Vaši EDC noževi - EDC knives

Moderator: benz

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Re: Vaši EDC noževi - EDC knives

Postod gray_wolf » Sub Maj 14, 2016 11:03 pm

:text-bravo: :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
venom83
Pridružio se: Ned Feb 03, 2013 1:48 pm

Postod venom83 » Pet Avg 19, 2016 1:06 pm

Iako nisam neki fan spyderco nozeva, prelomio sam da jedan ipak pazarim i isprobam. Mislim da sam napravio dobar izbor posto vise preferiram male, neupadljive i lagane foldere. Spyderco cat, sa izuzetno laganim jednorucnim otvaranjem, s obzirom da je mali, secivo svega 63mm.
Slika

I jedna radi poredjenja sa Vic Compactom, sa kojim ide u paru za edc :D
Slika
"pain is caused by pleausure" :character-jason:
swissknifecollector instagram profil

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Pet Avg 19, 2016 3:07 pm

Simpaticno.
Javi kakav je nakon sto ga malo vise isprobas. Ja jako dugo merkam tenacious-a.

Volim foldere i prakticni su za EDC bas zato sto su folderi, ali je pocelo zestoko da me smara to sto posle svake upotrebe moram detaljno da perem, cistim drsku, rasturam, podmazujem - hrana se lako zavuce svuda :-(. Mali fiksni noz je iz tog ugla savrsen, ali je nezgodniji za nosenje.
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

ostres
Pridružio se: Čet Dec 27, 2012 2:29 pm

Postod ostres » Pet Avg 19, 2016 3:20 pm

Ja imam tenacious oko dve godine i prezadovoljan sam. Kupio sam ga u Budimpešti za čini mi se 35e, doduše ja i još dvojica kolega
smo uzeli poslednja 3 koja su imali u radnji pa nam je malo i spustio cenu.

Sečivo je odlično za te pare, a nisam do sada imao potrebu da ga raklapam, samo isperem pod jakim mlazom, al opet možda sam ja
manji detaljista nego ti :D

Spravica za svaku preporuku.

Korisnikov avatar
venom83

Postod venom83 » Pet Avg 19, 2016 6:25 pm

Tenacious je klasik kad su edc folderi u pitanju. Dizajn i ergonomija sa tom cenom, zaista nema sta da se kaze. Meni je ipak suvise velik, posto se vise krecem u gradskoj sredini tako vise i preferiram male foldere. Persistence je malo manji model istog dizajna koji mi se isto svideo, ali kod ovog malog cat-a je prevagnula velicina, izgled i bolji celik. Cim sam ga uzeo u ruku i otvorio jednom, gotovo, navucen :)

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Pet Avg 19, 2016 6:33 pm

Meni je glavni problem sto mi je veliki % upotrebe noza seckanje hrane (uglavnom za sina) negde u gradu. Nosim sanremu G710. Kad god secem nesto "deblje" (salamu, pancerotu....) hrana obavezno udje u unutrasnjos drske. Posto je to "u hodu", jedino sto mogu da uradim je da obrisem secivo vlaznom maramicom, ali nemam cime da iscackam ono sto je uslo u drsku (najcesce nemam ni vremena da se time bavim, zbog klinca...). Dok dodjem do situacije da mogu to da cackam necim (npr stapicem za usi), to se speklo, a svakako je umazalo unutrasnjost. Sledi rasturanje, ciscenje, podmazivanje, sklapanje. Kao sto rekoh - pocinje da smara. Problem je delimicno resen ako nabavim nozic duzeg seciva od 7cm ili trajno ako pocnem da nosim fiksni (npr Mizulu koju posedujem).

U svakom slucaju, nek je tebi sa srecom ovaj pauk i obavezno da javis kako te sluzi (gospoja me moli da joj nabavim neki nozic za nju)
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
venom83

Postod venom83 » Pet Avg 19, 2016 6:51 pm

Panteru obojica smo u NS tako da se lako mozemo naci, potegnut sta :) i caskati o nozevima :D

Korisnikov avatar
BlackPanther

Postod BlackPanther » Pet Avg 19, 2016 6:59 pm

Vidis, svidja mi se predlog ;-)

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Avg 19, 2016 8:50 pm

venom83 napisao: cat-a je prevagnula velicina, izgled i bolji celik. Cim sam ga uzeo u ruku i otvorio jednom, gotovo, navucen :)

Od tih malisa krpelja ubedljivo su najbolji Delica i Sage, malo veci a meni omiljeni Stretch, Manix 2, Paramili 2 :)

Sto se tice ciscenja, dobrano naprskate folder sa wd40, pa odstoji malo pa ponovo wd i izduvate sve na kompresoru :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pet Avg 19, 2016 9:31 pm

Deterdzent za sudove, topla voda i susenje (kada se ukaze prilika). Do tada, brisanje i cackanje. Ljudsko telo (pa i kod "malih ljudi") moze bez problema da se izbori sa prenetim bakterijama na hranu sa noza koji nije opran ceo bogovetni dan. :character-oldtimer:

Povratak na “Noževi”