobro, svako zna sta mu vise godi i zasto ;)
i don't know half of you half as well as i should like, and i like less than half of you half as well as you deserve.

bogavac

Postod bogavac » Sre Nov 05, 2014 5:36 pm

Gurman napisao:Bogavac samo strpljivo sve se nauci. Ja sam dok mi nije majstor Beca napismeno poslao koje smirgle da kupim i kako da finisiram na stropu ostricu ostrio nozeve na opinel kamenu i izgledaju kao da su preziveli apokalipsu :chores-chopwood: . Poseti temu ostrenje pa polako. Ja jos uvek ucim..... ;)

U stvari jednom sam od nekih kuhinjskih nozeva koji su bili konkavni napravio konveks,jeste da sam se mucio mnogo.mnogo smirgle mi otislo od 400,800,1000 pa na kraju 2000 ali ta je bila visak.morao sam mnogo materijala da skinem ali sam stvarno bio zadovoljan kako je ispalo,ali verujem da je metal bio mek.znas gde ja imam problem,npr te konkavne ili slicne njima sto su na vecini foldera...ma nema pojma.jedino na obican karbidni ostrac za nozeve i na kais,to znam.

Korisnikov avatar
ludibes
Kontakt:

Postod ludibes » Sre Nov 05, 2014 5:39 pm

napravio konveks od konkavnog :teasing-tease:

sila je jaka u tebi!

Povratak na “Noževi”