Brušenje sečiva (GRIND)

Moderator: benz

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Re: Brušenje sečiva (GRIND)

Postod mbole » Sre Jul 04, 2018 12:14 am

Onako usput... Nije iskra pravila B&D. Imali su svoju fabriku u cini mi se Grosuplju.
Iskra je pravila Perles, koji je na kraju kupila.

Enhel nije smece. Nego je najgora vrsta smeca :)
Ona koja racuna na to da je alat kupljen za jednokratnu upotrebu, zavrsice u ormanu, i kad ga sledeci put upotrebis pa crkne, garancija je odavno istekla. A upravo to je njihovo ciljno trziste. Oni koji nesto znaju o alatu ga ne kupuju.

To kolike su cije finansijske mogucnosti nema ama bas nikakve veze sa time da li je nesto kvalitetan alat ili djubre. Zasto bi se neko vredjao zbog toga? Jel to postalo je sramota ne biti bogat?
Nemam za bolje je jedna stvar, i to savrseno mogu da razumem. Hvaljenje necega sto je lose, zato sto nemas za bolje i kudjenje onoga sto je stvarno dobro, posto za njega nemas, je nesto sasvim drugo.

U hobi se ne ulazi sa racunicom da se nesto zaradi. Onda to nije hobi, vec dopunska delatnost.

Sistem: kupicu jeftiinu opremu (nebitno dal se radi o alatu ili necemu desetom) da krenem posao... uglavnom i dovodi do toga da se posao gasi. Ne ide se na svadbu sa losom "opremom".

Odvojen ispravljac na punjacu za baterije, pokazuje nivo kvaliteta (nije mi palo napamet da takvo nesto postoji). Off the self ispravljac (zbog cene naravno), oba dela u punjacu... nije ni cudo da neispravna baterija moze da ga ubije.
Jbt... moj punjac od festa iz 2000-te godine ima mikroprocesor unutra. Mozda zato Ni-Mh baterije koje puni traju vec 18 godina :)

Ne informisem se preko neta. Imam brdo alata, koristim ga svakodnevno. I i te kako vidim razliku izmedju necega sto radi kako treba, i necega sto moram da budzim, dovijam se, izmisljam trikove ne bih li nesto uradio sa njim.
Uzmes glupu turpiju, i razlika izmedju onoga sto ovde ima po prodavnicama i onoga sto se redje nalazi (posto jelte kosta, a to ovde niko nece da kupi, "poucen" iskustvima onih kojima je to sve isti djavo) ili ti neko donese, je nebo i zemlja.
Glupa rucna rezbarska testerica koja je kako treba, pravi razliku izmedju kako treba uradjenog posla i drljotine.

Dleta se i te kako koriste sa udaranjem (naravno ne bravarskim cekicem). Ne svaka vrsta dleta, ne za svaki posao, ali je to sasvim normalan nacin upotrebe. E sad... kad lupis po tome sto pazaris za obe kinte, ajmo na ostrenje. Kad lupis po necemu sto je kako valja, nastavis da radis.

No... ko sto rece neko, odosmo u debeli offf (po obicaju).

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sre Jul 04, 2018 12:58 pm

Vi ste off forum. :teasing-poke:
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Jul 04, 2018 5:16 pm

mbole napisao:Odvojen ispravljac na punjacu za baterije, pokazuje nivo kvaliteta (nije mi palo napamet da takvo nesto postoji). Off the self ispravljac (zbog cene naravno), oba dela u punjacu... nije ni cudo da neispravna baterija moze da ga ubije.

Mislim da je ovde u pitanju ona fora sa generickim ispravljacima i adapterima. Dakle fabrika ne pravi ispravljace (ne zanima ih) vec kupuje od druge fabrike genericke ispravljace (koji naravno ne odgovaraju nameni) i pravi samo adaptere za baterije ... Sve u svemu eto veselja :)

Inace moram da te podrzim u tvrdnjama, Einhell je najobicnije djubre od alata u svim kategorijama ...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

zarekg
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 9:29 pm

Postod zarekg » Sre Jul 04, 2018 7:30 pm

mbole napisao:Onako usput... Nije iskra pravila B&D. Imali su svoju fabriku u cini mi se Grosuplju.

Potpuno si u pravu, ne znam odakle sam utripovao Iskra kada ne pise ni na busilici ni na kutiji. Evo mi je kutija u kuci, drzim u njoj svasta :mrgreen: .
Jos jednu stvar sam pogresio, nije 700-800 W nego 520 W ;) .

