MoraKniv koji??

Moderator: benz

Milosh
Pridružio se: Uto Nov 08, 2011 6:25 pm

MoraKniv koji??

Postod Milosh » Uto Nov 08, 2011 6:42 pm

Pozdrav svima, nov sam na forumu pa sam hteo da vas pitam gde kupiti Mora nozeve u Beogradu a moze i NS i Kg i takodje ko zna moze i online kupovina, odlucio sam se za taj noz jer sam video da je hvaljen i da je kvalitetan pa sam se zato odlucio za njega, noz bi mi trebao za kampovanje i planinarenje kao da kazemo kvazi survival i sechenje sve i svacega osim cepanja drva i svega ostalog sto se radi sa sekirom :D

Razmisljao sam o Mora Force koji mi se najvise svidja a takodje su mi ok Mora Triflex i Mora Clipper, Mora 2000 mi se ne svidja zato sto ima suzenje na kraju ostrice pa mislim d moze da pukne sad to zavisi kako i zasta koristim noz.

Takodje voleo bih da cujem vasa misljenja o ova tri noza i posto ne umem jos da se brinem o nozevima mislim da je bolje stejnles stil no karbon...Hvala :)))

Korisnikov avatar
kurjak71
Pridružio se: Pon Sep 19, 2011 11:34 pm

Re: MoraKniv koji??

Postod kurjak71 » Sre Nov 09, 2011 1:57 am

Ja trenutno prodajem noz Mora Craftline TopQ,izgleda kao mora kliper ali ima deblje secivo i inox varijanta.Pogledaj na -kupujem prodajem- u grupi lov.Inace to je bio poslednji komadu prodavnici Arsenal.

Korisnikov avatar
expadobranac
Pridružio se: Ned Avg 14, 2011 7:25 pm
Kontakt:

Postod expadobranac » Sre Nov 09, 2011 2:34 am

Suzeni vrh na Mora 2000 mozda izgleda kao mana ali se u pojedinim situacijama kod preciznijih secenja pokazao kao prednost.Kod klipera sa klasicnim skandinavskim ostrenjem noz je debnji tako da dvehiljadarka ovde ima precizniji vrh.Drska je u odnosu na modele koje si ti naveo bolja zato sto omogucava razlicite hvatove uz komforan rad dok rad sa trifleksom u polozaju gde je donja strana drske okrenuta ka dlanu ne znam koliko je udoban onaj nabor za kaziprst sa donje strane drske.Takodje futrola je univezalna i za levoruke i desnoruke korisnike.Na cliperu i triflesku su snale za kais plasticne tako da drze futrolu u krutom polozaju na kaisu dok Mora 2000 ima koznu gajku vezanu nitnama za futrolu tako da se futrola slobodno krece i mislim da je udobnija za nosenje.
Koji god da uzmes neces se pokajati.

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Sre Nov 09, 2011 6:24 am

Ovde na forumu postoji sekcija "krčma u planini" gde se novi članovi predstave i čast turu, takodje postoji i sekcija "nudim" gde se postavljaju oglasi i gde bih ja recimo video ovu Moru i bio jako zainteresovan! Molim vaš koristite ih!
Što se Mora noževa tiče, svedska klasa su.
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
kurjak71
Pridružio se: Pon Sep 19, 2011 11:34 pm

Postod kurjak71 » Sre Nov 09, 2011 11:41 am

Expadobranac je odlicno objasnio razlike medjutim svaciji dozivljaj noza je subjektivan tako da jednostavno moras da promenis i koristis razlicite nozeve da bi u jednom trenutku mogao da kazes ''Ovaj mi lezi bez obzira na model ili cenu''.Meni licno nozevi su kao cipele,kako god da izgledaju dok neprobas nemas pojma kave su.Tako da za pocetak kupi ono sto ti se svidja a kasnije ces videti sta da promenis.

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Postod SlobaBG » Sre Nov 09, 2011 1:49 pm

Milosh napisao:Pozdrav svima, nov sam na forumu pa sam hteo da vas pitam gde kupiti Mora nozeve u Beogradu a moze i NS i Kg i takodje ko zna moze i online kupovina, odlucio sam se za taj noz jer sam video da je hvaljen i da je kvalitetan pa sam se zato odlucio za njega, noz bi mi trebao za kampovanje i planinarenje kao da kazemo kvazi survival i sechenje sve i svacega osim cepanja drva i svega ostalog sto se radi sa sekirom :D

Pošto još uvek nisi siguran šta ti tačno treba, a da se nebi izlagao prevelikom trošku da kupiš nešto što ti se posle ne sviđa (što je kod "impulsne" kupovine noževa gotovo zagarantovano) preporučujem ti da pogledaš i nož firme BAHCO.

Slika

Košta oko 800nak dinara i za te pare mislim da je best-buy. U suštini po dizajnu to je praktično Mora Clipper (860F), a radi se od Sandvik nerđajućeg čelika (vrlo korektan i zahvalan nerđajući čelik). Futrola i detalji na nožu su narandžaste boje pa se lepo vidi u travi ili u sumrak.

Nabaviš dakle prvo Bahco, kreneš njega da koristiš pa ćeš videti da li ti treba duži ili deblji ili kraći ili...

U Beogradu ga ima u:

http://www.portal-srbija.com/tehnika/el ... ergo-line/
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Postod rista » Sre Nov 09, 2011 9:53 pm

canona leskovac a mislim da ima prodavnicu i u NS, mogu da ti posalju i preko kurirske sluzbe, tako sam uzeo svoju moru 2000

Korisnikov avatar
Vrabac
Nožar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:29 pm

Postod Vrabac » Sre Nov 09, 2011 11:22 pm

Imam ovakav Bahco što ga postavi Sloba BG, skroz dobar nož :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
vlada035
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 7:53 pm

Postod vlada035 » Čet Nov 10, 2011 12:00 am

Ceo forum ima takav noz... :D

Korisnikov avatar
lazza
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:45 am
Kontakt:

Postod lazza » Čet Nov 10, 2011 2:53 am

rista napisao:canona leskovac

Obišao sam im radnje u Nišu i Leskovcu skoro i nažalost nemaju i pitanje je da li će da dobijaju više Mora program. Hteli da mi uvale Mora 2000 Neverlost Edition što je u suštini Mora 2000 samo duplo skuplji (4k dinara), a duplo ružniji (narandžast). :handgestures-thumbdown:
Ovaj Bahco mi se čini odlično! Isti Mora clipper.
FlyFishDiary.com

Povratak na “Noževi”