Vaši EDC noževi - EDC knives

Moderator: benz

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Re: Vaši EDC noževi - EDC knives

Postod Gurman » Sre Apr 15, 2020 1:25 am

Hobo napisao:
Gurman napisao:... ovaj model u s35vn je brusen ravno - nije kao onaj aus8 model.

Ovo pise na njihovom sajtu (description opcija za dati model)
"Made from high performance American S35VN steel and hollow ground to a thin, hand-polished edge, each blade is also DLC (Diamond Like) coated ..."
Gurman napisao: ...nisam primetio da je s30v bolji od s35vn ?

Brze se trosi tj. slabije drzi ostricu. Zauzvrat se lakse ostri i polira ;)
Inace, ovaj info nije samo licno opazanje, Covek koji je osmislio ovaj celik Chriss Reeve rekao mi je to tokom intervjua pre nekih 8-9 godina.

Ne znam sta bih ti rekao na ovo sto si napisao.

Sto se tice PM2 ja ocigledno nisam imao srece. Kod prvog mi se oglomio vrh i to u nekoj "normalnoj" upotrebi, a kod drugog mi je zakazala brava i umalo prste nisam isekao. Znam da je jedan od najprodavanijih, ali ne hvala.
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Sre Apr 15, 2020 1:26 am

Gurman napisao:
gravesen napisao::teasing-poke: Ja imam lawmana,custom full flat ,smanjena debljina ledja na 3 mm,doduse u carpenteru :? :auf:

gde si ti bitango nestao ? :snooty:

Izolacija! :-D
P.S.Voyager je druga prica...sve mi iscero iz dzepova druge. :-D
'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''
"Nema boja sa Turcima dok ja malo nozem ne proradim"-Zeka Buljubasa

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Sre Apr 15, 2020 1:29 am

gravesen napisao:
Gurman napisao:
gravesen napisao::teasing-poke: Ja imam lawmana,custom full flat ,smanjena debljina ledja na 3 mm,doduse u carpenteru :? :auf:

gde si ti bitango nestao ? :snooty:

P.S.Voyager je druga prica...sve mi iscero iz dzepova druge. :-D

cim prodje kuga kupujem kris voyager za edc. bole me pa..a :mrgreen:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Sre Apr 15, 2020 10:45 am

Hobo napisao:
Gurman napisao:... ovaj model u s35vn je brusen ravno - nije kao onaj aus8 model.

Ovo pise na njihovom sajtu (description opcija za dati model)
"Made from high performance American S35VN steel and hollow ground to a thin, hand-polished edge, each blade is also DLC (Diamond Like) coated ..."

Imaju varijantu gde je brusen ravno, imali su cini mi se jednu seriju prosle ili predprosle godine. No kako za CS rade razliciti podizvodjaci nacin brusenja (pa cak i toh hollow-a) i TO znaju da variraju u okviru istog modela poprilicno.
Hobo napisao:
Gurman napisao: ...nisam primetio da je s30v bolji od s35vn ?

Brze se trosi tj. slabije drzi ostricu. Zauzvrat se lakse ostri i polira ;)
Inace, ovaj info nije samo licno opazanje, Covek koji je osmislio ovaj celik Chriss Reeve rekao mi je to tokom intervjua pre nekih 8-9 godina.

Istina je da je S30V za nijansu bolji od S35VN (iako to bolji moze uslovno da se uzme) mada to mnogo zavisi od TO. Na Spyderco modelima razlika je gotovo neprimetna u performansama dok se razlika u ostrenju/poliranju primeti. Chriss Reeve ima dosta bolju TO od Spyderco-a pa razlika u performansama lakse izlazi na videlo.

Firma koja je produkciski najbolje radila S30V je Fantoni (vlasnik je ozbiljan inzenjer pa verovatno ima i to udela u ideji kako treba okaliti noz). E sad dosta su saradjivali sa Linsteel-om pa je Lionsteel preuzeo neke ideje od Fantonija u medjuvremenu. Nisam nikada imao Lionsteel noz u S30V da mogu bilo sta da kazem znam samo da ove evropske celike rade sasvim korektno te gledaju da budu vise na strani performanisi...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Sre Apr 15, 2020 8:31 pm

Hobo napisao:Sad, ako jurite egzoticne celike tesko da neki proizvodjac nudi vise verzija ood Spyderca.

Iskreno da ti kazem da se ja uopste ne lozim na super-egzoticne celike ( to se gravesen lozi :violin: ). To znaju i ljudi sa foruma koji su samnom u kontaktu i sa kojima razmenjujem informacije o tome sta kupujem. Meni su prosti karbonci odlicni za fiksni noz. Za folder volim ove koji manje rdjaju cak i tu mi nije vazno da li je noz skup ili ima super celik (sta god to znacilo). Voyager mi je jedan od nozeva koji sam najvise nosio kao edc poslednjih 5 godina u celiku aus8 samo zato sto meni taj noz odgovara. Ja ne volim celike koji se lako cipuju i tesko ostre :auf: . Samo od takvih bezim.
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Sre Apr 15, 2020 8:33 pm

t03a napisao:Istina je da je S30V za nijansu bolji od S35VN

Dokazi !! :teasing-poke:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
Gurman

Postod Gurman » Sre Apr 15, 2020 8:35 pm

[quote="gravesen"[/quote]
[/quote]
Zabela ?
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Sre Apr 15, 2020 11:33 pm

Izolacija je Raj za mene,posao je Zabela :-D
P.S. Gravesen se lozi na celike na folderima,a da ne moram svakih 5 dana da ostrim I da grickaju jagodice na prstima kad se naostre :-D
Sto se fiksnih tice sasvim mi je ok karbonac!
'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''
"Nema boja sa Turcima dok ja malo nozem ne proradim"-Zeka Buljubasa

Korisnikov avatar
Dane
Pridružio se: Sub Dec 18, 2010 3:23 pm

Postod Dane » Pet Apr 17, 2020 8:30 pm

Hobo napisao:Jos nisam naisao na jedan folder koji bi u svemu nadmasio PM 2 kao urbani EDC
@Sax :teasing-poke:

Mozda bm940, ima duze secivo, laksi je od pm2 i ukupno je kompaktniji, ali nije dobar slycer kao pm2. Ali od ta dva ja sam odabrao pm2.

Bugout kao urbani edc je mozda bolji, puno laksi i kompaktniji od pm2, seciva im su ista duzina. Celik je isti na oba dva.E sad bugout ima onaj flex, ali pricamo o urbanom edc.
Od ta dva ja sam odabrao sasim treci noz... para 3 lw, celik je CTS BD1N , ali verzija sa m390 je na put do mene :dance: .

Ali pm2 je uvek jedan od najboljih edc nozeva.

Korisnikov avatar
canis lupus
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:11 pm

Postod canis lupus » Čet Apr 23, 2020 10:28 pm

Пара 2, рулЗ.
I'm gonna make him an offer he can't refuse

Povratak na “Noževi”