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Sre Jul 04, 2018 7:49 pm

Ok, ako vecina kaze da je Einhel alat smece i djubre, onda je to verovatno tako. I ako sam sa tih nekoliko Einhel alatki zadovoljan, trudicu se da ubuduce budem nezadovoljan jer je to izgleda moderno.

E sad, pretpostavljam da poznavaoci i vlasnici kvalitetnog brendiranog alata isti i koriste? Inace za sta bi im trebao i kako su drugacije stekli to bogato iskustvo? Posto imam razna interesovanja, voleo bih da vidim sta kolege rade sa tim alatom? Ako moze neke fotografije nekih majstorija iz bilo koje oblasti, mozda pokupimo neku zanimljivu ideju...

DakiNS
Pridružio se: Čet Mar 05, 2015 10:18 am

Postod DakiNS » Sre Jul 04, 2018 8:01 pm

Moja iskustva su raznovrsna. Imao sam Iskrinu bušilicu , onu dvosmernu koja je potrošila 8 (osam) pari četkica , ali ne zato što nije bio ispravan rotor ili četkice , nego zato što je sa manjim prekidima znala dnevno da i po 10 sati radi. Kada sam je poslednji puta odneo na servis neke 89 godine , zamolili su me da napišem u vidu nekog izveštaja , šta sam i koliko sve sa njom radio . Za uzvrat su mi poklonili novu istovetnu bušilicu a staru sam ostavio njima jer su se istrošile one pločice na rotoru na koje naležu četkice. Momentalno imam svakojakog šarenila među alatom , pa i einhela . Neki brendirani alati izdržali su isto kao i neki PRC , tu ima pravila koje se temelji na statistikama , ali isto tako i izuzetaka koji sve to pobijaju kako među brendiranim alatima tako i onih no name.

Korisnikov avatar
t03a

Postod t03a » Sre Jul 04, 2018 10:03 pm

DeMM napisao:Ok, ako vecina kaze da je Einhel alat smece i djubre, onda je to verovatno tako. I ako sam sa tih nekoliko Einhel alatki zadovoljan, trudicu se da ubuduce budem nezadovoljan jer je to izgleda moderno.

Ne treba da budeš nezadovoljan ako ti završava posao, tvoje ili bilo čije (ne)zadovoljstvo ne menja cinjenicu da je Einhell alat lošeg kvaliteta.

DeMM napisao:E sad, pretpostavljam da poznavaoci i vlasnici kvalitetnog brendiranog alata isti i koriste?

Evo pazi ovako (mada slike nemam), imao sam Einhell žutu bušilicu, busio svašta nešto po kući u ciglama dok jednog dana nije pregoreo motor mislim da nisam izbusio više od 100 rupa od 6mm (s obzirom da je bušilica plaćena 20€ popravka nije dolazila u obzir). Posle toga kupih drugu, koja je lepo radila ali pade mi na pamet da bih mogao da pravim neki nameštaj od pločastih materjala, to Einhell može da isprati. Može, aldžaba kad glava nije u osi pa kad busim rupu od 4mm ona postane od 5, kada hoću da radim sa burgijom od 3mm ona najčešće pukne zbog vibracija. Dalje, dobih na poklon jednu keksericu, takodje Einhell, prvo nož se istupio posle 50 kesica, drugo motor je pregoreo kada sam radio sa nekim bukovim daskama posle 10 keksica u nedelju a planirao sam da to završim do kraja dana. Da ne pričamo sto nikako nisam mogao da je podesim da radi to sto treba da radi nego sam morao da se dovijam. Na kraju, Einhell tracna brusilica, pozajmljena, maltene ne korišćena, krenuh da brusim prag na vratima (ne pitaj zašto). Posao od 15min je trajao 2h jer je na svakih desetak sekundi spadala smirgla i nikako to nisam mogao da rešim... I tako...
scio me nihil scire

