Slike svih vasih nozeva

Moderator: benz

Korisnikov avatar
Dane
Pridružio se: Sub Dec 18, 2010 3:23 pm

Slike svih vasih nozeva

Postod Dane » Ned Jan 16, 2011 5:54 pm

Dakle, koliko moze vise nozeva u jednu sliku....ili jedna slika jedan noz...ili jedna slika dva noza ili tri noza....ma svejedno, naslov teme kaze sve.
p.s. Kuhinjski nozevi nam ne zanimaju :mrgreen: .

outdoorsman
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 7:57 pm

Re: Slike svih vasih nozeva

Postod outdoorsman » Pet Feb 04, 2011 6:12 pm

Evo moj prvi pokusaj da nakacim sliku na ovom forumu. Ima vec neko vreme kako je Dane otvorio ovu temu a slika jos uvek nema.
Slika
Ovaj prvi je verovatno mnogima poznat, tzv "Rambo noz" prodavao se na kioscima devedesetih, poklon od drugara.
Sledeci je Bark River Sandstorm, noz koji najcesce nosim kada idem na kampovanje, 2-3 dana u prirodu. Prilicno sam zadovoljan.
Sledeca dva sam dobio od kuma, njemu ostalo od dede a nozevi nisu njegov fah, na prvom ne pise nista a drugi je Famipin. Koristim ih ponekad za rad u kuhinji, pogotovo ovaj drugi, lepo cisti ribu, ima tanko secivo.
Bark River Woodland, noz koji mi se jako svidja medjutim ovaj moj je zaista omanuo, vec sam pisao o tome. Sad ceka prvu priliku za povratak u Bark River bar ima odlicnu garanciju. Poslednja dva svima dobro poznata Victorinox-a, plavi je vec dugo kod mene, poklon od rodjaka, zaista mi je prirastao srcu i sa njim seckam sve i svasta, vrlo lak za ostrenje i sve u svemu odlican EDC. Ovaj zeleni je od letos, prilicno korisna stvarcica, verovatno bolja survival/tactical alatka od vecine koje nose taj naziv :) , jedino bih voleo da secivo nije nazubljeno iako vrlo dobro sece. Mogu ovaj post odmah i da iskoristim da postavim jedno pitanje. Da li neko ima iskustva sa Eka H8 i da li mislite da bi bio dobra zamena za ovaj osteceni Woodland? Vrlo malo moze da se nadje na netu a i ono sto moze je na uglavnom na Madjarskom ili Nemackom a ne citam ni jedan. Ono sto sam nasao na engleskom je uglavnom pozitivno mada nisu retke primedbe na drsku noza.
Futrola na slici je od Sandstorma.

Korisnikov avatar
vlada035
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 7:53 pm

Postod vlada035 » Ned Feb 13, 2011 7:37 pm

Slika

Evo i slike mojih nozeva, nisam slikao svajcarce i multialate...

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Pon Feb 14, 2011 7:02 pm

Evo je jedna nepotpuna slika, fali mi par noževa koje ne mogu da nađem jer držim tone krša po fiokama: http://i53.tinypic.com/231tgh.jpg
Cold Steel Kudu je zver, za ovih tričavih dve godine koliko nošam i kupujem noževe to je jedini nož na koji sam uspeo da se posečem :x
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
RADO
Nožar
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:03 pm

Postod RADO » Pon Feb 14, 2011 8:17 pm

MWDP napisao:Evo je jedna nepotpuna slika, fali mi par noževa koje ne mogu da nađem jer držim tone krša po fiokama: http://i53.tinypic.com/231tgh.jpg
Cold Steel Kudu je zver, za ovih tričavih dve godine koliko nošam i kupujem noževe to je jedini nož na koji sam uspeo da se posečem :x

Postovanje gospodine "MWDP",prilikom otvaranja ovog posta i slike uvidijo sam noz koji sam ti postavio dole,
i interesuje me podaci o nozu, koje je proizvodjac, znacio bi mi kad bih mogao da ga nabavim. :?:

Slika

Pozdrav: Rado Radic - Zvornik
www.radoradic.com

Korisnikov avatar
MWDP
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 1:42 pm
Kontakt:

Postod MWDP » Pon Feb 14, 2011 9:02 pm

RADO napisao:
MWDP napisao:Evo je jedna nepotpuna slika, fali mi par noževa koje ne mogu da nađem jer držim tone krša po fiokama: http://i53.tinypic.com/231tgh.jpg

Postovanje gospodine "MWDP",prilikom otvaranja ovog posta i slike uvidijo sam noz koji sam ti postavio dole,
i interesuje me podaci o nozu, koje je proizvodjac, znacio bi mi kad bih mogao da ga nabavim. :?:

Slika

Pozdrav: Rado Radic - Zvornik

Ovaj nož ima jako čudnu priču... Naime, ja sam ga pre jedno mesec dana dobio od bake moje devojke ( :mrgreen: ) koja mi je rekla da je taj nož kupljen na nekom štandu vojne opreme pre dobrih dvadesetak godina... Žena skontala da volim noževe pa je odlučila da mi da poklon :D Čelik ne znam kakav je ali je nož tuuup do zla boga, čak toliko da neću ni da se trudim da ga oštrim. Oznake proizvođača nema nigde, ali na poleđini ima udaren pečat "Made in DDR":

Slika

Iliti Deutsche Demokratische Republik - Istočna Nemačka, što znači da je star najmanje 20 godina. To je sve što znam o ovom nožu
www.edcnozevi.com

https://www.facebook.com/EDCNozevi

Korisnikov avatar
odiseys
muzičar
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 4:33 pm

Postod odiseys » Pon Feb 14, 2011 11:21 pm

na brzinu sam "telefonirao" novog Elver-aa
Bas ga mucim neko vreme, i sve mi se vise svidja. Secivo je sa Brise, i Amboina takodje. Stavio sam mu cetri nitne, jer mi se one dve velike cine previse robusne.
Ovih dana moram da mu napravim pravu futrolu, jer je stvarno i zasluzio :)
Toliko mi se svidja Elver, da bih nosio dva komada!!!
Malo sam mu smajio trbuh na drsci, pa nije trbast, a i kraj drske sam malkice "zaravnao"
Moram da priznam da sam imao dosta rezervi prema D2, ali do sada nemam bas nikakvu zamerku.
Nikako da ukapiram zasto se "tesko ostri" ?!?!?!???
Slika
Slika
Slika
Slika
A little flesh, a little breath, and a reason to rule all – that is myself

KTO
Pridružio se: Ned Okt 24, 2010 11:22 pm

Postod KTO » Čet Feb 17, 2011 11:59 pm

Ovo su moji Scandinavci....t.j. kupljeni su tamo.... :D

Slika

Slika