"Famipa Prizren" noževi

Moderator: benz

Korisnikov avatar
salem
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 10:12 am

Re: "Famipa Prizren" noževi

Postod salem » Pet Apr 20, 2012 9:57 am

BR_ napisao:Bajonet je radila Zastava, a [posto mu je namena to st jeste, a ne da bude univerzalna alatka, zavrsavao je i vise od posla. To sto je generalno bajonet zastaro, i sto noz treba da bude univerzalna alatka, ne znaju ni druge vojske sa poprilicno iskustva, tako da ne treba zameriti ni zastavi, niti nasim koji su trazili noz onakav kakav je..

Pa sad, nije bio samo bajonet već i klešta za presecanje žice (kada se namontira na korice) i čekić (kada se okrugli deo branika koji naleže na cev puške zaglavi u korice). Tako je ovo ipak višenamenska alatka, a to što je materijal sečiva loš na stranu.
Ideja je dobra.
Slika
Slika

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pet Apr 20, 2012 5:12 pm

Bajonet za AP M-70 je blago restilizovana kopija bajoneta za AK M-47/M-74 tako da primedbe o dizajnu ne idu na racun Zastave vec Rusima koji su "povukli nogu" u ovom pravcu. Ruku na srce, bez obzira na licne preference taj bajonet je dobro zamisljena alatka (i oruzje u krajnjoj nuzdi) ato misljenje deli i US mornarica koja je od kompanije Ontario Knives kupila za SEAL komandose solidnu kolicinu NK-3 nozeva izradjenih upravo po uzoru na bajonet za AK.
http://www.knifesupply.com/eshop/10Expa ... Code=ON497

gimi
Pridružio se: Sub Jan 19, 2013 2:57 pm

Postod gimi » Sub Jan 19, 2013 3:16 pm

u prizerenu radi famipa prizeren ja sam i prizerena sada rade sa solingenom iz Nemacke i rade mnogo dobre nozeve

vukovsin
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 5:39 pm

Postod vukovsin » Sub Jan 19, 2013 3:27 pm

Ајде неку слику неког новог Фамипиног ножа?

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Sub Jan 19, 2013 4:18 pm

Gimi,ajd' svrati na po jednu...
viewtopic.php?f=21&t=100
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Ned Mar 10, 2013 1:54 pm

www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Ned Mar 10, 2013 3:44 pm

Dobra recenzija Mile. Ja ima onaj sa većom kombinacijom tj otvaračem piva i konzervi kao i šilom i otvaračem flaša. To mi je poklon od oca dok je fabrika još radila. Nisam ga mnogo koristio tako da o njemu ne mogu ništa da kažem, osim da se lepo oštri i da lepo radi u sferi za koju je namenjen. Ne zaostaje puno iza SAK noževa. Da su se još malo potrudili da bolje urade otvarač za konzerve koji nije oštar. i da su šilo malo podoštrili bio bi to zaista fin nožić za džep. Mada mislim da je on kopija malo o d VICa a malo od Wengera. da dodam da se iz Vica hvale da se samo na njihovim nožićima čuje klak kad se otvore i zatvore a da se ostali ne čuju. To u ovom slučaju nije istina čuje isto klak kao i kov ove dve firme :D
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
vlada035
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 7:53 pm

Postod vlada035 » Sre Mar 13, 2013 4:25 pm

Dobra recenzija Mile!
Naterao si me da potrazim ovaj Famipin nozic, i nasao sam 2 modela:
Jedan sa klasicnim, crvenim akrilnim koricama i drugi za koji prodavac kaze da je od korena divlje kruske.
Danas su mi stigli, i za 850,00 dinara su odlicni, pogotovo ovaj sa drvenim koricama-drvo izgleda super uzivo.
Doduse, vidi se losa zavrsna obrada, ali su svakako lepa uspomena.
Evo nekoliko slika:

Slika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Sre Mar 13, 2013 4:36 pm

Ljudi, batalite da kacite ovako lepe slike - ako kupim sve na sta sam se nalozio, bankrotiracu :-D
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Sre Mar 13, 2013 4:39 pm

Pogledaj na KP.com, mislim da je Vlada kupio od istog čoveka kao i ja, zaista su jeftini...
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Povratak na “Noževi”