Novi radovi

Moderator: benz

Korisnikov avatar
Darko
Pridružio se: Sub Jul 04, 2015 2:49 pm

Re: Novi radovi

Postod Darko » Uto Okt 17, 2017 10:28 am

Ja sam samo izložio stvari onakvim kakve jesu i objasnio na šta se ja fokusiram prilikom izrade. Nekom se to sviđa,nekom ne i to je sasvim u redu. Kada budem radio neki nož sa preciznom završnom obradom,izložiću ga kritici članova foruma i prihvatiću sve zamerke na rad. Noževi koje sam predstavio nisu vrh završne obrade,niti mi je bila namera da to budu,već da budu funkcionalni. Zadovoljstvo ljudi koji ih koriste,a mnogi od njih su veoma zahtevni po pitanju upotrebne vrednosti noža,mi govori da sam na pravom putu. Što se tiče preciznosti izrade,moje lično mišljenje je da je gospodin Miroljub Stanković najpedantniji od svih majstora na forumu.Takođe smatram da su noževi mog prijatelja,majstora Bece iako nisu tako precizno urađeni,isto prelepi i kvalitetni. Kao što je Halil Džubran, davno rekao: "Lepota je u oku posmatrača".

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Uto Okt 17, 2017 12:43 pm

Darko sjajni su ovi radovi
I ja imam zamerku za Opinel kao da ti je pobego alat. Sa druge strane takva oštrica se teže oštri. Ovo je više savet za poboljšanje funkcije nego estetike. Estetski meni su jako lepi.
Inače noževi koje si predstavio deluju jako funkcionalno.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
Darko
Pridružio se: Sub Jul 04, 2015 2:49 pm

Postod Darko » Uto Okt 17, 2017 7:06 pm

Knife, znam i sam da Opinel izgleda tako. Ni ja nisam ljubitelj recurve oblika sečiva, ali ponekad napravim i nešto što inače nije moj stil,jer kupac tako želi, a ponekad i čisto da vidim kako će da izgleda... Ne mora baš svaki da bude 100% u formi funkcije,mada mi je to ipak na prvom mestu. Da nije toga i da je sve savršeno, diskusija na forumu bi bila prilično monotona. Drago mi je da ti se dopadaju noževi. Uvek ću rado saslušati konstruktivne predloge i iskrene kritike. Pozdrav iz Kraljeva...

Korisnikov avatar
Pele
Pridružio se: Ned Nov 12, 2017 2:06 pm

Postod Pele » Pon Nov 13, 2017 2:49 am

Zdravo Darko,evo nekih novijih radova koji vise nisu kod tebe.
Meni se opet svidjaju te meke linije brusenja,nozevi ne izgledaju fabricki,
a finis i ostrina su odlicni.
1.Celik karbonac, drska rog ,bolster prohrom i mesing,sjecivo 120*30*3,5mm
2.Celik kovani D2,drska rog,bolster prohrom i mesing,sjecivo 140*35*4,5mm
3.Celik kovani D2,drska orah,bolster prohrom ,sjecivo 140*32*4,5mm(1 slika sa pocetka teme)
4.Celik Ventil,drska orah,sjecivo 80*20*2,5mm
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Povratak na “Noževi”