Noz za kuhinju DIMAM

Moderator: benz

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Noz za kuhinju DIMAM

Postod BR_ » Pet Apr 10, 2020 7:28 pm

Postoji jedna nasa stara izreka. "Besposlen pop i jarice krsti". U ovom cudu kloje nas je snaslo, preturam pre neki dan po FB, pre svega gledam stolarske alate, bez neke ozbiljne namere duzmem nesto nego vise da mi prodje vreme. Odem tako na jednu od nozarskih grupa i imam sta da vidim. Kuhinjski noz, koji kao da je sa onih skica koje sam pravio svima koji su pitali za takmicenje u nozu za outdoors kuhinju, koje je otkazano, pa i nikad odrzano.

Elem, za pocetak slike.

Slika

Slika

Slika

Duzina seciva 175mm, debljina 3.5 u ledjima, Celik C75, drska Wenge. Pravio ga momak iz Prokuplja za koga nikada nisam cuo, (ili sam cuo pa zaboravio, sta cu, radi krecana punom parom, a i sve cesce vidjam irvase u zadnje vreme) Momak se zove Milan Arsic, koliko sam video sve pravi od C75, navodno je ovo 58-59 rokvela, a meni vec muka od super celika, a i "treba" mi nesto za rostiljanje u prirodi, i tako dodjem do toga duzmem. Pre svega zato sto je oblik seciva u svemu ono o cemu drvim od kada se secam, i ima sve elemente da bude jako efikasan.

E sad, makina stigla, dezinfikovana, i sve u svemu lepo radi. Ima sitnih greskica koje mi uopste ne smetaju, desavaju se i vecima, a i onako je ovo noz za koriscenje. Ostrina moze jos malo, ali ce ionako da padne na Japance, drska je malo sitna za neke druge upotrebe, recimo chopping, ali za kuvanje opet idealna. I dubina seciva je idealna za rad na dasci, a to je ono sto se racuna. Imam jednu ideju za sta ce da sluzi, ali o tome kada se nateram.

Meni C75 u kuhinji ne smeta, nije mi prvi put, a i odrastao sam sa karboncima u kuci, pa mi nista ne fali (sad o tome moze poduza rasprava, al da ne idem u OT) Jos nisam probao da ga koristim, namazao sam drsku sa dva sloja ulja pa dok se osusi, I obecavam da ciu postaviti koji video iz kucnih uslova cim pre.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Re: Noz za kuhinju DIMAM

Postod Gurman » Pet Apr 10, 2020 7:50 pm

Meni vise "smeta" drvena drska nego sto je karbonac, ali ako je dobro tretirano mozda i "prezivi". Znas i sam sta ti se izdesavalo sa drvenim drskama na Bark nozevima. Lep oblik i izgleda vrlo upotrebljiv. U zdravlju ga koristio. :obscene-drinkingcheers:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Postod sAx » Pet Apr 10, 2020 8:26 pm

Šteta samo što ga pre tebe nisam video :auf:
:text-bravo:
Sviđa mi se baš!

Korisnikov avatar
BR_
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Apr 10, 2020 9:02 pm

Drska najmanji problem, ako joj se nesto desi dobice novu od tekstolita. Sve manje verujem u kerefeke, bitno je samo da radi sto bolje.

A sto se gledanja tice, moramo dgledamo u neku plecku, po mogucnosti jagnjecu, sto pre. Samo mi se cini da ce ove godine dkasni hajducki sastanak.

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Apr 10, 2020 9:03 pm

BR_ napisao:U ovom cudu kloje nas je snaslo...

Tek sam sada percepirao cinjenicu da si se vrato odande :mrgreen:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
BR_
Kontakt:

Postod BR_ » Pet Apr 10, 2020 9:11 pm

Vidi, i odande je snaslo cudo, svuda je to isto. Ali da, tu sam.

Korisnikov avatar
ОХОТНИК
moderator
Pridružio se: Pet Dec 21, 2012 10:45 am

Postod ОХОТНИК » Sub Apr 11, 2020 9:43 am

BR_ napisao:moramo dgledamo u neku plecku, po mogucnosti jagnjecu, sto pre. Samo mi se cini da ce ove godine dkasni hajducki sastanak.

То је понуда која се не одбија, мада ништа не касни, ми смо већ на терену, спремамо генералну пробу. :sator:
Е сад нећу ни како ја хоћу!

Povratak na “Noževi”