Korisnikov avatar
t03a

Postod t03a » Sre Jul 04, 2018 10:12 pm

E da, pozajmio sa posla Einhell šrafilicu, bitovi koji se dobijaju uz srafilicu se pokrivali ni na šta ne lice (a ljudi otvaraju kućišta računara), glava se pokvarila, kada pritezes burgija krcka nešto unutra. Drugo nisam video ni jedan Einhell komad električnog alata da ima kabli duži od metar i po, ako i toliko (većina kvalitetnijeg alata ima bar 2-3m kabla, e pa je*o firmu koja štedi i na kablovima, šta li radi na bitnijim komponentama. Inače mislim da je crveni i nararandzasti Einhell od pre 10 i kusur godina bilo ok, ali ovo sada je katastrofa ...
scio me nihil scire

divlji pecarosh
Pridružio se: Uto Nov 16, 2010 5:44 pm

Postod divlji pecarosh » Sre Jul 04, 2018 11:44 pm

Procitah da je Bosch u zadnjih 10 godina isto kao i einhell... pa hajde da odgovorim i kazem da se ne slazem... postoje modeli koji se prave i dalje u Nemackoj i oni su jako dobri, dok oni koji se rade u Kini su zaista sumljivi...
Nije mi bosch omiljen, ali nije da ga ne koristim... pa evo mojih iskustava

Bijaks 2015 godiste GGS 28 LCE je odlican
https://www.shopperalati.rs/ravna-brusi ... -lce-bosch

bijaks 2013 godiste GGS 28 CE je odlican
http://dodatnaoprema.com/ggs-28-ce/ceon ... ene/152628

busilica GMB 16-2 RE 2012 godiste je odlicna
http://www.bosch-professional.com/rs/sr ... 20508.html

manja brusillica GWS 17-125 CIE 2015 godiste je vrlo dobra
https://www.kliklak.rs/kupi/bosch-gws-1 ... 002-509876

nisam imao dobro iskustvo sa manjom brusilicom GWS 7-125, verovatno zato jer je on jedini bio PRC tj. KIna
http://www.bosch-pt.co.in/in/en/profess ... 7-125.html

Bosch ima i vrhunske modele srafilica...

Alat koristim apsolutno svakodnevno i to su moja iskustva sa mladim bosch-om... koristim i stariji Bosch program

hajde prvo zeleni, losiji, program

mala busilica 480w radjena u Svajcarskoj 1994 CSB 480 RE, po meni je pristojna

busilica 650w radjena u Svajcarskoj 1992 godiste CSB 650 2RE, po meni je vrlo dobra
https://www.njuskalo.hr/rucni-alati/bus ... s-14443899

brusilica 1984 i 1988 godiste model 0 601 321 003
https://picclick.de/Bosch-Zweihand-Wink ... 73385.html

ovo su po meni u pet najboljih modela ikad napravljenih... imam ovakve dve, Iskra je otkupila licencu ovog modela pa imam i njihovu jednu, a posedujem i novu, nekoriscenu Bosch 0 601 332 403 iz 1989 od 2200w(samo od ovog modela koristim 4 komada)
To su azdaje od brusilica za bukvalno celodnevni rad...
Posedujem i veliku brusilicu domace proizvodnje po licenci black decker radjena u Sloveniji PAG 6230 koja ima oko 5000 radnih sati u zadnjih 30 godina i za to vreme joj je promenjen jedan lezaj, a originalne cetkice su i dalje na njoj, potrosile su se samo jednu trecinu... e to je bio kvalitet... tada je cena ovih Bosch brusilica bila 1000 maraka
https://www.limundo.com/kupovina/Masine ... 0/67235813
Makita je pre 30 godina imala vrhunske modele...

Generalno zna se koji proizvodjac koji model pravi dobro, pa tako iskusni kupci ne koriste jednu robnu marku vec koriste odredjene marke za odredjene masine i namenu... Za DUSS se apsolutno slazem, ali zna se za koju namenu je DUSS... za stemanje, busenje u betonu...
http://www.duss.de/de/index.php
Sto se tice malih brusilica, preferiran Fein
U proslom veku i AEG je imao vrhunski alat...
Jako siroka i obimna prica...
Ukratko, htedoh reci da Bosch nije djubre...
Svako dobro

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sre Jul 04, 2018 11:57 pm

Boscha sistematski izbegavam, no iz iskustva poznanika koji godisnje potrosi ogroman budzet na alat posto je vlasnik ozbiljne firme, Bosch je dobar samo za izbegavanje iu sirokom luku. Vek trajanja masina im je nekoliko puta kraci od konkurenata, a servis je skuplji. Po njegovim recima, za njegove majsrtore, jedini izbor je Makita, i to odabrani komadi. Odnos cena kvalitet je najpovoljniji. Ovi ostali su odlicni, ali kostaju poprilicno.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Povratak na “Noževi”