Made in China

Moderator: benz

Korisnikov avatar
SlobaBG
OOUR Održavanje
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 9:15 pm

Made in China

Postod SlobaBG » Uto Apr 23, 2013 1:07 pm

"Navy" K-611 je stigao :)

Odlučio sam se za ovaj nožić po preporuci kolege forumaša "veselibajker", kome se ovom prilikom i javno zahvaljujem. Trebao mi je neki pristojnih dimenzija, jači od švajcarca i Opinela, a opet ne prevelik, kvalitetnog sečiva, flat brušenog, a opet koji ne izgleda "agresivno i military" itd... I tako, izbor je pao na Navy K-611, koji je po dizajnu zaista vrlo nalik na Kershaw Gentlamens folder.

Trebalo je oko 3 nedelje da stigne iz daleke i prijateljske nam Kine. Zapakovan je bio izuzetno dobro, u vrlo jak karton, pa onda ludački oblepljen selotejpom nekoliko puta... i onda preko toga i neki koverat na kome su bile adrese i carinske deklaracije i sl. Pošto je vrednost samog nožića sa sve poštarinom ispod 12 EUR nisu mi naplatili nikakve carinske dažbine.

U paketu je osim samog nožića stigla i futrola-vrećica od vrlo jakog materijala - nalik onom koji se koristi za izradu torbi i rančeva, u digital maskirnoj šari. Ne verujem da ću je koristiti za nošenje ovog nožića, ali vrlo je kvalitetna, dovoljno velika i može se iskoristiti i za držanje drugih sitnica.

Slika

Sam K-611 je vrlo elegantan preklopni nožić s otvaranjem na nokat i back-lock bravom, od 440C čelika sa linerima boje mesinga (navodno su od nerđajućeg čelika, ali su boje mesinga) i sa drškama od G10. Kombinacija materijala jako lepo izgleda uživo. Dužina otvorenog nožića je oko 188mm, samog sečiva oko 80 mm, zatvoren je 108mm i težak oko 110 grama. Debljina sečiva, do drške, je 3 mm a širina na istom mestu je 18mm, i onda se postepeno i jedno i drugo sužava ka vrhu...

Dakle, otvaranje jednom rukom nije moguće a zatvaranje, kao kod svih noževa s ovim tipom brave, uz malo vežbe i prakse, jeste. Ali za ovaj tip nožda to i nije toliko bitno.

Slika

Kvalitet završne obrade je vrlo visok, sve je dobro upasovano, nema oštrih ivica, sečivo se otvara i zatvara glatko:

Slika

Slika

Slika

I sečivo dolazi savršeno centrirano:

Slika

Za čelik kažu da je 440C i da je okaljeno na oko 58 rokvela. Nemam mogućnost da to proverim, pa jedino mogu da se pouzdam u to da će vreme pokazati koliko je čelik od kog je sečivo napravljeno dobar ili ne. Ono što se može primetiti jeste da je završna obrada (oštrenje, poliranje) odrađena kako treba, što nije baš slučaj na najjeftinijim nožićima kineske produkcije. Ovde se vidi da se radilo na dobrim mašinama i da je postojala neka kontrola kvaliteta:

Slika

Slika

Slika

Sekundarna oštirca je takva da će se vrlo lagano prepraviti u mikro-konveks već prvim oštrenjem u kućnoj radinosti :)

Slika

I za sam kraj, evo par sličica K-611 pored popularnih forumskih nožića, čisto da steknete utiske o proporcijama:

Slika

Iako je sečivo slične dužine kao i na Opinelu br. 8, od njega je značajno deblje:

Slika

a naravno da je deblje i od sečiva Bahco-a i švajcarca:

Slika

Sve u svemu mislim da je ovo odličan nožić s obzirom da dimenzije, izgled i upotrebljene materijale, a još kada se u obzir uzme i cena - teško mu je naći ozbiljnu manu.

