Swiss army knife - nož ili gadžet

Moderator: benz

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Re: Swiss army knife - nož ili gadžet

Postod SlobaBG » Pet Feb 23, 2018 10:08 pm

Putniče probaj da uploaduješ slike uz pomoć ovog dugmenceta što stoji na dnu prozora gde se kucaju nove poruke (Add image to post)

Takođe, postoji posebna tema gde se kače slike svih noževa koje neko ima pa je možda bolje tamo da to staviš.
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
mbole
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 12:07 am

Postod mbole » Pet Feb 23, 2018 10:33 pm

A i ako vec hoces da postavis link ka slici, prvo paste linek u poruku, onda ga obelezi CELOG. I onda klik na image ikonicu.
Plus, nije lose koristiti "pregledaj", umesto uvezbavati na nekoliko poruka

Putnik
Pridružio se: Pet Feb 23, 2018 4:01 pm

Postod Putnik » Sub Feb 24, 2018 9:19 pm

Hvala na sugestijama, a i na sredjivanju postavljenih slika, to jest linkova ka njima. Novi sam na forumu, pa se ne snalazim jos uvek najbolje sa komandama na forumu.

Victorinox evolutiongrip 16, vrlo kratko sam ga nosio, jer se moj stari na prvi pogled zaljubio u ovaj noz. Za uzvrat dobio sam njegov verni Climber iz 80-tih.

https://imgur.com/omqRwgQ

Putnik

Wenger nozevi

Postod Putnik » Ned Feb 25, 2018 7:58 pm

Pitanje za kolege na forumu. Da li je sa kolekcionarskog aspekta opravdano nabavljati Wenger nozeve? Pronadje se jos poneki neprodati primerak. Konkretno imam neke ponude, u pitanju su: evolution 63, evolution 10, evolution s 101. Nozevi su svi novi.

Korisnikov avatar
Nietzsche
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 7:17 pm

Postod Nietzsche » Pon Feb 26, 2018 6:49 am

Iz kolekcionarskog aspekta sam i ja svojevremeno kupovao sjekire. U pocetku sam se cudio kad su mi ljudi na ovom forumu pisali da nisu ljubitelji kolekcija i da to sve treba pustiti u upotrebu. Nakon godinu - dvije sam konacno shvatio da su bili u pravu. Evo, ostala mi je samo jedna koju koristim, sve ostale su otisle tamo gdje im je i mjesto.
Naruci za te pare dobar noz od domaceg majstora, bices mnogo srecniji. Bolja opcija nego da kasnije skontas da si se zaj...o. Svaka skola se placa. :mrgreen:

Putnik

Postod Putnik » Pon Feb 26, 2018 10:56 pm

Slicno i ja razmisljam. Zbog toga sam i pitao za misljenje. Ima li to uopste nekakvu vrednost...

Korisnikov avatar
venom83
Pridružio se: Ned Feb 03, 2013 1:48 pm

Re: Wenger nozevi

Postod venom83 » Sre Feb 28, 2018 6:28 pm

Putnik napisao:Pitanje za kolege na forumu. Da li je sa kolekcionarskog aspekta opravdano nabavljati Wenger nozeve? Pronadje se jos poneki neprodati primerak. Konkretno imam neke ponude, u pitanju su: evolution 63, evolution 10, evolution s 101. Nozevi su svi novi.

Ja iskreno opravdavam, jer sam kolekcionar i to traje vec nekoliko godina. Najvise sam trenutno fokusiran na wenger nozice od 85mm i vijam ih po celoj Srbiji. Ali opet pored kolekcionarstva imam i jedno desetak svajcaraca koje rotiram u svakodnevnoj upotrebi.
"pain is caused by pleausure" :character-jason:
swissknifecollector instagram profil

Korisnikov avatar
slowhand
Pridružio se: Sub Dec 08, 2012 12:25 pm

Postod slowhand » Pet Mar 02, 2018 3:52 am

Slika
Videh ovog "Atlas"-a dok sam kupovao cigarete..20% popust...'ajde nek' se nadje
odvojen od prirode
odvojen od sebe
https://www.youtube.com/watch?v=ju46hMpaU60

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Pet Mar 02, 2018 6:47 pm

I ja da dodam jedan novitet iz kolekcije koji čeka da se naoštri i stupi na dužnost :)
Ovaj, kao i ostali SAK nožići iz moje kolekcije, ima posebnu priču. Poklonio mi ga je VENOM jer je njemu otkazao poslušnost. Dakle nakon uljanja nakon koga je stajao u kutijk duuugo i čišćenja sa WDom u nekoliko navrata svi alati su se razglavili. Sada je potpuno funkcionalan. Zahvaljujući MWDPu dobio sam crvene korice i komplet čačkalice i pincere. Tako da sam mogu reći dobio još jednog Švajcarca od strane drugara forumaša.

VELIKO HVALA MWDPu i VENOMU.

Slika

Slika
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Povratak na “Noževi”