"Famipa Prizren" noževi

Moderator: benz

Korisnikov avatar
druid
moderator
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 4:05 pm

"Famipa Prizren" noževi

Postod druid » Pet Sep 30, 2011 6:19 am

survival men napisao:Slika

Neću da sudim o kvalitetu, neuk sam, ali ovaj gornji model (99% sam siguran da je taj, mada mu nije ostalo još puno od sečiva) moj matori koristi više od 20 godina za najraznovrsnije radove po dvorištu, bašti, svinjokolju itd.

Korisnikov avatar
kurjak71
Pridružio se: Pon Sep 19, 2011 11:34 pm

Re: "Famipa Prizren" noževi

Postod kurjak71 » Pet Sep 30, 2011 11:24 am

Ljudi ta fabrika i dalje radi.Ja sam prosle subote kupio Famipine kuhinjske nozeve za 200din.Ima ih brdo po smesnim cenama i svi su novi.A kvalitet za te pare tesko da moze biti bolji.

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Pet Sep 30, 2011 11:29 am

Ljudi imate na sajtu "kupujem prodajem" brdo Famipinih nozeva,ranih modela po smesnim cenama.
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !

'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''

Korisnikov avatar
EDCgear
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 9:06 am

Postod EDCgear » Pet Sep 30, 2011 1:48 pm

Ako se dobro sećam negde sam pročitao da su Famipu kupili kinezi i da rade escajg i kuhinjske noževe za Rusko tržište... (Pa da kad mi ne umemo da iskoristimo ima ko ume...)
Rule #9: Never go anywhere without a knife.
http://svakodnevnesitnice.blogspot.com/
http://www.youtube.com/user/edcgear1?feature=mhee
Molon labe...

Korisnikov avatar
RADO
Nožar
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:03 pm

Postod RADO » Pet Sep 30, 2011 2:05 pm

Uvezi Famipe je sve diskutabilno, kolko znam fabrika :think:
u Prizrenu vec odavno ne radi, a cuo sam /rekla, kazala/
da se negdje kod nas radi, kucna izrada /tzv. mala privreda/.
Volijo bi i ja da znam pravu istinu ? :?:
www.radoradic.com

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Pet Sep 30, 2011 8:04 pm

I ja sam radoznao po tom pitanju!
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
kurjak71

Postod kurjak71 » Sub Okt 08, 2011 6:44 pm

Da ne pomisli neko da coveku obaram cenu u proslom postu pricao sam o kuhinjskim nozevima sto ova dva nisu.Jlicno imam ovaj donji na slici od 87-god i mogu vam reci da jeodlican u odnosu na cenu.Ta dva modela spadaju u Famipine sportske nozeve(sta god im to znacilo) i kod gornjeg modela secivo nije istroseno nego je takvog oblika i kad je nov.Kod nozeva pravljenih u SFRJ na secivu pise Famipa Prizren,a kod novih modela koji se sad proizvode dodato je i "stainless steel".Za tu cenu i dalje mislim da nama sta bolje da se kupi. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Sre Mar 14, 2012 11:26 am

Nisu konkretno kopije u pitanju(mada..... :think: to jos nije najjasnije),vec pitanje o kvalitetu ili istovetnosti kvaliteta u odnosu na godine.Da ne bih otvarao novu temu,zanima me da li je neko od vlasnika "novih" nozeva Famipa -Prizren testirao iste(konkretno preklopni) i da li moze da se napravi neka paralela u kvalitetu? Kao i vecina nas sam imao kao mali takvih par primeraka,a u mogucnosti sam da nabavim jedan iz te plejade od pre 20 godina.I sad se pitam kupiti taj od pre 20 god. ili uzeti isti model samo novi.... :think: . Unapred zahvaljujem :obscene-drinkingcheers:.
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !

'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''

Korisnikov avatar
kurjak71

Postod kurjak71 » Sre Mar 14, 2012 12:48 pm

Ja sam u ranijem postu napisao kako sam cuo a onda sam od istog lika na Bubanj potoku cuo sasvim drugu pricu.Da nebi ja sad tebe davio skraticu pricu,preklopni noz starije proizvodnje imas na KP i ja bi ti ga preporucio.Uzeo sam 2-3 kom za sebe i neke drugare i svi su zadovoljni sta su dobili za tu cenu.Ove novije proizvodnje sam kupio ali su kuhinjski pa nemogu da uporedim kvalitet ali za(100-200din) nemozes mnogo da ocekujes.Moj savet ti je da kupis jer sto vise nozeva probas bices svesniji sta ti odgovara ili bar sta ti ne odgovara.Iskustvo je naj bitnije,zato kupi i delji :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
salem
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 10:12 am

Postod salem » Uto Apr 17, 2012 1:20 pm

Nije Famipa loša u odnosu na cenu. Kupio sam Omladinski Famipa nož sa futrolom 98 ili 99 godine u prodavnici lovačke opreme na Spensu po nekoj smešnoj ceni.
Izgleda da je čelik stvarno pristojan, ali je branik (štitnik) loše urađen i vrlo brzo se slomio. Oštren je na brusilicu pa je malo više "pojeden".
Slika

Povratak na “Noževi”