Ja sam ga kupio sa ovog sajta:

http://www.aliexpress.com/wholesaleprod ... nyard-Rope
Most powerful is he who has himself in his own power / Seneca

Korisnikov avatar
Aca Batica
Pridružio se: Pet Feb 22, 2013 12:58 pm

Re: Made in China

Postod Aca Batica » Uto Apr 23, 2013 2:13 pm

hvala na podeljenim informacijama slobo. u zdravlju ga tupio ostrio tupio ostrio....

Korisnikov avatar
Vrabac
Nožar
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 8:29 pm

Postod Vrabac » Uto Apr 23, 2013 2:46 pm

Ima lep oblik.. s'obzirom na cenu, završna obrada je na zadovoljavajućem nivou :handgestures-thumbupleft: . Čestitam na kupovini i neka te dugo služi :obscene-drinkingcheers:

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Uto Apr 23, 2013 3:06 pm

Lep nozic i nadasve povoljan! :)
Rabi ga malo pa nam salji zakljucke, bas me zanima kako ce se pokazatiu praksi.
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Apr 23, 2013 3:55 pm

Sjajno!
Prošle nedelje mi je stigao Navy K-631. Čekam da stigne i moj primerak K-611 pa da odlučim koji ostaje.
Nadam se da će biti pre vikenda da bi pošli na put do Ovčar banje. Tamo će imati društvo i prostor za igranje.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Dane
Pridružio se: Sub Dec 18, 2010 3:23 pm

Postod Dane » Uto Apr 23, 2013 3:56 pm

Lepo izgleda....jos ima i loveless pivot pin 8-) .
Meni zanima kopija sabenze od D2 koju nude kod alija.....jako prihvatljuvo.

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Uto Apr 23, 2013 3:58 pm

Za te pare odličan nožić. Jako mi se sviđa dizajn i materijali, nimalo nije napadan a sigurno lepo radi. Super izbor Slobo :)

Inače, Navy je skinuo ovaj model: http://www.knifeworks.com/browseproduct ... heath.HTML
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
t03a
Pridružio se: Uto Mar 27, 2012 9:41 am

Postod t03a » Uto Apr 23, 2013 4:21 pm

veselibajker napisao:Prošle nedelje mi je stigao Navy K-631.

lepo lepo :)

Napisi nam neki utisak, testic ... :teasing-poke:
scio me nihil scire
ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα hèn oîda hóti oudèn oîda
Tout ce que je sais c'est que je ne sais rien
I know that I know nothing

Korisnikov avatar
veselibajker
Pridružio se: Čet Mar 22, 2012 12:24 pm

Postod veselibajker » Uto Apr 23, 2013 5:37 pm

Свечано обећавам да ћу га детаљно анализирати. Потребно ми је дневно светло да га добро фотографишем, а будући да радим до касно, то ће бити током неког викенда.
За познаваоце материје, К-631 се мало разликује од Спајдерко Кара Кара 2. Кинез има округлу рупу и челик 440Ц.
Дужина 22 цм, дршка 12 цм, оштрица 10 цм од чега рез 8.5 цм. Оштрица дебљине 3 мм, највећа ширина преко реза 3 цм (без прелазног зуба), равно брушење. Челични лајнери, облоге од Г-10, брава на леђима, рупа за канап, шнала за ношење с два положаја. Оштрица центрирана, нема празних ходова. Једноручно отварање без муке, затварање такође. Футрола као на горњим фотографијама - диги камо. Неки људи на страним форумима су користили канап с футролице за ношење ножа, а саму футролицу су бацали, поклањали и сл.

П.С. Слоба БГ је навео линк за нож. Продавац је Мр. Жонг, а радња ЕДЦ ГИФТ. За сада најажурнији продавац преко алиекспрес-а. Све препоруке.
Живи и пусти друге да живе!

Korisnikov avatar
Dottore
Pridružio se: Uto Jul 10, 2012 8:03 pm

Postod Dottore » Uto Apr 23, 2013 5:56 pm

Odlican je, Navy je pored SRM, Bee-Enlan, Ganzo, Tekut i Inron "premijum" kineski brend, znaci najbolje iz Kine, a koliko toliko njihov dizajn. Neka vas dobro sluzi. :obscene-drinkingcheers:
OPPORTUNITY
You always miss 100% of the shots you don't take!

Povratak na “Noževi”