Swiss army knife - nož ili gadžet

Moderator: benz

Korisnikov avatar
kurjak71
Pridružio se: Pon Sep 19, 2011 11:34 pm

Re: Swiss army knife - nož ili gadžet

Postod kurjak71 » Pet Apr 13, 2012 10:21 am

Vlajko u zdravlju ga nosio :obscene-drinkingcheers: Sad ces da vidis sta je zaraza :mrgreen:

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Pet Apr 13, 2012 11:40 am

>Kurjak one kombinacije u zavisnosti od Rangera bi bile od nekih 60€ do 120€ bar po nekoj mojoj računici što je mnogo bar za sad. Nekako mi ovaj Ranger 90 zamrzava dah pa bih se ustremio na njega ali će to da čeka neka lepša vremena.
>Hobo nije Forester uopšte velik za džep, nosim ga 10 godina i uopšte mi ne smeta.

Tako da je moja preporuka Forester ali može da se nađe i po manjim cenama. Ja inače stalno nosim njega u džepu i onaj moj Aloxy u torbici za finije društvo :D
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Korisnikov avatar
kurjak71

Postod kurjak71 » Pet Apr 13, 2012 1:04 pm

Knife u pravu si stvarno je mnogo para.Asto se tice velicine ja cesto nosim Vic Adventurer koji je takodje 111mm i nemogu da kazem da mi smeta u dzepu ili da je velik.Pre bi rekao da je taman za razliku od veceg Wengera koji vec jako smeta u dzepu.Ja juce nazovem drugara koji radi u Arsenalu da mi ostavi jedan forester kad ono nema vise.Sad vec brinem koja ce cena biti kad se pojavi. :(

Korisnikov avatar
Knife
Pridružio se: Sub Okt 23, 2010 8:10 pm

Postod Knife » Pet Apr 13, 2012 3:27 pm

Slažem se, to sam i ja razmatrao kod Rangera pogotovu Ako je OHO to je jako veliki nož za džep. Ali eto voleo bih jedan u kolekciji :D.
I jedan i drugi imaju prednosti i mane. Mislim da su alati kod Vica korisniji nego kod Wengera. Naročito ako poredimo Forestera i Rangera 55 koji su slični. NPR. kod Forestera se zabravljuje i veliki šrafciger a pritom može da se zabravi i na 90 stepeni, to može i kod svih modela kako sam primetio. Jedino što zameram Vicu i ne znam što to nisu uradili a to je što im nisu zaštićeni spoljn i lajneri pa pri padu noža noće da se oštete meni se događalo više puta da mi padne nož (jer ga secam svugde non stop pa se desi) i da se pokrive pa moram da ih sređujem. To naravno iziskuje skidanje korica.
:angelic-blueglow:
Fly on your way like an eagle

Alatriste
Pridružio se: Čet Apr 12, 2012 7:23 pm

Postod Alatriste » Pet Apr 13, 2012 8:55 pm

@ kurjak71
Zahvaljujem za savet,svidja mi se,jel imas iskustva s nijm?
Jel znas mozda da li Snajper salje postom,nisam iz Beograda.

Korisnikov avatar
kurjak71

Postod kurjak71 » Pet Apr 13, 2012 11:53 pm

Kako da ti kazem,pored Farmera imam jos par aloxa i generalno sam jako zadovoljan svajcarcima,zavrsavaju ono sto meni treba i apsolutno su mi nezamenjivi.Mislim da o kvalitetu i prakticnosti vec ima dovoljno textova.Za odlazak u prirodu uvek je pozeljno poneti i jedan fiksni noz a za sve ostalo ce ti biti sasvim dovoljan.Ja recimo godinama nosim Tinker sa sobom i jako sam zadovoljan a alox modeli su nesto jaci po konstrukciji tako da neces pogresiti koji god da uzmes :handgestures-thumbupleft: SlikaEvo i dve slike gde mozes videti razliku izmedju obicnog i alox modela.Debljina seciva je ocigledna.SlikaSlika

Korisnikov avatar
salem
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 10:12 am

Postod salem » Sub Apr 14, 2012 12:24 am

Koji tip Wengera duži srpska policija? Da li je to Ranger 06 (to je nešto kao Victorinox Trekker)?
Slika
Zna li neko koje godine je počelo korišćenje u našoj policiji? Da li se mogu naći "onako" (kada ga neko "izgubi" ;) ) i koja im je cena?

Korisnikov avatar
kurjak71

Postod kurjak71 » Sub Apr 14, 2012 12:49 am

Salem bas taj model duzi policija 06.To su sve stari modeli Wengera i odavno su izasli mnogo lepsi i bolji modeli.Kod nas je impa jos pre 20 god pokusavala da proturi kopiju tog noza ali je bio jako loseg kvaliteta i zavrsne obrade.To je ovaj nozSlika Wenger 06 ima u Snajperu i kosta oko 5700 i to ako nisu prodali jer vise nemogu da se nabave A na Kp imas model 04 koji ima i klesta,mislim da covek trazi oko 20e.

Korisnikov avatar
salem
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 10:12 am

Postod salem » Ned Apr 15, 2012 12:17 am

@kurjak71
Hvala na informacijama. Cena od 5700, kao da smo u kantonalnoj Švicarskoj!
Video sam onaj Ranger 04, lep model, jeste da je korisćen, a cena je na mestu.
Šteta što IMPA nije bolje odradila posao. Čak je i Solingen radio neke kopije švajcaraca 91 mm, pa je recimo kod onog koji imam samo glavno sečivo napravljeno od rostfrei, a ostale alatke od lošeg čelika. Prepravio sam ga u nož za kalemljenje.

Korisnikov avatar
kurjak71

Postod kurjak71 » Ned Apr 15, 2012 12:47 am

Salem ako vec volis taj vojni fazon uzmi u obzir i Vic Soldier koji ima sve sto i Wenger 06 i ovara se jednom rukom,za nijansu je manji i po meni prakticniji a kosta negde oko 2900-3000din

Povratak na “Noževi”