Vaši EDC noževi - EDC knives

Moderator: benz

Korisnikov avatar
boken
Pridružio se: Čet Feb 20, 2014 5:34 pm

Re: Vaši EDC noževi - EDC knives

Postod boken » Čet Sep 22, 2016 9:55 pm

[quote="sAx"]:think:
Da nije malo debeljuca sa 3.5mm sa obzirom da nije brušen do kraja?
Ne vidim najbolje da li je FG ili blagi Hollow.
Znači još jedna pozitivna kritika za njihov Carpinter XHP. :handgestures-thumbupleft:

Sale,

imao sam ga i ja proletos. Različite su informacije kako je brušeno sečivo. Nailazio sam na opise da je ravno, a i da je hollow. Moje lično mišljenje je da je prisutno ravno brušenje. A i ako postoji neki hollow, u pitanju su mikrometri. Sa ovom prepravkom koju pominje Toza, ne sumnjam da je sečivo izuzetno efikasno za namenu koja mu stoji u imenu.
Inače nož je veoma dobro urađen, završna obrada odlična, Tri Ad - lock ga u otvorenom položaju bravi, tako kao da je u pitanju fiksni nož.
Cold Steel je napravio veliki zaokret kako u novom izboru čelika, tako i u ostalim detaljima koji su jako bitni za noževe koje većina ovde prisutnih ceni.

Sada posedujem Cold Steel SWIFT I, model koji su promovisali ove godine i oduševljen sam. Na prvom mestu, kompletnom ergonomijom i završnom obradom. Kakav god hvat da izabereš, nož se jednostavno stopi sa rukom. G10 polimer je veoma kvalitetan i kontakt sa šakom je na zadovoljavajućem nivou. Ovde su otšli još malo dalje, pa su uz postojeće Tri Ad - lock bravljenje, dodali i Flash-Tek asistenciju prilikom otvaranja. Mnogo je bolja nego kod, recimo, Kershaw modela i njihovog Speed safe mehanizma za asistirano otvaranje. Očigledno da im saradnja sa Andrew Demkom donosi rezultate. Sečivo je ravno brušeno sa sekundarnom V oštricom, koja takođe može da se konveksira; ima dovoljno materijala.
Nisam ljubitelj back lock brave i asistiranog otvaranja, ali na ovom modelu to odlino funkcioniše i jednostavno mi ne smeta.

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Čet Sep 22, 2016 11:22 pm

Nije konveksiran do kraja nego jedno 7-8 milimetra. Jeste debeljuca ali mu ništa ne smeta mada generalno i nije noz za pršutu :) Konveksiranje do kraja će da padne neki drugi put, u originalu je sečivo flat brušeno. Iskreno ne znam da li bi se isplatio toliki trud da se skroz konveksira, ako mi treba sečivo visokih reznih performansi pre bih uzeo njihov talwar...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Pet Sep 23, 2016 8:15 am

boken,
Hvala na ovako opšinom i kvalitetnom opisu. :obscene-drinkingcheers:
Drška mi i ovako putem fotografija odaje utisak jako udobne :handgestures-thumbupleft:
Znam dosta drugara koji baš zbog brave koju imaju preferiraju CS kao radne noževe.
Sad kada su unapredili čelik, ušli su u borbu za novi deo kolača tu ih čeka ozbiljna konkurencija :character-oldtimer:

to3o,
7-8mm je ozbiljno skidanje :character-oldtimer:
Sviđa mi se što je elastičniji od D2, a prima "onu" oštrinu.
Baš ste me zainteresovali, još da izađe Skull bez farbe na sečivu i :techie-ebay:
Na stranu trud oko konveksiranja, veća nepoznanica mi je kako bi tako napredan čelik podneo grejanje prilikom brušenja, a zatim relativno rapidno hlađenje. :think:

Talwar mi je dugo na radaru i sa starim čelikom, oklevam jer mi se standardan hvat na ovakoj drci čini podaleko.
Nikako da naletim da ga imaju na stanju u ovim bližim radnjama, uživo je uživo :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Sep 23, 2016 9:22 am

sAx druze, hunter je fabricki bio obrišem i naostren kao pajser. Mesa iznad samog reza gde se lomi V ostrica koliko hoćeš, da ne pričamo o tome sto je bio asimetrično naostren, s jedan strane na 15 stepni sa druge na 20 :) tako da toliko skidanja materjala je samo bila prednost, doduse gledam sada pre će biti da je oko 6-7mm konveksiran. E sad, mogu slobodno da kažem da hunter ima jednu od najudobnijih drski na preklopnim noževima koje sam probao a brava sto kaže Boken ga maltene čini fiksnim nožem. I ako nema lajnere veoma je robustan i cvrst, onaj debeli g10 čini cuda. Sto se tice talwara delimo mišljenje. Meni se to sečivo generalno veoma svidja ali me brinu hvatovi.
Za konveksiranje ako se brineš da ne oštetio TO ide samo rucna varijanta ili kao sto sam ja radio kod Riste na beltu sa frekventnim regulatorom. Bukvalno najmanja brzina smirgle i polako :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
sAx

Postod sAx » Pet Sep 23, 2016 9:49 am

t03a napisao:Za konveksiranje ako se brineš da ne oštetio TO ide samo rucna varijanta ili kao sto sam ja radio kod Riste na beltu sa frekventnim regulatorom. Bukvalno najmanja brzina smirgle i polako :)

E to je već prava priča :handgestures-thumbupleft:

ostres
Pridružio se: Čet Dec 27, 2012 2:29 pm

Postod ostres » Pet Sep 23, 2016 10:24 am

NIsam poručivao noževe ali telefone i opremu jesam preko GearBesta i nisam imao probleme.

Korisnikov avatar
rista
Site Admin
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 9:56 pm

Postod rista » Pet Sep 23, 2016 2:59 pm

Lepo rece toza stvarno jedna od najudobnijih drski na preklopnim :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
sAx

Postod sAx » Čet Sep 29, 2016 7:41 am

Slika
Malo se hvalimo :D :D :D

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Čet Sep 29, 2016 8:57 am

Samo malko :-D
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
Traveler
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 4:05 pm

Postod Traveler » Čet Sep 29, 2016 9:15 am

ODLIČAN !!
Take only photos,kill only time ,leave only footprints.

Povratak na “Noževi”