Idejni crteži noža

Moderator: benz

Korisnikov avatar
boken
Pridružio se: Čet Feb 20, 2014 5:34 pm

Re: Idejni crteži noža

Postod boken » Pet Okt 07, 2016 4:04 pm

Slika

Ovo je model koji sam na crtežima modifikovao. Dizajnorao ga je Andy Roy vlasnik pomenute firme.
Malo ,branik u obe varijante, malo geometrija sečiva u smislu povećanja kontinuiteta reza. Pinovi imaju isti raspored kao i kod originala. Andy Roy ih radi od micarte ili G-10 polimera. Pretpostavljam ladi lakšeg profilisanja rukohvata, koji je veoma udoban na originalu.
Raspored, broj i veličina istih može biti i drugačiji. Ko kako najviše voli, a da ne ugrozi kvalitet spajanja skala rukohvata.

Nema tu Budinog stila. Buda bi kad bi mogao, radio samo japanska sečiva. Ali mora da se vodi računa i o drugim stvarima.
Poštujem mišljenja većine članova foruma, zato što tu ima vrhunskih majstora, poznavalaca, teoretičara, praktičara, a ima i ljudi sa svim nabrojanim osobinama. Ivan ( Tišler ) ima svoj stav, i ja to poštujem zato što je veći deo života posvetio sečivima, lovu i prirodi. A i lično sam se uverio kako rukuje sečivima. Čovek je mašina. U to ime :obscene-drinkingcheers: .
Ako uspem da se organizujem, družićemo se iznad Jagodine u novembru.

Znači, ovo je samo radna verzija, a svi koji žele, mogu da je modifikuju po svom nahođenju i potrebama.

Koliko mi vreme bude dozvoljavalo, postavljaću ovde po koji crtež, koji će svima koje zanima predstavljati samo polaznu osnovu za eventualno sprovođenje ideje u stvarnost.

Fred Perin je jednom rekao, kako mu je jedan od modela koji se pokazao kao veoma uspešan, nastao iz greške.
Ako nisam u pravu, neka me Hobo ispravi.

Odoh sad da napravim ljuljašku, skoro će mrak a treba pronaći i krivo drvo :auf:

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Pet Okt 07, 2016 4:27 pm

Ovaj Lady Finger... da nije to middle finger?
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
boken
Pridružio se: Čet Feb 20, 2014 5:34 pm

Postod boken » Pet Okt 07, 2016 5:24 pm

veselibajker napisao:Ovaj Lady Finger... da nije to middle finger?

Sve je relativno i sve dok na ruci imaš middle prst... :teasing-poke:

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Pet Okt 07, 2016 7:32 pm

Ја се не разумем баш много у те кривине и облине али знам да ми ово ноже са доле приложене фотографије јако лепо ради посао. Брзим упоређивањем, чини ми се да је разлика између мог Ђуре и Бокенових илустрација понајвише у облику леђа сечива.

Slika
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Postod Hobo » Pet Okt 07, 2016 7:45 pm

Taj Djura meni jako lici na Bob Loveless-a i semi-skinner

Korisnikov avatar
Hogar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 9:27 pm

Postod Hogar » Pet Okt 07, 2016 7:53 pm

Значи да сам успео у намери.

Чика Боб и јесте био инспирација.
° ° °
vlay napisao:Kad neko zameni plazni hedonizam i toples za mukotrpno veranje po planini to znaci da je u pitanju posebna vrsta budale. :handgestures-thumbupleft:

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Pet Okt 07, 2016 8:27 pm

BRKT Kalahari, Linder Super Edge 2, Hogarovo čedo, ono,sto je Beca napravio,za mene, još par komada kod Riste... isto al' nije isto :)
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
tisler
Nožar
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 12:05 am

Postod tisler » Pet Okt 07, 2016 11:58 pm

veselibajker napisao:Posle ovoliko ideja bokenu ostaje samo da kupi deblji kanap i da nađe krivo drvo.
Onda napravi ljuljašku za decu i batali ideje o izradi noža.

Neznam kako si dosao do ovog zakljucka,Boken je trazio misljenje za svoje ideje oko nozeva,i ja sam izneo svoj stav,ljuljaske mu netrebaju,odlicno mu idu ideje za nozeve,(naravno uz moje sugestije) :mrgreen:

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Sub Okt 08, 2016 12:59 pm

Dedukcijom. :-)
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
tisler
Nožar
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 12:05 am