Past Three Years Survey

Moderator: benz

Korisnikov avatar
sAx
Pridružio se: Čet Nov 03, 2011 1:27 pm

Re: Past Three Years Survey

Postod sAx » Uto Apr 03, 2018 8:58 am

odiseys napisao:https://www.youtube.com/watch?v=G9RmArjZX08

:D :D :D
Genijalno :text-bravo: :teasing-tease:
How long will an edge last?
Depends on the user, what he is cutting, how the blade is
ground and sharpened, the hardness and the steel grade.
Pretty much in that order I think.
Phil

Korisnikov avatar
sAx

Postod sAx » Uto Apr 03, 2018 9:18 am

odiseys napisao:sAx,
odgovorio t03a
za GECa je mene osvestio Hogar, a t03a za Nortwestcompany. Kod njih sam nabavio desetak komada. Svi, bas svi su odlicni! Par komada sam otudjio prodajom, ostalo podelio. Cini mi se da bih voleo od svakog modela po komad!
Ali, zato sam i pitao ko sta koristi ....
GEC je najbolje je da ti neko donese iz USA, jer pre par godina sam platio veliku carinu, a jednom zamalo da vrate sa carine. Navodno, oruzje nije dozvoljeno da se uvozi.

Ja nemam, niti sam ikada imao kolekcionarsku strast prema bilo cemu. Nikad nista nisam "skupljao". Cenim da stvari sluze da bi se koristile, i kad vidim da nesto nisam uzeo u ruke vise od godinu dana, prvo mi zao, posle se nerviram.....
Uostalom, kad prebrojim koliko ima dana u godini, pa koliko cesto se zaista druzim u sumi sa gvozdjem.... ispada da mi treba jos pet zivota da skasam nagomilano gvozdje.....
Ima jos jedan sloj u celoj prici:
pitaj Druida koje nozeve koristi, a odeljao je drveca kol'ko ima u Hyde Parku
pa pitaj Sila sta nosi
pa onog mog Bidzu sto je 250 dana po pecinama i paraglajderima
pa one "moje trackere iz Kalaharia"
pa mog kuma Grka sto je 13 meseci godisnje na brodicu
pa ove tchobane na planini.....
pa i mog tatka rodjenoga sto je 11 meseci godisnje outdoors....
pa mi dodje po nesto nejasno.....
.... samo na glas razmisljam sa ove dve moje vijuge (zakrzljale)

Hvala t03o, pozdravila te moja žena :sad-roulette:

Odisej, i ja se iskreno trudim da razmišljam na ovaj način.
Neki put mi polazi za rukom, a ponekad kad su mi oči gladne prekršim. :auf:
U suštini trudim se da ne gomilam, a opet se trudim da probam i neke nove stvari.
Kako bi inače znao da neke stvari koje su stare i davno izmišljene mogu da se nose sa novotarijama.
Generalno smatram da svi mi koji smo pročitali ovaj tvoj tekst znamo da je to istina, samo što neko hoće, a neko neće da prizna.
E sad "Merak" je i da nešto imaš iz meraka, iz tog razloga ne zameram ljudima koji vole da imaju :obscene-drinkingcheers:
Phil

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Uto Apr 03, 2018 10:37 am

sAx napisao:Hvala t03o, pozdravila te moja žena :sad-roulette:

hahahahah :) Sad si nagrabusio :) Nego ti se lepo vadi na mene, kazi da sam te ja prevario da to nabavis :)

Ni ja nista nisam bolji ... Lomim se da porucim ovog:

Slika
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
sAx

Postod sAx » Uto Apr 03, 2018 11:04 am

:shock: E neverujem.
Isti sam još sinoć ubacio u korpu!
Ima samo 4 komada sa stanju :(
Valjda ga neće oteti dok ja ne povučem obarač :sad-roulette:
Phil

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Postod Gurman » Uto Apr 03, 2018 11:09 am

momci ovaj folder je ko "lutka"- porucujte odma !! mislim da ima slican model sa bravom ????? :think:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
Dane
Pridružio se: Sub Dec 18, 2010 3:23 pm

Postod Dane » Uto Apr 03, 2018 4:49 pm

Po djepovima zadnje tri godine ovo mi se motalo.

Slika

Slika

I od kad je stigao TRE ne odvajam se od njega:

Slika

Foldere imam i vise nego sto mi trebaju. U2 na primer nisam koristio 6 godine, ali volim da imam. Folderi su i slabost, a posebno GEC-ovi.
Nasao sam nacin da ih ne kupujem.....jednostavno northwoodsknifecompany i ostale sajtove koje ih nude ne otvaram uopste :srecica: .

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Uto Apr 03, 2018 6:22 pm

[quote="gray_wolf"]Slika

Slika
Imao sam sreće da se igram sa ova dva domaća rada. Ovaj mali Šilov(ac) izuva kako je moćan, jedva sam mu vratio :-D
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !

