Testiranja noževa

Moderator: benz

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Testiranja noževa

Postod odiseys » Sre Jul 13, 2011 1:19 am

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zn_df90ckMk[/youtube]

hoce li neko da mi objasni sta ovaj radi i zasto to radi ????????
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Re: Testiranja noževa

Postod MWDP » Sre Jul 13, 2011 1:34 am

Pokušava da pokaže kako je Cold Steel veoma ishitren u tvrdnjama da je Pocket Bushman nož za 'bushcraft' i korišćenje u divljini. Iz kompanije kažu da je to sposoban nož za preživljavanje, a čovek ga je samo proturio kroz ono što bi jedan survival nož trebalo da može da uradi. Ne opravdavam, i njega lično ne volim, ali čovek ima poentu
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Sre Jul 13, 2011 2:08 am

Poenta je u tome da je nož nakrivio, odvalio po ledjima i onda se začudio kako je pukao. Da je malo stao i razmislio šta radi, ništa od toga se ne bi desilo.

Ljudi genaralno podcenjuju sile koje nastaju prilikom chopping-a i batoning-a (izvinjavam se na stranim izrazima ali ne znam adekvatan prevod) uz izgovore da jedan dobar nož mora da podnese takve stvari bez oštećanja.

Jeste, mora ali je potrebno koristiti i pravilnu tehniku a ne samo pomahnitalo mlatiti i očekivati da će nož sva ta iživljavanja podneti bez problema.

Najlakše je polomiti nož i okriviti proizvodjača. Niko od tih nabedjenih stručnjaka nije ni uzeo u razmatranje to da je možda problem u njima samima.

Veruj mi, MWDP, svaki, ali baš svaki nož se može polomiti u naizgled bezazlenim poslovima ako se njihovom korišćenju ne pokloni dužna pažnja.
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

MILAN
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 9:55 pm

Postod MILAN » Sre Jul 13, 2011 6:13 am

Ovaj klio smo već imali na forumu ali ga niko nije prokomentarisao na ovaj način. Meni je bilo čudno al' reko' O.K. možda je to o mene!
Baš nemam dara za recenzije!

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sre Jul 13, 2011 7:28 am

Sve ovo potpice iz neznanja.. Doticni gospodin je popularan na internetu, u ozbiljnim krugovima svi ga shvataju kao vola i neznalicu..

Ovo mu nije prvi put da se nalupa, ali eto, zaboga, ima mnogo sledbenika.. Voleo bi da mi neko objasni, cemu u prezivljavanju sluzi secenje tolikog panja. Za vatru ima toliko boljih i jednostavnijih nacina..

Ovo je samo dokaz koliko ne zna nista ni o cemu..

Sa druge strane, ovaj preklopni buushman je .... Svaki put kada sam mogao da ga uzmem, odustao sam u sekundi.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Sre Jul 13, 2011 9:47 am

Stvarno ne volim da gubim vreme gledajući video klipove ovog tipa, ali moram da prokomentarišem...
Mlatariti po preklopnom nožu i želeti time preseći dobro osušeno i ispucalo deblo a sve to sa sečivom postavljenim upravno na pravac pružanja godova je u najmanju ruku tužno.
Veliki broj seoske dece pretškolskog uzrasta o sečivima i sečenju zna više od ovog pandrkana.

A komentari iza "It's fanny" svemu ovome daju i jednu bolesnu notu.

Korisnikov avatar
MWDP
Kontakt:

Postod MWDP » Sre Jul 13, 2011 11:09 am

Meni je bilo žao noža :( Jako mi je teško da ga gledam i slušam
www.edcnozevi.com

Korisnikov avatar
stefan
Global moderator
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:02 am

Postod stefan » Sre Jul 13, 2011 12:38 pm

...kad topuzinu das buzdovanu...
Mora da se voli,ne moz' mehanicki!

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Sre Jul 13, 2011 4:41 pm

Ma lju8di cilj mu je bio da ga polomi jer je na kraju pokazao nož druge firme. Čovek živi od lupanja gluposti a to mu neko plaća. To je sve šou biznis i vrti se oko novca. Ovo je jasno da ne može da se cepa preklopnim nožem, očigledno bi se i sekirom pomučio. Mada je i marketing CS takav da oni za ovaj nož daju prevelika očekivanja a on je živa glupost. Lično stojim iza toga da je bolje imati i loš fiksni nož na terenu nego poneti samo dobar preklopni i pokušati koristiti ga kao fiksni.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
MWDP
Kontakt:

Postod MWDP » Sre Jul 13, 2011 4:48 pm

Sve mi se čini na osnovu poslednjih snimaka da je na platnom spisku kompanije Kershaw...
www.edcnozevi.com

Povratak na “Noževi”