Idejni crteži noža

Moderator: benz

Korisnikov avatar
Gurman
Pridružio se: Sre Mar 05, 2014 4:12 pm

Re: Idejni crteži noža

Postod Gurman » Uto Okt 11, 2016 1:17 pm

Prema crtezu sam pomislio odmah na Ambush.Sada sam detaljnije pogledao noz u temi radovi majstora.... vas noz je lepsi od originalne verzije. Cuo sam kolegino odusevljenje. :argh:
Let There Be Rock!

Korisnikov avatar
boken
Pridružio se: Čet Feb 20, 2014 5:34 pm

Postod boken » Uto Okt 11, 2016 1:54 pm

Gurman napisao:Prema crtezu sam pomislio odmah na Ambush.Sada sam detaljnije pogledao noz u temi radovi majstora.... vas noz je lepsi od originalne verzije. Cuo sam kolegino odusevljenje. :argh:

Hvala na komplimentima u ime majstora m.s. Bez njega bi ovo bilo, kako ono kažu: " Mrtvo slovo na papiru". :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
boken

Postod boken » Pet Feb 03, 2017 2:47 pm

Crtalo se ovih dana, ideja ideju stiže. Neki od crteža su moja inspiracija, većina je prerađena od već postoječih modela ( teško je izmisliti nešto novo ).
Imam želju da ovo podelim sa vama. Možda nekom neka ideja i posluži za realizaciju.

Dimenzije i matreijale sami odredite. Ja imam neke svoje vizije u tom pogledu. Volim tyv. 52100 sa termičkom obradom koju nam prezentiraju naši majstori. Rukohvate volim od veštačkog materijala ( praktičniji su za održavanje ) ili prirodnih kao što su rog, kosti...
Sugestije, mišljenja diskusija...sve je dobrodošlo, ne samo meni već čitavoj našoj zajednici ljubitelja svega što je vezano za prirodu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
gravesen
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 10:25 pm

Postod gravesen » Pet Feb 03, 2017 2:52 pm

Vrhunski,nadam se da može da se ''pozajmi ideja'' :D
''Aл тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија'' !

'' И ратне му товаре злочине,што је кости бранио очиње, бранио је Српство од дивљака и чувао гробове предака.''

Korisnikov avatar
boken

Postod boken » Pet Feb 03, 2017 3:40 pm

gravesen napisao:Vrhunski,nadam se da može da se ''pozajmi ideja'' :D

Naravno da može. Zato sam otvorio i postavio temu. Uvek neko ima da doda ili oduzme nešto, a da bude svrsishodno. :obscene-drinkingcheers: :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
boken

Postod boken » Pet Feb 03, 2017 3:52 pm

Nož sa cetvrtog crteža je koncipiran tako da mu svaki format odgovara. Moje lično mišljenje. Trudio sam se da što se veličine tiče, može da bude funkcionalan u svim dimenzijama koje se kreću u realnom opsegu.

Blank sa trinaesrog crteža je približan modelu koji ste analizirali ovih dana. Ka-Bar-ovom Becker BK 5. Ovde je konstukcijski zamišljen skriveni tang, ali nije problem dodati full. Čoil sam namerno ostavio onakav kakav je na crtežu, kako bi pružio mogućnost svima koji bi se "igrali" da ga po potrebi povećaju, preoblikuju ili smanje. Leđa sečiva takođe mogu da se modifikuju, da ne budu sa lažnom oštricom, već kako se kome sviđa.- ravan, sa oborenim ivicama, sa kosom gornjom površinom ( dobro za čišćenje krljušti )...

Ovo mi je prvo palo na pamet , inače sa svim crtežima su moguće varijacije na temu, u svakom pogledu. :-)

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Pet Feb 03, 2017 4:04 pm

Bravo i HVALA!
Prvo hvala zato sto si okacio, onda zato sto ovde ima modela o kojima nisam razmisljao a dopali mi se i zelim ih, a na kraju zato sto ovde ima dva-tri modela o kojima dugo razmisljam, ali nisam cak ni skicu napravio. Sada kad vidim da ti jesi skicirao bas to nesto, tacno vidim sta mi se svidja, a sta bih menjao. Ustedeo si mi vreme i razbistrio misli. :handgestures-thumbupleft:
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

Korisnikov avatar
StepenWolf
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:34 pm

Postod StepenWolf » Pet Feb 03, 2017 5:15 pm

Druže Bokene, stvarno smislene skice. Od njih može ispasti dosta toga valjanog i vrlo upotrebljivog.
Šemag dole!!!

Korisnikov avatar
gray_wolf
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 6:23 pm

Postod gray_wolf » Pet Feb 03, 2017 5:44 pm

Ај да и ја додам једну идеју,мада не знам нешто цртати на компу,ал генерално суштина је јасна :obscene-drinkingcheers:
Slika

Korisnikov avatar
kurjak71
Pridružio se: Pon Sep 19, 2011 11:34 pm

Postod kurjak71 » Pet Feb 03, 2017 6:41 pm

Sad tek nemam pojma sta bi hteo,samo mi se jedne skica nesvidja :text-bravo:

Povratak na “Noževi”