"Famipa Prizren" noževi

Moderator: benz

zoka
Pridružio se: Ned Nov 24, 2013 7:47 pm

Re: "Famipa Prizren" noževi

Postod zoka » Sre Dec 11, 2013 11:12 pm

Uffff , baš mi nešto neide sa postavljanjem ovih slika.

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Čet Dec 12, 2013 1:36 pm

Sve što mogu da kažem da je neunuštiv pa sam jedan prepravio kada ga malo sredim pokašaću va ga jer je povučen iz upotrebe pre 10 godina i stoji. Pre toga ga nisam vadio iz džepa. šta mu sve nisam radi i nisam ga slomio. nakraj sam ga stavio u stegu i pokušao da razvalim da bih promenio nitnu ni to nijje pomoglo. Jeste se rasklimao ali nakon jednog stiska vratio se u normalu. jako izržljiv. brava mu nije nešto naročito pouzdana ali je solidna koliko da se ne zatvori pri normalnoj upotrebi. Najveća mana na nožu je sistem otvaranja jer nema ni mesta za nokat niti bilo čega da ne beže prsti kad su masni ili znojavi.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Čet Dec 12, 2013 2:18 pm

Ta Famipa ima jako dobru dršku, usudio bih se čak da kažem da nije ništa lošija od Falknivenove U2.
Ono što ne smem da kažem je šta mi se mota po glavi i to već duže vreme. :argh:
Ako uspe videćete :D
How long will an edge last?
Depends on the user, what he is cutting, how the blade is
ground and sharpened, the hardness and the steel grade.
Pretty much in that order I think.
Phil

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Čet Dec 12, 2013 4:05 pm

Taj nožić me podseća na nepoznatog lopova.
Pomagao sam drugaru da položi matematiku u gimnaziji, a on meni kupio poklon (zna šta volim). Nosio sam tu malu Famipu svuda sa sobom, a jednog dana mi je neko zavukao ruku u džep dok sam putovao tramvajem i tako ja na sledećoj stanici izađoh malo lakši.
Oštrica od poznatog duša-čelika, ali drška za pohvalu. Nikako da saznamo gde se prave ovi primerci što dospevaju u oglase kao novi (Prizren, Kina, MML...)
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Sub Dec 14, 2013 12:06 pm

Ja mislim da je to neki magacimn puko, pa se sad krčmi dok još ima. Nisam siguran da su obnovili proizvodnju a noževi su autentični starim primercima.
Nije to loš čelik zavisi z ašta se koristi. Na drvetu radi fino ali na mesu radi izuzetno. Iskreno Famipin "bowie" onaj najveći lovački nož mi duže drži oštrinu u kujni ob Bahco-a. Tako da ne treba mnogo kuditi naše noževe. Ovaj model o kome se ovde priča u Nišu zovu padobranac, jer su ga nosili Niški padobranci. Nije im bio formacijski nož već su oni to samo inicijativno kupovali. Ja, da ne bi zaostajao za decu iz komšiluk, sam ga takođe nosio. Jedan sam razmenio za Wengera, a drugi koji sam nakon toga kupio sam prepravio da se otvara jednom rukom pa sam sa njime eksperimentisao sve i svašta tako da je ostao na pola urađen. Pa ga ne fotkam. Inače nož je u klasi svih drugih noževa od nisko rđajućih čelika
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Ned Dec 22, 2013 8:26 pm

Danas sam naišao na oglas za noževe Famipa Prizren. Zahvaljujući prodavcu, fotografisana je pozadina originalnog pakovanja i na njemu piše da se pravi u Prizrenu, Kosova.
Navedeni su ime firme, kontakt telefon, distributeri... a poslastica je objašnjenje za čelik: ''Knifes are made of special stainless steel nirosta 4034''. U prevodu na HR, BIH, SRB, CG jezike: ''Noževi su urađeni od nekorodiranog čelika nirosta 4034''.
Distrubuter (izvorni natpis) je Elif 19 Export-Import iz Prizrena, a uvoznici za BiH i MK su Ag-contact d.o.o. iz Sarajeva, odnosno Dauti komerc a.d. iz Skopja.
Ako su slagali mene i ja lažem vas.
Живи и пусти друге да живе!

nemanjazemun
Pridružio se: Uto Jan 06, 2015 2:43 pm

Postod nemanjazemun » Čet Jan 08, 2015 9:54 pm

Ja sam imao jedan preklopni noz famipa ima je i viljusku nisam siguran dali je imao jos nesto nazalost ne mogu da ga slikam jer ga nemam vise

Povratak na “Noževi”