Kupovina ostraca nozeva

Moderator: benz

Korisnikov avatar
simex333
Pridružio se: Pon Jan 19, 2015 1:36 pm

Kupovina ostraca nozeva

Postod simex333 » Čet Apr 30, 2015 3:17 pm

Do sad jedino sto sam ostrio bila je kosa, pa nemam neko iskustvo sa belegijama i ostracima nozeva. Resio sam da pocnem sa ostrenjem (samo mojih ) i hteo bi da kupim kamen ili neki ostrac nozeva po vasoj preporuci. Posto trenutno zivim u stanu nisam u mogucnosti da imam nista vecih gabarita. Smirgle raznih granulacija planiram da uzmem svakako. Budzet nije mnogo veliki. Zanimaju me vasi saveti i ideje? Hvala unapred.

Korisnikov avatar
Hobo
Site Admin
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 8:16 pm

Re: Kupovina ostraca nozeva

Postod Hobo » Čet Apr 30, 2015 3:30 pm

Jeftin noz za vezbanje, smirgla i komad ravnog, tvdog materijala (sperploca, keramicka plocica ona veca-podna, staklo...)
Polagano, kao da skidas prasinu, bez pritezanja. Svaki pokret do kraja povrsine, bez dizanja i "fazona" da dobijes konveks jer to se dobija po defaultu. Sve ostalo ces skontati sam, vrlo brzo :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Čet Apr 30, 2015 5:04 pm

Batali sve do jeseni, izađi napolje i uživaj!
Ako baš hoćeš da oštriš, potraži stotine saveta, komentara, sličica ovde na forumu! Svako ima neko svoje viđenje koje mu najbolje radi. Bitan je rezultat, bez isečenih prsta.
Izgreban i tup nož nije problem. 'oće to.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
simex333

Postod simex333 » Čet Apr 30, 2015 5:12 pm

*Hobo Smirglom sam definitivno planirao da se igram. Ne mogu puno pogresiti a da ne mogu ispraviti :)
*Veseli ta ti je pametna, spremam se polako za rostilj i pecanje.
Hvala obojici i lep provod sutra ko ide na uranak :)

Korisnikov avatar
ninoslavt
Nožar
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 7:00 pm

Postod ninoslavt » Sub Maj 02, 2015 9:08 pm

Za brze ostrenje tupih nozeva, preporucujem elektricnu busilicu. Stegni je u stegu (mozes i da sjednes pa stavis busilicu izmedju nogu) a mjesto borera stavi onaj gumeni disk sa cickom. Na cicak stavljaj smirgl papir odgovarajucih granulacija i to je to. Ukoliko nemas onih finih granulacija da kupis, kupi smirgl u listovima i lijepi preko istrosenih smirgl diskova. Busilica je dovoljno spora a ima mogucnost i kontra okretanja. Znaci, savrseno za pocetnike a ni za profije nije los alat. I da, obavezno hladjenje u vodi!

Korisnikov avatar
Pan
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 12:29 am

Postod Pan » Ned Maj 03, 2015 11:09 am

ninoslavt napisao:...busilicu izmedju nogu...

QQ :character-jason:
guzva je izmedju nogu. ne bih ja tu meto brusilicu :lol:
ni hladjenje u vodi nece da pomogne :lol:

Korisnikov avatar
kurjak71
Pridružio se: Pon Sep 19, 2011 11:34 pm

Postod kurjak71 » Ned Maj 03, 2015 11:48 am

Ja uglavnom ostrim rucno na smirglu, kad se posle odredjenog vremena uvezbas noz bude jako lepo naostren.Kad hocu da povratim sekundarnu ostricu koristim ostrac koji sam kupio od coveka iz Nisa i koji je fenomenaln jer takodje koristi smirglu koja se lepi na staklene plocice.Probao sam Apeks i Kineski Edge pro ali mi se nije svidjalo kako su sastavljeni,nekako je sve klimavo a samim tim i neprecizno.

Korisnikov avatar
simex333

Postod simex333 » Uto Maj 05, 2015 10:14 am

Ne bi bas drzao busilicu izmedju nogu, treba cuvati "krunske dragulje" :) resava problem :)
U pravu ste skroz, kad sam malo bolje razmislio. Koliko covek u stv ari i moze da istupi noz u prirodi (prosecan kamper, ribolovac,...), a da to i uspe uvek ima rezervno secivo. Razmisljao sam o linderovom ostracu, vise za nosenje u prirodu nego za ostrenje kuci. Resili ste me dileme i spasli jedan bubreg, doduse sta mi se sve svidelo moram prodati 2 :)
Hvala vam momci :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
ultramegaxterra
Pridružio se: Ned Jul 20, 2014 9:46 am

Postod ultramegaxterra » Sub Jun 13, 2015 7:54 am

kurjak71 napisao:Ja uglavnom ostrim rucno na smirglu, kad se posle odredjenog vremena uvezbas noz bude jako lepo naostren.Kad hocu da povratim sekundarnu ostricu koristim ostrac koji sam kupio od coveka iz Nisa i koji je fenomenaln jer takodje koristi smirglu koja se lepi na staklene plocice.Probao sam Apeks i Kineski Edge pro ali mi se nije svidjalo kako su sastavljeni,nekako je sve klimavo a samim tim i neprecizno.

Da li moze neka slika za ideju?

Korisnikov avatar
kurjak71
Pridružio se: Pon Sep 19, 2011 11:34 pm

Postod kurjak71 » Ned Jun 14, 2015 7:35 pm

Slika cega?

Povratak na “Noževi”