Evo nesto iz moje skromne radionice.

Moderator: benz

DeljaNis
Pridružio se: Sub Jan 16, 2016 5:19 pm

Re: Evo nesto iz moje skromne radionice.

Postod DeljaNis » Uto Mar 15, 2016 10:02 pm

Sekirce uvek samnom zajedno sa setom naravno a i landaranje mi ne smeta:)
Malo sale naravno ali benz niiisi daleko razmisljao sam i na tu temu jer se od sekirceta ne odvajam(postovacu ga uskoro kad ga odradim "Dragon" stil otom potom.Ali da se vratim na temu
Za sekirce sam imao fix futrolu na kaisu iii jako mi je smetalo jer sam je stalno zakacinjao,onda sam prepravio sad na pvc koji se kaci na kais po potrebi,moracu da prepravim sve to da ga napravim sa futrolom od koze sa snap nitnama za brzo skidanje.Naravucenije je sekirce mi smeta kad mi je na pojasu stalno,imao sam diiizajn na umu koji je ukljucivao i sekirce ali sam odustao iz navedenih razloga.
Sekirce:
Slika
Slika

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Sre Mar 16, 2016 4:13 am

Meni "nako" al damama nikad nije smetalo :)

Korisnikov avatar
vlay
moderator
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:58 pm

Postod vlay » Sre Mar 16, 2016 9:10 pm

DeljaNis napisao:Nekako sam imao u glavi neki set u kome nije potrebno nositi neck noz a u isto vreme da nije previse kabasto i i da bude od koze a ne od kydeksa

Ruku na srce ovo je stvarno "too much". Po mom skromnom misljenju i ovo shvati dobronamerno, ovo jeste suvise kabasto, landarajuce, nervirajuce, tesko, sputavajuce i jos svasta nesto.Sem vizuelnog WOW efekta svi ostali razlozi su na strani jednog noza sa futrolom i jedne torbice ili ranca u koju stane sve ostalo.A nikad nije dobro trpati sva jaja u jednu kotaricu.Rezervni noz stoji na nekom tamnom i sigurnom mestu, kao i ostrac i nikad ti nece biti toliko neophodni da ih imas pod rukom "odmah i sad".Mada, ostrac jos i moye da prodje, ali diskretnije upakovan u celu pricu.
E sad, da ja ne bih mnogo tupio na forumu ima par lepih tema i diskusija na zadate teme, a jedna je bila na temu futrola.Procitaj ovi nekoliko strana, mozda ti se upale neke nove lampice: viewtopic.php?f=18&t=1379&hilit=driker&start=20
I nastavi da radis, ocigledno imas dara za to. :handgestures-thumbupleft:
...a ja mislio da je zivot reka!

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Sre Mar 16, 2016 9:44 pm

Iskreno meni je ovaj set malo prenabudžen, drugo jako je loša ideja da ti je mala futrola prišivena za veliku, pri vraćanju noža može da se desi kačenje od konce i da se raspara. Drugo to poprilično smeta, bar bi mnei smetalo pri kretanju. Počinjem da nosim što je manje moguće stvari na pojasu i sa mnom samo nužno i neophodno.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

bogavac
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 1:15 pm

Postod bogavac » Sre Mar 16, 2016 10:18 pm

pozdrav druze,misljenja sam da bi na ove futrole u americi zaradio kucu na petoj aveniji NY.

DeljaNis

Postod DeljaNis » Čet Mar 17, 2016 6:52 am

Hvala momci na iskrenosti i na komentarima pocinjem da obozavam ovaj forum :).Sto vise kometara to bolje za mene.
Uglavnom vreme ce pokazati dali ce da mi smeta da se raspara ili sta vec.Ja sam jos uvek nov u svemu ovome a ovo sam imao u glavi i jednostavno sam morao da ga napravim.
Znate ono kad dobijete neku ideju i ona jednostavno nece da ode.Mada sam definitivno trenutno u nekom tripu da pravim sto komplikovanije stvari da bi naucio sta moze a sta nemoze a i da bi pomerio granice
dosadasnjeg znanja i umeca.
Hvala svima od srca samo nastavite sa misljenjima.

Korisnikov avatar
BlackPanther
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:20 pm

Postod BlackPanther » Čet Mar 17, 2016 10:27 am

Smatram prevelikom ovu futrolu. Ne bih mogao ni da hodam lepo, a kamo li da potrcim. Sto se kamena tice, ja bih to negde u torbici/dzepu drzao. I ne vidim nikakvu potrebu da mi na dohvat ruke bude kamen toliko velike granulacije. Ako ce mi se ostrica pohabati u prirodi usled rada, do te mere da joj treba ostrenje, onda ce tu posao pre zavrsiti smirgla/kamen od nekih 300-500 nego od 3000. Ovaj kamen je bukvalno za poliranje ostrice.

DeljaNis napisao:Znate ono kad dobijete neku ideju i ona jednostavno nece da ode.Mada sam definitivno trenutno u nekom tripu da pravim sto komplikovanije stvari da bi naucio sta moze a sta nemoze a i da bi pomerio granice
dosadasnjeg znanja i umeca.

E za ovo svaka cast i samo napred. Maksimalno podrzavam. I, ako si vec u mogucnosti, onda je i dobro da neke stvari naucis iz svog iskustva nego da nam jednostavno verujes na rec.

Pozdrav
"Be the best you can be and do the best you can do. You want results? Then put in the work...PERIOD!"

DeljaNis

Postod DeljaNis » Čet Mar 17, 2016 5:29 pm

Slazem se ali dobra stvar je sto uvek mogu da naprivim novo sve iz pocetka a ovo da poklonim nekom.(sto ce da se desi 100% znajuci kolko mi brzo dosade stvari).A i iskreno ne postoji "perfektan" set jer svako fura svoju foru.XD

DeljaNis

Postod DeljaNis » Sub Apr 09, 2016 7:29 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Sekirce finalna verzija.Kravlja koza.Ukupna tezina 820g, bez futrolne i kaisnog nosaca 650g.Uzivajte.

Korisnikov avatar
BR_
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 7:22 pm
Kontakt:

Postod BR_ » Sub Apr 09, 2016 8:44 pm

Jel ti ne smeta sto ti stoji uz nogu? Meni je to razlog zasto sekiru nosim na baldriku, tj kajsu preko ramena, ako je uopste nosim van ruke.
Inimicus Inimici Mei Amicus Meus Est
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων
Basileus Basileon Basileuon Basileuonton

Povratak na “Noževi”