'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''

DeMM
Pridružio se: Pet Avg 28, 2015 8:48 pm

Postod DeMM » Uto Apr 03, 2018 9:05 pm

Ja nisam neki kolekcionar. Kupujem samo ono sto planiram da koristim i sve svoje sa sobom nosim, tako da mi je to sa slike sve sto imam. Imam i jednu Moru Pro C, ali sam je negde zaturio. Najduze imam Wingmana, ali njega i ne racunam u nozeve jer mu je secivo visak. Bolje da su tu metnuli neki korisniji alat. Ne znam ni sto ga imam, jer mu ni ostalo nije nesto, ali mi se iz nekog razloga vizuelno svidja. Uvek je tu negde, u kuci ili u torbici, i od njega najvise koristim kljesta.

Bahco imam kratko, ali sam pre njega imao isti koji sam poklonio, tako da se moze reci da od ovoga sto imam kod sebe njega najvise koristim. Kad ga imam kod sebe, koristim ga za sve za sta se noz moze koristiti. Inace uvek je u kolima. Imam i jedan u kuci, jedan kod keve, i planiram da kupim jos neki za rezervu :D Mislim da nema vise muzike za manje para.

Da me za dve godine neko pita isto pitanje, onda ce na prvom mestu biti verovatno Ranger Grip 79. Njega imam najkrace, ali je uvek u malom dzepu na farmerkama ili tu negde. Njim sam potpuno zadovoljan, jer zavrsava sve moje potrebe za secivom, pa i vise od toga. Kad mi je Bahco pri ruci njega koristim zbog udobnije drske, ali ne moze se reci ni za Rangera da je neudoban, i uvek je tu. Secivo je za moje potrebe sasvim dobro, solidno drzi ostrinu i lako se ostri. Jednom sam ga kad mi je zatrebalo napolju naostrio na ivicu prozora od auta. Pre njega nisam voleo te svajcarce, ne volim ih ni sad, ali mi je on nekako klasa za sebe. Tu je jos i veoma dugacka i upotrebljiva testera, i od kad njega imam vrlo retko nosim preklopnu testeru. Sve je to, i potrebno i nepotrebno, natrpano u sasvim udobnu drsku, koja da je tanja ne bi bila tako dobra, kao ni da je deblja. Pa kad vec ima mesta neka ih i ti otvaraci, srafcigeri... Cesto koristim i silo, i od kad ga imam svasta sam kozno iskrpio i po nesto napravio, a tu je i onaj malecki srafciger u vadicepu koji je nezamenljiv. Jednostavno mi je legao.

Izgubio sam samo jedan noz. To je jedan mali simpaticni Sanrenmu, koji je pored seciva imao i solidnu testericu i neupotrbljive srafcigere. Inace, zahvaljujuci njemu sam progledao :D Ranije sam jurio neke glomazne i teske multitool-eve koji se nose iskljucivo u kombinaciji sa tregerima, a sa njim sam skontao da je jedino sto mi treba napolju, secivo i testerica. Odatle mi i trip da jurim foldere sa testerom, i zahvaljucjuci njemu sa se i odlucio za nabavku Ranger Grip-a. Njegov najveci nedostatak je bio malo secivo i kratka testera, ali me je lepo sluzio tih par godina, i izgubio ga sasvim glupo. Vise puta mi se desavalo da mi se po izlasku iz kola smakne za pantalona, ali ga cujem kad padne i pokupim ga. Vise puta mi je ispadao kuci ili u gostima, ali posten neki narod pa mi uvek vrate. Posle mi preslo u naviku da se prepipavam... Zimus na Kopaoniku, frka za parking, gume lose, ja zapenio... Jedva se uglavio, izasao iz kola i zaboravio da se pipnem :D , a on pao na mek sneg i nisam cuo. I jbg.

Ostale koje sam imao a vise nemam sam uglavnom poklonio, ili ne znam gde su, ali ne racunam da sam ih izgubio jer se povremeno sapletem na po neki :D Multialate sam rasprodao, jer su mi bili vise glomazni nego upotrebljivi i nisam im nasao neku svrhu.

Planiram nabavku nekog veceg seciva od domacih majstora, i ako se pitam: za koji ce mi, al eto vidim ovde od vas pa se primim :D
Slika

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Uto Apr 03, 2018 9:27 pm

DeMM napisao:Planiram nabavku nekog veceg seciva od domacih majstora, i ako se pitam: za koji ce mi, al eto vidim ovde od vas pa se primim :D

Vidi druze, kako za koji ce ti, pa da imas :)
90% seciva ovde sa foruma su nabavljena iz cefa, tj. da se ima :)
Onda upadnes u ludilo pa kazes a mogao bi da imam i ovo, i ono ... :mrgreen: :D
Kao stara narodna "sto se vise jebes, vise ti se jebe" :D :D :)
Uvek mozes da se tesis da je bolje i to nego alkohol/droga/bolest...
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Sre Apr 04, 2018 7:38 am

Gurman napisao:momci ovaj folder je ko "lutka"- porucujte odma !! mislim da ima slican model sa bravom ????? :think:

... imao sam tri slcna modela: bez brave, sa lock back, i sa liner lock
Ovaj sa slike je najsladji :)
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

Povratak na “Noževi”